جاذبه های طبیعی کشور نپال

دیدنی های نپال

اورست

یکی از شاخص ترین و مهم ترین جاذبه های طبیعی و گردشگری کشور نپال، قله اورست می باشد، قله اورست بلند ترین قله می باشد و جز عجایب هفت  گانه طبیعی به حساب می آید. کوهنوردان برای این که سفری ایمن داشته باشند قبل از اینکه کوه پیمایی کنند، باید در مراسمی که در کمپ اصلی برگزار می شود شرکت کنند و اجازه بگیرند در آداب و رسوم و فرهنگ بودایی ها از هیمالیا اورست به عنوان چومولونگما که به معنای کوهستان ها یاد میکنند و به دلیل اینکه مکان مقدسی به حساب می آید باید در مراسم پوجا شرکت کنند.

دریاچه بگناس و روپا

دریاچه های روپا و بگناس به خاطر دوری گزینی اش، طبیعت زیبا و بکری دارد. این دو دریاچه توسط تپه های جنگلی از یکدیگر جدا شده اند، از تفریحاتی که در این منطقه می شود انجام داد ماهیگیری و قایق سواری است. این دریاچه محل زندگی پرندگان کمیابی است و جزء دریاچه های بزرگ نپال به شمار می آید.میانه ماه مارس تا ماه اکتبر گل های زیبا و چشم نوازی در این منطقه رشد می کنند که بهترین زمان برای دیدن این دریاچه زیبا است، این دریاچه در شهر پخارا که در200 کیلومتری پایتخت نپال قرار دارد.

باغ های چای بوتچار

باغ های چای بوتچار که به باغ چای اورست هم معروف است به دلیل مناظر زیبایی که برای عکاسی وجود دارد از جاهای زیبا و جذاب نپال به حساب می آید. کسانی هم که به کوهنوردی و ریلکس کردن علاقه دارند می توانند به این مناطق سفر کنند، این باغ ها در فاصله 30کیلومتری کاتماندو قرار دارد و روستاها در محاصره این باغ ها هستند و چشم اندازی دلنواز دارد طوری که تا جایی که چشم قدرت دیدن دارد میتوان کوه ها و تپه های سبز دید.

دره بارون

این دره که از مناطق طبیعی زیبای کشور نپال می باشد و تنوع زیست محیطی زیادی دارد و محل زندگی چیزی بیش از3000نوع گوناگون می باشد و دارای مناظر و طبیعیت بکر و دست نخورده است. زیبایی این منطقه به گونه رویایی است که در نگاه اول شاید باور نکردنی برسد، دره بارون از هر جهت کوهستان های برفی زیبا آن را محاصره کرده است، دره بارون در پارک ملی ماکالو بارون می باشد، این منطقه از  ابتدای راه کوه پیمایی کمپ اول اورست در سانکهوواسابا واقع شده است که بعد از چند روز کوه پیمایی به این منطقه رویایی می رسید، آبشارهایی که در دره بارون وجود دارد زیبایی این منطقه را چندین برابر کرده است.

دریاچه تاوداها

دریاچه تاوداها که محل زندگی پرندگان مهاجر، ماهی های که مخصوص آن منطقه است و هم چنین گل ها های زیبایی که در این جا به چشم میخورد، اطراف دریاچه را گیاهان سرسبز احاطه کرده است و طبیعت زیبایی که وجود دارد آرام بخش جسم و روح آدمی است. در فصل زمستان پرندگان مهاجر زیادی به این دریاچه مهاجرت میکنند اگر علاقه ای به پرندگان دارید فصل زمستان بهترین فصل سفر می باشد، این دریاچه در اطراف کاتماندو پایتخت کشور نپال واقع شده است.

ناگارکوت

در کشورنپال روستایی در دل کوه های هیمالیا وجود دارد که اسم آن ناگارکوت می باشد و شغل بیشتر ساکنان این روستا کشاورزی است این دهکده جایی زیبایی برای دیدن غروب و طلوع آفتاب است و منظره ای زیبا از هیمالیا و کوه اورست را نشان می دهد. هم چنین مکان مناسبی برای کسانی است که به کوهنوردی علاقه دارند، دراین روستا برج بلندی وجود دارد تا نظاره گر منظره ی زیبا ازغروب آفتاب باشید.

پارک ملی چیتوان

یکی از مناطق طبیعی کشور نپال که گردشگران زیادی را جذب کرده است پارک ملی چیتوان است در این پارک حیوانات نادر مانند ببر بنگال، خرس، کرگدن وتمساح وجود دارد و یکی از کامل و جامع ترین حیات وحش در آسیا به شمار می آید، در این پارک می توانید حیوانات درشت اندام و تنومندی را از نزدیک ببینید.


مقاله-ریسمون-جاذبه های طبیعی کشور نپال-2.jpg

 دریاچه فیوا

دریاچه فیوا یکی از جاذبه هایی است که هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن آن به نپال می آیند. این دریاچه  که در دل یک دره و درمیان تپه های سرسبز  واقع شده و اب شیرین این دریاچه  و هم چنین آب زلال و زمردی رنگش زیبایی آن را دو چندان کرده است. اطراف دریاچه را جنگل هایی پوشش داده  اند که منظره ای بی نظیر و وصف نشدنی دارد.

زیبایی های طبیعی این کشور زیبا کسی را میخواهد آشنا به جذاب ترین مناطق رویایی کشور نپال تا بتواند همسفر شما باشد. تور ریسمون با تحقیق در مورد این کشور زیبا توانسته به خوبی آشنا به قشنگی های این کشور باشد. شما میتوانید با حضور در تور ریسمون سفری شگفت انگیز را تجربه کنید.


0 دیدگاه

24 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما