جاذبه‌های گردشگری نپال را با ریسمون بشناسید

نپال دیدنی


تنوع جغرافیایی
نپال کشوری است که در جنوب آسیا و در میان رشته‌کوه‌های هیمالیا واقع شده است. تنوع جغرافیایی این کشور، سبب ایجاد جاذبه‌های گردشگری متنوعی شده که می‌توانید از آن‌ها به کمک تور گردشگری نپال ریسمون بازدید کنید. کافی است که قصد سفر کرده و سفری به یادماندنی را برای خود رقم بزنید. در ادامه تور نپال ریسمون شما را با این جاذبه‌ها آشنا می‌کند.
نپال، شامل دشت‌های حاصل‌خیز، تپه‌های جنگلی و کوهستان‌های متعدد، از جمله کوه اورست، به عنوان بلندترین نقطه‎ روی زمین است. به همین دلیل نیز این کشور از طریق کوهستان‌ها و ورزش کوهنوردی شناخته می‌شود. شما نیز می‌توانید با شرکت در تور نپال ریسمون، بازدید از اورست یا ساگارماتا (سرآسمان)، که نام نپالی اورست است و پیاده‌روی به بیس کمپ را در این تور تجربه کنید؛ تور نپال ریسمون خاطرات بی‌نظیری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

Everest Base Camp
مسیر پیاده‌روی به کمپ اصلی قله‌ی اورست، یکی از لذت‌بخش‌ترین و هیجان‌انگیزترین مسیرهای کوه‌پیمایی در جهان است که می‌توانید آن را با تور نپال ریسمون تجربه کنید. سفر شما از "لوکلا" آغاز می‌شود و به ترتیب روستاهایی را پشت‌ سر خواهید گذاشت. شما با تور نپال ریسمون و گذر از راه‌های پرپیچ وخم، در طی مسیری بیش از 60 کیلومتر، می‌توانید از چشم‌انداز دهکده‌هایی مانند "نامچه بازار"، صومعه‎های بودایی، رودخانه‌های سفید، مزارع سبز و یخچال‌های طبیعی لذت ببرید. در طول این مسیر، شما فرصت مشاهده‌ی سایر قله‌های اورست را پیدا می‌کنید تا جایی که خود به ارتفاع کمپ اصلی، یعنی 5364متر برسید. کوهنوردان معمولاً چند روز در این کمپ استراحت می‌کنند و مسیر بعدی آن‌ها صعود به قله‌ی "کالاپاتهار" با ارتفاع 5555متر است.
 

مقاله-ریسمون-نپال-1.jpg
Annapurna Region Trekking
پیاده‌روی به منطقه‌ی آناپورنا هیچ محدودیت سنی ندارد. این منطقه به عنوان بهشت کوهنوردان و منطقه‌ی حفاظت‌شده، از طرف کشور نپال شناخته شده است. این مسیر از سال 1985میلادی برای راهپیمایان باز شد و اگر شما نیز علاقه‌مند به پیاده‌روی باشید، تور نپال ریسمون این فرصت را در اختیار شما خواهد گذاشت. در آغاز از میان روستاهای متعدد و افراد محلی می‌گذرید که به خوبی از شما استقبال می‌کنند. مزارع برنج، چشمه‌های آب گرم و مناطق پوشیده از یخ، بخش کوچکی از جاذبه‌های این منطقه است. تور گردشگری نپال ریسمون در ایستگاه "پون هیل"، فرصتی برای تماشای زیبای طلوع و غروب خورشید و دامنه‌های باشکوه هیمالیا را برای شما فراهم می‌کند.
 
مقاله-ریسمون-نپال-2.jpg
Pashupatinath Temple
معبد پاشوپاتینات یکی از چهار مکان مهم مذهبی است که به الهه‌ی شیوا تعلق دارد. با شرکت در تور نپال ریسمون فرصت بازدید از این محل، که یکی از هشت میراث فرهنگی یونکسو است را پیدا می‌کنید. این معبد در ساحل رودخانه‌ی باگماتی قرار داشته و هر روز، مراسم‌هایی برای پیروان این دین اجرا می‌شود. فقط پیروان هندو می‌توانند وارد معبد اصلی شوند، اما بازدید از سایر ساختمان‌ها برای افراد خارجی و بازید تور مجاز است. به دلیل حمایت شیوا، حیواناتی مانند میمون‌ و آهو، آزادانه در اطراف مجموعه‌ی معبد به گردش مشغول هستند.
 
Nyatapola Temple
معبد نایاتاپولا یک معبد پنج طبقه است که توسط یکی از پادشاهان نپالی در مدت 7ماه برای لاکشمی، الهه‌ی هندو، ساخته شد. این معبد با ارتفاع 30متر، بلندترین معبد در کشور نپال است که از فراز آن می‌توانید منظره‌ی زیبای اطراف را به راحتی ببینید. این بنای نفیس از چوب و سنگ ساخته شده و حکاکی‌های باشکوهی روی آن به چشم می‌خورد. این معبد هر روز هفته و در تمام ساعات روز باز است که با تور نپال ریسمون می‌توانید فرصت بازدید از آن را داشته باشید؛ اما بازدیدکنندگان باید در هنگام فستیوال‌ها یا جشن‌های مقدس، از امکان بازدید عموم اطمینان حاصل کنند.
 
Muktinath Temple
معبد موکتینات، نماد مشترک مذهب هندو و بودا بوده و یکی از بلندترین معابد در جهان است. در میان هندوئیسم، این معبد به "موکتی‌کشرتا" شهرت دارد که به معنای مکان مقدس آزادی و نجات است. آن‌ها اعتقاد دارند که برهما، شعله‌هایی که به طور دائم در این معبد می‌سوزد را برافروخته است. با شرکت در تور نپال ریسمون و سفر به این معبد می‌توانید با گروه‌های مختلف قومی، آداب و رسوم و لباس‌های آنان آشنا شوید. جذابیت دیگر این منطقه، سبک خانه‌سازی منحصر به فرد آن است که ساکنان را از بادهای شدید محافظت می‌کند.

مقاله-ریسمون-نپال-3.jpg 
Swayambhunath Stupa
این استوپا از سال1970میلادی توسط بازدیدکنندگانی که نمی‌توانستند نام آن را تلفظ کنند، "معبد میمون" نام گرفت. این ساختمان مشرف به دره است و بازدیدکنندگان تور نپال ریسمون می‌توانند یک نمای وسیع از شهر را مشاهده کنند. استوپا بنایی نیم‌کره‌ای است که از آن به عنوان محلی برای مراقبه استفاده می‌شود. این استوپا قدیمی‌ترین نوع آن در نپال بوده که طبق افسانه‌ها از یک گل نیلوفر به وجود آمده است. مجسمه‌ی بودا در شمال غربی آن و نقاشی‌های سنتی تبتی، از جمله مواردی است که می‌توانید با تور نپال ریسمون بازدید کنید.
 
مقاله-ریسمون-نپال-4.jpg
Ranighat Palace
در سال 1893میلادی کاخ رانیقات یا رانا توسط یک پادشاه در خاطره‌ی ملکه‌ی مرحومش ساخته شد و به همین دلیل این کاخ، "تاج‌محل" نپال شناخته می‌شود که بر فراز یک سنگ بزرگ قرار دارد. این محل معمولاً به دلیل ناآشنایی، در لیست مسافران قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل گزینه‌ی مناسبی برای بازدید با تور نپال ریسمون می‌باشد. این محل هیچ هزینه‌ی ورودی ندارد و یکی از پیشنهادات تور گردشگری نپال ریسمون به شما خواهد بود.
 
Phewa Lake
این دریاچه بزرگ‌ترین دریاچه در شهر بخارا است. شهرت این دریاچه به دلیل حضور افراد محلی و توریست‌هایی است که در آن شنا و ماهیگیری می‌کنند. در مرکز این دریاچه نیز معبد "تال‌باراهی" قرار دارد که شما نیز می‌توانید با شرکت در تور نپال ریسمون و به وسیله‌ی قایق از آن دیدن کنید.
 
Gorkha Durbar
گورخا به معنی خانه‌ای برای سربازانی است که برای وطن جنگیده‌اند. این بنا یک محل مذهبی است؛ بنابراین باید بدون کفش و کمربند چرم و... وارد شوید. این سازه بر اثر زلزله آسیب شدیدی دید؛ بنابراین همچنان داربست‌هایی اطراف آن وجود دارد. برای رسیدن به این محل می‌توانید با شرکت در تور نپال ریسمون و از طریق 1500 پله‌ی سنگی صعود کنید و یا تاکسی بگیرید.
 
مقاله-ریسمون-نپال-5.jpg
Chitwan National Park
پارک چیتوان یکی از معدود مناطق طبیعی دست‌نخورده با منابع گیاهی بی‌نظیر است که تور نپال ریسمون آن را به شما پیشنهاد می‌کند. در این پارک تعداد زیادی از انواع گونه‌های ماهی، پرنده و پستانداران وجود دارد. این پارک به دلیل حفاظت از کرگدن‌های آسیایی و ببر بنگال مشهور است. به دلیل محیط طبیعی سرسبز و تماشای حیوانات، این پارک مورد استقبال تور قرار می‌گیرد که شما نیز با شرکت در تور نپال ریسمون می‌توانید جزو این افراد باشید.


مقاله-ریسمون-نپال-6.jpg


0 دیدگاه

30 مرداد 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما