ریسمون به شما می‌گوید چرا هاستل ها اقامتگاه محبوب و به صرفه مسافران است؟

هاستل ها اقامتگاه محبوب و به صرفه مسافران


اولین گام برای اقدام به سفر محاسبه هزینه های اولیه در سفر است. اگر شما از عاشقان سفر هستید راه های زیادی را برای کم کردن هزینه های خود و پیدا کردن راه های سفرهای ارزان میتوانید بیابید. یکی از دغدغه های اصلی دوستداران سفر صرف هزینه های هنگفت هتل ها است. ریسمون شما را با گزینه ای آشنا خواهد کرد تا در صورت لزوم هزینه کمتری برای سفرهای خود بپردازید.  
 

هاستل ها گزینه اول کوله گردان و دانشجویان
کوله گردان و دانشجویان و حتی سایر افراد عادی در بسیاری از سفرها هاستل ها را به عنوان اقامتگاه خود در سفر انتخاب میکنند.
این انتخاب علل متفاوت زیادی دارد که از مهمترین آن ها اقتصادی بودن این اقامتگاه ها است. در تورهای خارجی با انتخاب هاستل ها می‌توانید هزینه سفر خود را پایین بیاورید.
 


مقاله-ریسمون-هاستل-2.jpg

 هاستل چیست؟
هاستل ها اقامتگاه های ارزان قیمتی هستند که عموما در مراکز شهرها قراردارند که این امر خود باعث دسترسی آسان مسافران به مکان های دیدنی مختلف شهر می شود و حتی امکان استفاده شما از وسایل نقلیه عمومی را هم به راحتی فراهم می سازند.
پس از پذیرش در هاستل، اتاقی که با سایرمسافران اقامتگاه مشترک است در اختیار شما قرار می گیرد. در واقع تفاوت بارز و اولیه در هاستل نسبت به هتل اقامت مشترک شما با افراد دیگر در یک اتاق است. 
اتاق ها ممکن است دویا چند تخته باشند و در بدو ورودتان یک تخت و کمد محدوده شخصی شما در اتاق مشترکتان با سایر هم اتاقی هایتان را تشکیل می دهد. عموما شما از یک سرویس بهداشتی مشترک و آشپزخانه و سالن ناهارخوری مشترک با سایر مسافرین اقامتگاه استفاده میکنید. سرویس های بهداشتی غالبا تمیز و مرتب هستند. حمام های بزرگ شامل چند دوش می باشند و امکان استفاده چند نفر به صورت همزمان را در یک طبقه ممکن می سازند. در بعضی از هاستل های کوچکتر ممکن است هر طبقه یک حمام داشته باشد.
 این شکل از اقامت در سفر برای کسانی که زندگی در خوابگاه های دانشجویی را تجربه کرده اند و انسان هایی اهل معاشرت هستند بسیار هیجان انگیز و جالب توجه است اما اگر شما تجربه زندگی گروهی را ندارید یا جز افراد حساس هستید لازم است بیشتر درباره اقامت در هاستل ها اطلاعات به دست بیاورید و آگاه شوید. در ریسمون به تفصیل از معایب و محاسن هاستل ها با شما صحبت خواهیم کرد.


مقاله-ریسمون-هاستل-1.jpg

۵ مزیت عمده اقامت در هاستل ها
۱- صرفه جویی در هزینه سفر
هاستل ها نسبت به هتل یا سایراقامتگاه ها بسیار به صرفه و اقتصادی هستند و با اقامت در آن ها می توانید مقدار زیادی از هزینه های سفر خود را کاهش دهید. 
۲-  آشپزی در هاستل
هاستل ها امکان استفاده از آشپزخانه اقامتگاه را که شامل گاز، یخچال، ظروف پخت و پز و سایر امکانات آشپزی می شود را در اختیار مسافرین قرار می دهد و این امکان برای شما فراهم می شود تا با خرید به صرفه مقداری موادغذایی، وعده های غذایی خود را به راحتی در اقامتگاه خود آماده و سرو کنید.
۳-  پیدا کردن همسفران جدید
در هاستل ها امکان برقراری ارتباط با سایر مسافران به راحتی فراهم است و شما می توانید در موقعیت های مختلف در سالن غذاخوری، اتاق تلویزیون یا سایر مکان های اقامتگاهتان با سایرین معاشرت کنید و حتی برای ادامه سفر خود با همسفران جدیدی همراه شوید.
۴-  کسب تجربیات جدید
زندگی گروهی هر چند کوتاه، تجربیات بسیاری را برای شما به ارمغان می آورد از جمله کنار آمدن با سایرین، شناخت زندگی سایر ملل، ایجاد ارتباطات جدید، تجربه سبک جدیدی از زندگی و موارد مهم بسیار دیگری که قطعا در تمام ابعاد زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود و حتی مجموع این تجارب در پایان سفر می تواند شما را با ابعاد جدیدی از شخصیتتان آشنا کند.

۵-  دسترسی آسان به مناطق مختلف شهر
همانطور که پیشتر اشاره شد هاستل ها عموما در مراکز شهر واقع شده اند که این خود مزایای بسیاری را برای مسافران پدید می آورد، از جمله دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی، صرفه جویی در هزینه حمل و نقل، دسترسی به اماکن دیدنی در داخل شهر و صرفه جویی در وقت. تمام موارد ذکر شده در سفر بسیار حایز اهمیت می باشند.

تحت چه شرایطی هاستل ها را انتخاب نکنیم
۱- اگر به نور یا صدا در هنگام خواب بسیار حساس هستید هاستل گزینه ای ایده آل برای اقامت شما در سفر نمی باشد مگر این که چشم بند و گوش بند همراه خود داشته باشید.
۲-  اگر از معاشرت با سایرین در سفر لذت نمی برید و تنهایی را ترجیح می دهید هاستل بهترین گزینه برای شما نیست.
۳-  اگر وسایل و چمدان های زیادی را طی سفر حمل می کنید بهتر است هاستل ها را انتخاب نکنید.


مقاله-ریسمون-هاستل.jpg

نکات مهم برای اقامت در هاستل ها
۱-  هاستل ها نیز مانند هتل ها ملحفه و پتوی تمیز در اختیار شما قرار می دهند پس لازم نیست نگران این مورد باشید
۲-   برای اقامت در هاستل موارد بهداشتی را رعایت کنید 
۳-  اغلب هاستل ها حوله را به صورت رایگان در اختیار مسافران خود قرار نمی دهند پس بهتراست درطول سفر یک حوله سبک برای استحمام همراه خود داشته باشید
۴-  برای اقامت در هاستل ها حتی المقدور سبک سفر کنید
۵- از نگهداری اشیا قیمتی یا مبالغ زیاد پول نقد در هاستل ها پرهیز کنید
۶- قبل از ورود به هاستل نظرات سایر کاربران و مسافران را با دقت بخوانید و سپس نسبت به رزرو یا اقامت خود اقدام کنید
۷-  اگر از حضور حیوانات در نزدیک محل زندگی خود لذت نمیبرید پیش از رزرو به این نکته در توضیحات مربوط به هاستل انتخابی خود دقت کنید
۸- در طول سفر از وسایل بهداشتی و شخصی خود استفاده کنید و ترجیحا دمپایی به همراه داشته باشید
۹- هاستل ها ساعت ورود و خروج دارند و طی ساعاتی از شب در اقامتگاه قفل می شود. زمان ورود و خروجتان را بر اساس قوانین هاستل در نظر بگیرید
۱۰- از ارتباط برقرار کردن با سایر مسافرین نترسید و در بحث ها و بازی ها مشارکت کنید
۱۱- هاستل هایی که امتیاز زیر ۸ دریافت کرده اند را انتخاب نکنید و پیش از رزرو به امکانات هاستل و عکس های ارایه شده از آن دقت کنید

تیم ریسمون امیدوار است مطالب ارایه شده به شناخت شما از شرایط هاستل ها کمک کرده باشد و سفرهای دلچسب و تجربیات جدیدی را پیش رو داشته باشید. 
 


0 دیدگاه

05 شهریور 1398

الهام نوری

درباره نویسنده
طبیعت گرد، نویسنده در حوزه جهانگردی

دیدگاه شما