دیدنی ترین جاذبه های طبیعی استان خوزستان

جاذبه های طبیعی استان خوزستان

تالاب شادگان: جاذبه های طبیعی استان خوزستان

آیا شما نیز به دنبال بازدید از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های طبیعی استان خوزستان هستید؟ آیا می دانید که هر کدام از جاذبه های طبیعی استان خوزستان دارای چه ویژگی های منحصر به فردی هستند؟

استان خوزستان یکی از زیباترین و دیدنی ترین استان های غرب ایران می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بی نظیر خود توانسته توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند. امروزه بسیاری از افراد به دنبال بازدید از جاذبه های طبیعی استان خوزستان هستند تا بتوانند زیبایی های این استان را از نزدیک مشاهده کرده و بهترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند. با ریسمون همراه باشید. از مهمترین و مشهورترین جاذبه های طبیعی استان خوزستان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

-          تالاب شادگان

-          دره تو بیرون

-          کول خرسان

-          آبشار شوی

-          دریاچه سد دز

تالاب شادگان یکی از جذاب ترین ودیدنی ترین جاذبه های طبیعی استان خوزستان به شمار می آید که توانسته است با توجه به زیبایی های خود در فهرست میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسیده و با داشتن محیط زیست بسیار بکر و بی نظیر خود توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند. بسیاری از افرادی که به دنبال لیستی از جاذبه های طبیعی استان خوزستان هستند در وهله ی اول با اسم این تالاب روی به روی می شوند. این تالاب به اسم ونیز ایرانی نیز شناخته می شود و با داشتن حدود 400 هزار هکتار وسعت خود، یکی از تالاب های بسیار مهم در کل جهان به شمار می آید.

 

دره توبیرون: جاذبه های طبیعی استان خوزستان

از دیگر مهمترین و زیباترین جاذبه های طبیعی استان خوزستان می توان به دره توبیرون اشاره داشت که این دره در شهر دزفول واقع شده است و بهترین زمان بازدید از آن نیز فصل بهار و پاییز می باشد. بسیاری از گردشگران و توریست های طبیعت گرد و ماجراجو بازدید از این دره را در اولویت های خود قرار میدهند و این دره به دلیل داشتن دیواره های تنگ و باریک می شناسند. اگر شما نیز به دنبال بازدید از هیجان انگیزترین جاذبه های طبیعی استان خوزستان خود هستید می توانید دره توبیرون را در اولویت های خود قرار دهید.

کول خرسان: جاذبه های طبیعی استان خوزستان

از دیگر جاذبه های طبیعی استان خوزستان می توان کول خرسان را نام برد که این جاذبه طبیعی در 32 کیلومتری شمال دزفول قرار گرفته است و داریا مسیر دسترسی بسیار سختی می باشد که در این مسیر امکان ریزش سنگ نیز وجود دارد و بسیاری از گردشگرانی که از این جاذبه بازدید می کنند کوهنوردان بسیار با تجربه ای هستند؛ که البته شما نیز می توانید با توجه به آموزش های لازم به راحتی از کول خرسان بازدید داشته باشید. بهترین زمان بازدید از کول خرسان نیز در هر فصلی از سال می باشد که گردشگران می توانند بازدید از این جاذبه ی طبیعی را در اولویت های بازدیدی خود، از استان خوزستان قرار دهند.


مقاله-ریسمون-جاذبه های طبیعی خوزستان-2.jpg

آبشار شوی: جاذبه های طبیعی استان خوزستان

آبشار شوی یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی استان خوزستان بوده که با داشتن 85 متر ارتفاع خود، یکی از بلندترین آبشارهای ایران به شمار می آید. منطقه ای که آبشار شوی در آن واقع شده است بسیار بکر و دست نخورده بوده و همین امر توجه بسیاری از طبیعتگردان را از سراسر کشورمان و حتی کشورهای همسایه به سوی خود به عنوان مقصد طبیعتگردی جذب کرده است.

 

دریاچه سد دز: جاذبه های طبیعی استان خوزستان

دریاچه سد دز از دیگر زیباترین جاذبه های طبیعی استان خوزستان به شمار می آید که این دریاچه در 23 کیلومتری اندیمشک واقع شده است و یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری ورزش های آبی می باشد. آب این دریاچه از ارتفاعات الیگودرز و اراک تامین می شود که بعد از گذشت از کوه های زاگرس به این دریاچه وارد شده و توجه است سهم بسیار زیادی را در جذب گردشگران به سوی این استان داشته باشد. بهترین زمان بازدید از این دریاچه نیز فصل بهار و تابستان می باشد که البته بسیاری از گردشگران در فصل پاییز نیز به این منطقه سفر می کنند.

برای آشنایی بیشتر و بهتر با فرهنگ، آداب و رسوم مردم استان خوزستان می توانید در یکی از تورهای ریسمون شرکت نموده و بهترین لحظات را تجربه نمایید


0 دیدگاه

16 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما