دزدان دریایی کارائیب چه کسانی بودند؟

دزدان دریایی کارائیب را با ریسمون بشناسید


دزدان دریایی کارائیب عنوان فیلم سینمایی پنج گانه ی هالیوودی است که توانست به دلایل مختلف یکی از اثر های ماندگار در سینمای جهان شود.
 
دزدان دریایی کارائیب چه کسانی بودند؟
شرایط و ویژگی های مختلف از جمله بازی زیبایی جانی دپ در دزدان دریایی کارائیب باعث شد تا به نحوی این عبارت حتی برای کسانی که فیلم را تماشا نکرده باشند نیز آشنا است.
در ادامه به بررسی نکات جالبی در مورد فیلم و داستان آن می پردازیم تا شما بیشتر با واقعیت های آن و همچنین مکانی که در آن این اتفاق ها رخ داده است آشنا شوید.
همچنین اگر از تور کوبا استفاده نمایید می توانید از نزدیک با مکان هایی که در آن فیلمبرداری این پروژه ی عظیم انجام شده است و همچنین مکان های دیدنی دیگر کوبا نهایت لذت را ببرید.
 


مقاله-ریسمون-دزدان-دریایی-کارائیب-2.jpg

دزدان دریایی کارائیب
با توجه به اینکه این فیلم از یک روایت کاملاً واقعی الهام گرفته بود توانست در مدت کوتاهی به فروش بسیار بالایی دست پیدا کند.
اما به راستی دزدان دریایی کارائیب چه کسانی بودند. اگر در این مورد بسیار کنجکاو هستید می توانید با تور کوبا و سفر به خطوط دریایی سواحل شرقی آفریقا، اطلاعات جامع و کاملی در این مورد به دست آورید.
دوران اصلی و طلایی دزدان دریایی که فیلم مورد نظر با الهام از آن به موفقیت های مختلف در جهان دست پیدا کرد، تقریباً از سال 1690 شروع شد.
مکان اولیه ی دزدان دریایی کارائیب در غرب اقیانوس اطلس قرار داشت.
در این دوران طلایی قوانیین کشتیرانی و دریایی برای همه افراد در وضعیت آشفته ای قرار داشت و تقریباً  امنیت دریا ها با وجود دزدان دریایی کارائیب از بین رفته بود.
این آشفتگی تا سال 1718 و اعدام ریش سیاه ادامه داشت.
پس از او برای چند سال بارت سیاه به عنوان رئیس دزدان دریایی کارائیب مسئولیت تمامی دریاهای منطقه را به عهده گرفته بود تا اینکه پس از مرگ او تقریباً گروه از هم پاشیده شد و اوضاع دریاها به روال سابق خود برگشت.
دزدان دریایی از کجا و چگونه شکل گرفتند؟
بررسی های مختلف نشان می دهد دزدان دریایی در ابتدا ناخدا های نظامی بودند که با همکاری دولت در دریا های منطقه ی مورد نظر مستقر می شدند  با حمله به کشتی های دشمن اموال آن ها را به غارت می بردند.
البته باید پس از به غارت بردن اموال بخشی از آن را به عنوان سهم دولت پرداخت می کردند.
اما مشکل زمانی به وجود می آمد که دولت ها در حالت صلح قرار گرفته و ناخداهای نظامی مجبور به ادامه ی فعالیت خود می شدند تا از این راه کسب درآمد کنند و به قدرت طلبی خود ادامه دهند.
همین امر باعث می شد تا نا امنی ها در سطح دریا ها افزایش پیدا کند.
با توجه به اینکه اقیانوس های مناسب برای دزدان دریایی در جوار کشور کوبا قرار گرفت است بسیاری از این دزدان از این منطقه برای فعالیت خود استفاده می کردند.
با سفر به کوبا از طریق تور کوبا می توانید علاوه بر لذت بردن از جاذبه های طبیعی و تاریخی بی نظیر کوبا، از محل هایی که به عنوان مکان های دزدان دریایی کارائیب مورد استفاده قرار می گرفته است دیدن نمایید.
 
مقاله-ریسمون-دزدان-دریایی-کارائیب-3.jpg
تور کوبا
البته هنوز برخی از تجهیزات و نماهایی که برای ساخت فیلم دزدان دریایی کارائیب در این مکان ها وجود داشته و جذابیت بی نظیری را رقم زده اند.
دزدان دریایی کارائیب از واقعیت تا فیلم
با توجه به اینکه فیلم از یک واقعیت تاریخی روایت گرفته است تصور می شود که همه ی قسمت های آن بر طبق واقعیت ساخته شده باشند.
بازی زیبای جانی دپ در این فیلم و استفاده از وسایل کاملاً واقعی مانند هفت تیر نظامی قدیمی در فیلم باعث شده است تا تاثیرگذاری این فیلم بسیار زیاد باشد تا حدی که برخی عبارت دزدان دریایی کارائیب را برای همه ی دزدان دریایی به کار می بردند.

جانی دپ در فیلم دزدان دریایی کارائیب
اما به دلایل مختلف و برای کسب سود بیشتر سعی شده است تا با ترفند های مختلف به جذابیت فیلم افزوده شود و مخاطب را در طول فیلم با خود همراه کند.
در فیلم دزدان دریایی کارائیب به دلیل ویژگی های فیلمنامه ای و اضافه نمودن جذابیت به آن، در برخی از موارد تغییراتی بر خلاف واقعیت صورت گرفت.
مثلا با توجه به بررسی های بعمل آمده مشخص شده است که دزدان دریایی به صورت موقت گنجینه های خود را دفن میکردند و از آن بیشتر برای خوش گذارنی استفاده می کردند.
در پنج گانه ی دزدان دریایی کارائیب سعی شده است تا خوی وحشی گری برخی از دزدان دریایی نمایش داده نشود تا مخاطب بتواند حس بهتری نسبت به آن ها داشته و شخصیت های داستان را به عنوان قهرمانان منفی در نظر بگیرد.
اگر قصد دارید با واقعیت های رخ داده در فیلم دزدان دریایی کارائیب رو به رو شوید، به شما پیشنهاد می کنیم، حتما از طریق تور کوبا به این کشور سفر کرده تا بتوانید علاوه بر اطلاعات مفید در این زمینه، با مکان های مختلف و روش های مورد استفاده دزدان دریایی بهتر آشنا شوید.


 


0 دیدگاه

23 مرداد 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما