درآمیختن دریا در جنگل، جاذبه های طبیعی در کشور کوبا

کوبا و دیدنی‌هایش

وقتی نامی از کشور کوبا در میان باشد، اذهان بسیاری از افراد چند وجه مشترک را تداعی می ‌کنند. یک کشور ظاهراً کمونیستی که سر کشمکشی طولانی با آمریکا دارد. گاهاً بعضی‌ ها این کشور را همراه با آمریکای لاتین در جوش و خروش سرزمین های گرمسیری در نظر می‌ گیرند و بعضی ها هم از آن در قلب دریای کارائیب یاد می ‌کنند. گاها هستند کسانیکه می دانند این کشور موزه ای زنده از خودرو های قدیمی است و خیلی ها هم از سیگار های برگ آن چیز هایی می دانند. لکن احتمالاً خیلی ها هم یا اصولا این کشور را نمی ‌شناسند و یا اطلاع دقیقی از موقعیت جغرافیایی آن ندارند. به هر صورت سایت ریسمون در کنار تور های ریسمون نگاه ویژه ای برای این جزیره در نظر گرفته است. با ریسمون جاذبه های طبیعی کوبا را بهتر بشناسید و اگر قصد تور کوبا کردید، ریسمون می تواند خاطرات خوشی از آمریکای لاتین برای شما به ارمغان آورد.

 

جاذبه های طبیعی در کشور کوبا

اما بهتر است بدانید که کوبا جدا از کش و قوس ‌های این سال‌ های اخیر، یک سرزمین به غایت زیباست. کوبا یک جزیره است، یک جزیره بزرگ در حاشیه دریای کارائیب و وقتی یک جزیره بزرگ در دریایی آمیخته با افسانه‌ ها درآمیزد، قطعاً از شور و هیجان دنیای بی نظیر بهره مند خواهد شد. کشور کوبا یا بهتر، جزیره کوبا همان سرزمین زیبایی است که می تواند تداعی کننده دنیای بی نظیر کارائیب باشد؛ اما در این دنیای بی نظیر چه جاذبه هایی وجود دارد که این چنین نماینده ی زیبایی ‌های دریای کارائیب شده است؟!

دریای کارائیب: یقیناً بزرگترین و چشم نواز ترین و در عین حال مشهور ترین جاذبه های طبیعی کوبا، خود دریای کارائیب است. کوبا بهترین کشور برای تماشای دریای کارائیب است. خصوصا که می ‌توان از طریق خط ساحلی این کشور در همراهی با قایق هایی به غایت کلاسیک در پهنه ی این دریای مرموز گشت و گذاری داشته باشید. این کشور چیزی در حدود ۵ هزار کیلومتر خط ساحلی دارد که تقریباً نیمی از آن چشم های شما را رو به دریای کارائیب باز خواهد کرد؛ غواصی در آب های کم عمق، ماهیگیری در دریایی غنی از حیات، قایق سواری های طولانی و البته نشستن و تماشای چشم انداز های دریایی. اما در همین خط ساحلی وسیع از دریای کارائیب تا اقیانوس اطلس چیزی که بسیار دلنشین خواهد شد، ساحل هایی برای آرامش مسافران است.


مقاله-ریسمون-کوبا-طبیعی-2.jpg

ساحل وارادرو: ساحلی طولانی با ماسه هایی سفید که قلب گردشگری این کشور می ‌باشد. چرا که در پهنه ساحلی دریای کارائیب، هیچ ساحلی به آرامی و زیبایی وارادرو یافت نمی‌ شود. این ساحل در شبه جزیره هیکاکوس در پهنه شمالی سرزمین کوبا قرار گرفته است. البته در این کشور نیز به جهت رونق گردشگری، متوجه زیبایی ‌های این ساحل بوده است. چرا که عمده تمرکز امکانات گردشگری از جمله هتل‌ ها با کلاس های کاری متنوع در خط ساحلی آن قرار دارند.

ساحل گواردالاواکا: کشوری که در شکل و شمایل یک جزیره بزرگ در قلب دو دریای زیبا زندگی می ‌کند، یقیناً سرشار از ساحل های دیدنی خواهد بود. خصوصاً وقتی بدانید که این کشور درست در جوار خط استوا آرمیده است. اگر بخواهید اندکی از حال و هوای توریستی ساحل های کوبا خارج شوید و اندکی در خط ساحلی بکر تری قدم بزنید، ساحل گواردالاواکا هدف بسیار خوبی است. یک ساحل آرام، با ماسه هایی سفید و نرم همراه با درختان استوایی که به تعداد بیشمار ساحل را سایه باران می کنند. ساحل گواردالاواکا جدا از ساحل آرام خود، صخره های مرجانی زیبایی دارد که از لحاظ طبیعی در ردیف غنی ترین ساحل های دریای کارائیب قرار گرفته اند.


مقاله-ریسمون-کوبا-طبیعی-3.jpg

ساحل کایوکوکو: ساحلی برای داستان پیرمرد و دریا. درست حدس زدید، رمان مشهور پیرمرد و دریا در این ساحل نقش بر قلم همینگوی گرفته است. ساحل کایوکوکو یک ساحل آرام و آفتابی است. آفتابی که به خوبی شما را در بطن یک سرزمین استوا نشین خواهد نشاند.

پارک ملی وینیالس: در دریای کوبا آنچنان غرق شدیم که یادمان رفت در کشوری استوایی هستیم. آن هم در جوار دریای کارائیب که سراسر باران است و هوایی طوفانی. خب، از دریای پرنعمت کارائیب، این جزیره سرشار از جنگل های استوایی شده است و بهترین آنها پارک ملی وینیالس می باشد. یک دره سراسر سرسبز و شاداب که گویی همیشه در قلب تابستانی دل انگیز نهفته است. این پارک را تپه هایی از صخره های آهکی محصور کرده است. تپه ‌هایی که در پوششی سبز، زیبایی چشم نوازی برای پارک به همراه می ‌آورند. در پارک ملی وینیالس می توانید شاهد هماهنگی دلنشینی از فضا های کشاورزی در کنار مناطق بکر جنگلی باشید. دوچرخه‌ سواری این دره به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کوبا تبدیل شده است.

کوبا و پرنده های زیبای آن: اگر به دنبال جاذبه های طبیعی کوبا هستید، جدا از خط ساحلی تا قلب جنگل ‌های استوایی، حیات وحش این کشور دل فریب را از دست ندهید. کوبا کشور پرندگان است و در این جزیره به تنهایی ۳۵۰ نوع پرنده زندگی می کنند. کوبا خانه مرغ های مگس خوار و پرندگان بهشتی است. پس اگر قصد سفر به این کشور را دارید اندکی در باب پردندگان مگس خوار مطالعه کنید تا در کوبا همراه با تماشای آنها بهتر از هر زمانی آنها را بشناسید.

موسسه گردشگری ریسمون مجری حرفه ای تور کوبا می باشد. برای رسیدن به کشوری در آن سوی جهان قطعا نیاز به یک تور حرفه ای دارید و تور کوبا در مجموعه ریسمون می تواند انتخاب هدفمند شما باشد.


0 دیدگاه

23 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما