جاذبه های گردشگری شهر هاوانا را با ریسمون بشناسید

عروس دریای کارائیب

هاوانا یکی از زیباترین، بزرگترین، باشکوه ترین، مهمترین بندر و در عین حال مرکز تجاری و از همه مهمتر پایتخت کوبا به حساب می آید که جمعیتی در حدود 2 میلیون نفر را در خودش جای داده و مساحت این شهر چیزی در حدود 800 هزار کیلومتر مربع است و اگر اغراق نباشد همین موضوع باعث شده که این شهر به پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر در حوزه دریای کارائیب از نظر وسعت فضای شهری تبدیل شود. با ریسمون این شهر دیدنی را بیشتر بشناسیم.
 
ریسمون-مقاله-هاوانا-3.jpg
هاوانا از سمت غرب و جنوب دارای سه بندر اصلی به اسم آتارس، گوآناباکوآ، ماریملنا است و همچنین رودخانه المندراس هم از سمت جنوب به شمال این شهر در جریان است و تنگه فلوریدا هم در چند مایلی غرب هاوانا قرار دارد.
زمانی که ساکنان این کوبا اسم هاوانا را می شنوند ناخودآگاه به یاد قهرمانان انقلابی و اهل قلم و همچنین فاتحان اسپانیایی این سواحل آفتابی می افتند و کشور کوبا به خصوص شهر هاوانا این روزها از سراسر دنیا پذیرای هزاران نفر از گردشگران و توریست ها با هر زبان و ملیتی هستند که از جای جای این شهر دیدن می کنند.
این شهر به واسطه زیبایی بی حد و حصرش باعث شده تا خیلی از افراد با قدم زدن در خیابان های این شهر آرامش خاصی پیدا کنند. در اصل نام هاوانا که می آید ناخودآگاه انسان به یاد جشن هایی که در رستوران ها آن هم با سرو همینگوی برای شام، هوای مرطوب اما لذت بخش مالکون و همچنین موسیقی گوش نواز رومبای که در کنار خیابان ها به صورت زنده اجرا می شود، می افتند و همین باعث شده تا تور کوبا در سراسر دنیا به راه بیفتد تا مردم با فرهنگ غنی این شهر حوزه دریای کارائیب که به عروس دریای کارائیب هم مشهور است، آشنا شوند.
در اینجا قصد داریم به چند نمونه از این جاذبه های گردشگری بپردازیم تا اگر قصد سفر کردن به کوبا را داشتید حتماً از شهر هاوانا با این جاذبه های گردشگری زیبا و جذابش حتماً دیدن کنید.
جاذبه گردشگری اول: شهر قدیمی هاوانا
یکی از جاذبه های گردشگری که از میراث های جهانی یونسکو هم به حساب می آید شهر قدیمی هاوانا است که خیابان ها و میدان های این شهر، باریک و به صورت سنگ فرش است و خیلی از بناهای این شهر به خاطر قدیمی بودنش بازسازی شده و همچنین ساختمان هایش به سبک نئوکلاسیک و باروک ساخته شده است.
شاید قسمت جالب این شهر قدیمی، کلیسای سان کریستوبال باشد که در اصل محل برگزاری جشن ها و مراسم های بزرگ کوبا هم به حساب می آمده است. این شهر قدیمی دارای مکان های دیدنی دیگری هم هست مانند میدان های عمومی پلازا د آرماس و پلازاویجا، یک دژ نظامی به نام کاستیلو د لا رئال و یک کاخ بزرگ و زیبا و پر زرق و برق به نام د لس کپیتانز که این روزها تبدیل به موزه شده است.
یکی دیگر از بناهای قدیمی و زیبا در شهر قدیم هاوانا یک برج 35 متری است که به برج دوربین هم مشهور است که گردشگران و بازدید کننده ها می توانند از ارتفاعات این برج تمام شهر را بر انداز کنند. اگر هوس غذاهای دریایی و نوشیدنی های سرد کردید می توانید به رستوران ل بودگیتا دل مدیو بروید و در اینجا انواع و اقسام غذاها را میل کنید.
جاذبه گردشگری دوم: مالکون 
مالکون در اصل یک بلوار ساحلی است که در هنگام غروب آفتاب زیبایی چشم نوازی را به این منطقه می بخشد و شاید به جرأت بتوان گفت که این بلوار از معروف ترین بلوار ساحلی در این شهر به حساب می آید که از شهر هاوانا قدیم شروع و تا منطقه های پلازا و ودادا ادامه پیدا می کند.
مهمترین قسمت بلوار ساحلی مالکون مجموعه هایی زیبا و رنگارنگ وجود دارد. مجموعه هایی که شامل بناهای قدیمی از قرن 20 میلادی است و در آن ترکیب سبک های مختلف معماری و همچنین سبک های نیو و آرت به وضوح قابل مشاهده است و همین باعث شده تا گردشگران و بازدید کننده ها در غروب آفتاب نظاره گر این بناهای زیبای قرن بیستم باشند.
هتل نشنال کوبا مکانی دنج و راحت برای گردشگرانی است که خستگی در قدم زدن هایشان کاملاً قابل مشاهده است. این رستوران به طور حتم با توجه زیبایی چشم نوازی که دارد به عنوان یک میراث جهانی و یک بنای یادبود ملی هم به شمار می رود که می تواند شام و نهار شما را در تور کوبا به یاد ماندنی تر کند.


ریسمون-مقاله-هاوانا-2.jpg
جاذبه گردشگری سوم: در تور کوبا ریسمون حتماً به قلعه "سه پادشاه مورو" سر بزنید
به طور حتم یکی از زیباترین قلعه ها که یک بنای تاریخی هم به حساب می آید قلعه سه پادشاه مورو است که به قلعه مورو هم معروف است. این قلعه در ورودی هاوانا واقع شده که در استحکامات دفاعی این شهر قرار دارد و این استحکامات دفاعی در قرن 16 میلادی و اوایل قرن 17 میلادی به خاطر اینکه دزدان دریایی زیادی آن روزها به این شهر حمله می کردند، ساخته شد.
جیووانی باتیستا آنتونلی، مهندس ایتالیایی این بنای تاریخی است و یک نکته مهم اینکه قلعه مورو یک فانوس دریایی دارد که در طول زمان چندین بار به علت خرابی تعمیر و بازسازی شده و بعد از دو قرن بعد یعنی قرن 19 یک فانوس دریایی جدید به صورت کامل جایگزین فانوس قدیمی شده و در شب، زیبایی وصف ناپذیری را به این قلعه می بخشد و این بهترین فرصت برای گردشگران تور کوبا ریسمون است تا از نزدیک شاهد هنرنمایی این فانوس زیبا در عروس دریای کارائیب، هاوانا باشند.
جاذبه گردشگری چهارم: از دیدن قلعه "سان کارلوس د لا کابانا" غافل نشوید
اگر هنوز از پیاده روی خسته نشدید می تواند در فاصله چند دقیقه ای (15 دقیقه ای) از قلعه مورو یک قلعه دیگر به نام سان کارلوس د لا کابانا که در ارتفاعات تپه لاکابانا هیل قرار دارد را ملاقات کنید چرا که این قلعه در دهه 70 میلادی ساخته شده و یکی از بزرگترین قلعه های اسپانیایی آن زمان به حساب می آید.
این قلعه یک زندان نظامی در رژیم باتیستا به حساب می رفت و بعد از انقلابی که در کوبا توسط چه گوارا به وقوع پیوست قلعه د لا کابانا به مرکز نظامی تبدیل شد. اما امروزه این قلعه زیبا به یک موزه برای گردشگران تبدیل شده است و هر شب همین گردشگران و توریست ها به تماشای نمایش هایی کاملاً نمادین از جنگ ها و وقایع تاریخی که در قرن 19 به وقوع پیوسته، هستند. نکته جالب دیگری که می توان ذکر کرد این است که رأس ساعت 9 شب مراسم شلیک توپ از بالای قلعه برگزار می شود.
جاذبه گردشگری پنجم: حتماً از ساختمان موزه ملی هنرهای زیبا دیدن کنید
یکی از مهیج ترین قسمت های تور کوبا به طور حتم دیدن کردن از موزه ملی هنرهای زیبا به حساب می آید. این موزه در اصل یک بنای بازسازی شده است که در دهه 1920 میلادی ساخته شده و بیش از 600 اثر هنر باستانی اعم از نقاشی، چاپ و مجسمه از مصر گرفته تا روم در آن در معرض دید گردشگران قرار گرفته است.

ریسمون-مقاله-هاوانا-1.jpg

جاذبه گردشگری ششم: حتماً از زیباترین خیابان این شهر به نام دل پرادو دیدن کنید
خیابان دل پرادو یکی از زیباترین خیابان های این شهر به حساب می آید که سرتاسر این خیابان مملو از درخت های سرسبز و سر به فلک کشیده است. این خیابان زمانی زیبایی اش دو چندان می شود که در هنگام قدم زدن در آن موزاییک های سیمانی، شیرهای برنزی، نیمکت های مرمرین، تیرهای چراغ برق آهنی را مشاهده کنید که انگار در دوران گذشته در حال قدم هستید. 
خیابان دل پرادو در گذشته های دور مکان زندگی ثروتمندان هاوانا بوده و به خاطر همین است که سینماها، هتل ها و همچنین قصرهایی که در قرن 19 و 20 تا به حال در کنار این خیابان جلوه نمایی می کند توسط دولت کوبا بازسازی شده است.
زیبایی این خیابان زمانی بیشتر خودش را نشان می دهد که متوجه شوید خانه دکتر کارلوس فینلی که کاشف پشه تب زرد بود هم در این خیابان واقع شده و همچنین یکی از معروف ترین کلیساهای جشن های عروسی در این شهر هم در این خیابان بنا شده است و به طور حتم قدم زدن در این خیابان می تواند حس وصف ناپذیری را به گردشگران منتقل کند.
جاذبه گردشگری هفتم: دیدن روستای فاسترلند را فراموش نکنید
اگر در تور کوبا ریسمون شرکت کردید و به اطراف شهر هاوانا مسافرت کردید، حتماً فراموش نکنید که از روستای فاسترلند دیدن کنید. در این روستای زیبا و کوچک، گردشگران می توانند نمایش های رنگارنگی از موزاییک ها، نقاشی ها و مجسمه های ساخته شده به دست خوزه فوستر که در کالبد این روستا جان تازه ای می بخشد را مشاهده کنند که به خاطر هنرنمایی این شخص بوده که لقب پیکاسو کارائیب را هم به وی داده اند.
خلاقیت های هنری به هنگام قدم زدن در این روستای زیبا و کوچک را می توان در نقطه به نقطه روستا از ظاهر خانه تا محل های عمومی مشاهده کرد و اینها همه زیبایی این روستا را دوچندان کرده است و از آن طرف هم بازدید کننده ها، گردشگران و همچنین دوستداران هنر دست، به طور حتم با دیدن هنرنمایی پیکاسو کارائیب به وجد می آیند.
در تور کوبای ریسمون ما اقامت بینظیری را در دل این شهر و کاساپارتیکولارهای جذابش تجربه خواهیم کرد برای همراهی با تور کوبا با ما تماس بگیرید.


0 دیدگاه

22 مرداد 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما