دیدنی های طبیعی استان هرمزگان

از هرمزگان تا قشم و هنگام

دره چاهکوه در قشم، هرمزگان

جزیره قشم که در جنوب ایران در خلیج فارس واقع شده است یکی از جزایر استان هرمزگان است ، دره چاهکوه دارای زمین شناسی بسیار منحصر به فردی است ، به عکاسان توصیه می کنم برای ضبط تصاویر حیرت انگیز لنزهای گسترده تا 24 میلی متر داشته باشید ، بهترین زمان برای صبح خیلی زود در آنجاست که این دره زیبای هرمزگان به شکل طبیعی  زیبایی خاص خود را نشان می دهد.

دره چاهکوه در طی سالها از فرسایش ناشی از آب طوفان باران خروشان شده است ، شما می توانید منظره ای متفاوت از این کوهستان داشته باشید ، دو چاه وجود دارد که آب باران را درون آن ذخیره می کند ، برخی از افراد محلی معتقدند که در شب چیزهای فوق طبیعی وجود دارد اما این فقط یک داستان است. شما می توانید بعد از بازدید از آن با صرف وعده ای غذایی از این مکان دیدن کنید. در ادامه همراه ریسمون با دیگر جذابیت های هرمزگان آشنا شوید.

دره ستارگان از جاذبه های طبیعی هرمزگان

این دره واقع در خارج از شهر، یکی از جالب ترین صحنه های جزیره قشم است که در هرمزگان واقع شده است و باید در این جزیره مکانی را برای خود انتخاب کنید و این دره زیبا را به تماشا بنشینید.

شکل های سنگی عجیبی که توسط ستاره عظیمی ساخته شده است که بر روی این منطقه واقع شده است بر اساس باور مردم محلی ، شکل عجیب و غریبی دارد که توسط خاک و سنگ ساخته شده است ، هنگامی که به این مکان وارد می شوید ، بهتر است در این بازدید از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید. کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست خود ، هنگامی که در بالای تپه ها هستید زیرا هوای این دره بسیار گرم و آفتابی است ، و از طلوع و غروب خورشید منظره خوبی داشته باشد.

دره شگفت انگیز ستاره در جزیره زیبای قشم اسطوره و داستانی در مورد نام آن وجود دارد که یک ستاره در این دره سقوط کرده و این اشکال عجیب را ایجاد کرده است و می تواند انتخابی بسیار زیبا برای دوستداران طبیعت باشد.

جزیره رویاها در هرمزگان

جزیره هرمز بهشتی برای زمین شناسان است. و همچنین مکانی از جاذبه های طبیعی بیکران ، سواحل زیبا ، کوههای بی نظیر ، گوزنها و خاک سرخ و صنایع دستی آن ، حتی استان هرمزگان را به اسطوره ها و آیین های جذاب بی نظیر تبدیل کرده است. جزیره هرمز داستانی زیبا در قلب خلیج فارس با افراد مهربان و خوش ذوق است ، نزدیک به جزیره قشم است.


مقاله-ریسمون-هرمزگان-1.jpg

یکی از شگفتی های بخش جنوبی ایران در هرمزگان جزیره هنگام

در جزیره هنگام ، جاذبه های بسیاری را پیدا خواهید کرد. بازار محلی ، غذاهای محلی ، مکالمه دلپذیر با افراد محلی ، تماشای شنا دلفین ها در خلیج فارس و سواحل بسیار تمیز ، زیبا و آرام یکی از خاطره انگیزترین سفرها را برای شما در ایران رقم خواهد زد.

برای دیدن جزیره می توانید ماشین یا موتور سیکلت اجاره کنید ، میگو یا سمبوسه ماهی را از فروشگاه بخرید و از آن لذت ببرید. برای رفتن به این جزیره ، باید از قشم به روستای شیب دراز بروید ، سپس  با یک قایق به این جزیره بروید.

جاذبه دیدن از جزیره کیش در هرمزگان

هوا گرم و مرطوبت است. راه رفتن طولانی است و افراد زیادی برای راهنمایی شما وجود داشتند. بازدید از باغ پرنده ، نمایش دلفین ها جذاب است. نمایش دلفین شگفت انگیز و بیش از آنچه انتظار می رود ، خواهد بود. بهترین پارک دلفین هایی که تا به حال دیده ام در اینجا است، نمایش خوب ، آموزش فوق العاده دلفین ها ، حرکات بسیار زیبا.

جنگل های مانگور یا حرا در استان هرمزگان

جنگل های مانگرو بسیار طولانی هستند ، بنابراین مطمئن شوید که زمانهایی به این منطقه وارد شوید که جزر و مد کم و زیاد را بررسی کرده اید. درختانی که در آب نمک در حال رشد هستند ، پرندگان که در میان شاخه های درخت قرار دارند ، خزندگان و ماهی ها در کنار هم قرار گرفته اند ، منظره ای غیرقابل باور را ایجاد می کنند . یک مکان بسیار جذاب ، سعی کنید  از قایق های تفریحی گروهی تجربه لذت بخش داشته باشید و از خواندن سرگرم کننده و گوش دادن به موسیقی و البته همراه با نمایی عالی از پرندگان زیبا داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم این استان در تور های ریسمون شرکت کند.


0 دیدگاه

03 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما