در استان هرمزگان غذای محلی چه بخوریم؟

غذاهای هرمزگان وطعم خاص این غذاهای خوشمزه

هرمزگان علاوه بر همه جاذبه ها، دارای فرهنگ غذایی ویژه ای است که با مهمان نوازی مردم آن به خوبی نشان داده می شود. غذاهای جنوب ایران آنقدر خوشمزه و بی نظیر است که نباید طعم و مزه دلپذیر آنها را از دست بدهید. اگر در یک تور هرمزگان شرکت می کنید، توصیه می کنیم تا تجربه غذاهای محلی هرمزگان را به عنوان تا یکی از اولین و مهم ترین برنامه های خود قرار دهید.

ماهی زغالی قشم

ماهی زغالی قشم یکی از لذیذترین غذاهایی است در استان هرمزگان وجود دارد. ماهی که برای این نوع غذای خوشمزه استفاده می شود از نوع ماهی های سرخو،زرده و سنگسر .. است. می توانید با خوردن این ماهی عطر معطر سبزی ها و ادویه جنوب ایران را حس کنید. این نوع ماهی به شکل مستقیم روی آتش قرار می گیرد و طعم خاص کبابی را هنگام خوردن این نوع ماهی احساس خواهید کرد این نوع ماهی را روی یک ورقه فلزی قرار می دهید، ابتدا این ورقه باید داغ داغ شود تا بتوانید کباب ماهی را طبخ کنید. به شما اطمینان می دهم در صورت خوردن ماهی زغالی یا کبابی لحظات خوبی را در هرمزگان به خاطره تبدیل خواهید کرد.

معروفترین برنج محلی هرمزگان: برنج دیشو

یکی از خوشمزه ترین غذاهای محلی که اگر وارد هرمزگان شوید با آن حتما آشنا خواهید شد، یک برنج محلی بسیار رنگارنگ و لذیذ با بویی خاطره انگیز است.این نوع برنج با شیره خرما ساخته می شود و از خرمای هرمزگان در ان استفاده می شود که یکی از بهترین نوع خرما در برنج دیشو طبخ می شود. بر سر سفره های شهر هرمزگان هر وقت برنج دیشو را می بینید قطعا ماهی را نیز خواهید دید طبخ این نوع غذا در هرمزگان بسیار معروف است.


مقاله-ریسمون-غذای-هرمزگان_16-min.jpg

غذای هزاری هرمزگان

غذای معروف بندرعباس، هزاری است که هر کس وارد این شهر در هرمزگان می شود حتما این غذا را امتحان می کند. به دلیل بندری بودن این استان بیشتر غذاها همراه با ماهی است این غذا نیز از ماهی استفاده می شود و همراه ان پیازهای طلایی شده و فلفل دلمه ای و لیمو خواهی دید که بسیار طعم دلچسبی را به هزاری می دهد.

غذای پودینی کوسه

غذای پودینی کوسه را امتحان کنید این یک غذای خاص و خوشمزه برای جزیره قشم است. این نوع غذا طبخ خاصی دارد و در میان غذاهای دریای بسیار لذیذ است. این نوع غذا در هرمزگان با سفره ماهی و کوسه ماهی پخت می شود و طعم لذت بخش ان تا مدت ها زیر زبان شما باقی می ماند.

کولی ماهی هرمزگان

کولی ماهی یک غذای سنتی است که با ماهی ، سس انار ، سبزیجات (شنبلیله و گشنیز) ، پیاز ، فلفل ، نمک ، تمیز ، روغن ، زردچوبه و سیر تهیه می شود. مانند اکثر غذاهای ایرانی ، این غذا معمولاً با یک بشقاب برنج نیز استفاده می شود. اگر به شهرهای استان هرمزگان می روید ، به یک رستوران محلی بروید و این غذای سنتی را سفارش دهید ، زیرا مطمئناً طعم بی نظیر آن را تحسین خواهید کرد.

دو پیاز میگو در قشم، هرمزگان

هر وقت غذای سنتی و لذیذی در جنوب به میان می آید ، ضروری است که ماهی و میگوها مواد تشکیل دهنده مواد غذایی تمیز و خوبی باشند. دوپیاز میگو از غذاهای سنتی قشم است و برای تهیه میگو به همراه پیاز ، ادویه جات ترشی جات و فلفل قرمز است. در این غذا از ادویه های خوب برای افزودن طعم به میگو استفاده می شود.طعم این نوعت میگو را به جرات می توان گفت در هیچ کجای دنیا نخواهید چشید. این نوع میگو بسیار سالم و دارای مواد مغذی بسیار زیادی است که یک غذای بسیار مشهور در هرمزگان محسوب می شود.


مقاله-ریسمون-غذای-هرمزگان_17-min.jpg

نان چمچمو هرمزگان

نانی بسیار ترد و خوشمزه که بیشتر د محله های قشم دیده می شود و به دلیل اینکه اصلی ترین ماده ان تخم مرغ است به این نوع نان، نان تخم مرغی نیز گفته می شود. می توانید این نان را صبح ها مصرف کنید زیرا انرژی خوبی را به شما وارد می کند همراه آن از شکر نیز استفاده می شود که باعث شیرینی این نوع نان می شود. نان چمچمو بسیار سنتی است و از گذشته های دور این نان در استان هرمزگان پخت می شده است. این نوع نان لذیذ را می توانید به صورت محلی در محله های قدیمی و بازارهای قدیمی پیدا کنید. برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم این استان و غذاهای هرمزگان در تور های ریسمون شرکت کنید.


0 دیدگاه

25 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما