جاذبه های طبیعی استان مازندران

مازندران زیبا

جاذبه های طبیعی هر کشوری میتواند به عنوان سرمایه آن کشور محسوب شود و اگر این جریان به درستی نهادینه شود, آن موقعیت مکانی خاص را تبدیل به یکی از قطب های گردشگری میکند. طبیعت گردی در میان افراد مختلفی از دنیا به عنوان یکی از اصول زندگی به شمار میرود و مسلما رسیدگی به مناطق طبیعی بکر و تبلیغات و شناساندن آن منطقه در بسیاری از کشورها به عنوان یکی از منابع نهفته اقتصادی به حساب می آید. 
در این مقاله کوتاه به اختصار درباره جاذبه های طبیعی استان مازندران خواهیم پرداخت. استان مازندران به دلیل شرایط طبیعی و آب و هوایی خاص, مناطق طبیعی بکر و فوق العاده ای دارد که چشم هر مسافر یا بیننده ای را خیره میکند. با ریسمون همراه باشید.
 

چشمه پلکانی باداب سورت
اگر به منطقه مرزی بین ساری و سمنان سفر کنید, با چشمه پلکانی باداب سورت روبرو میشوید. درختانی که اطراف این چشمه را پوشانده اند, نیز در این زیبایی سهیم هستند. دو چشمه که هر کدام از آنها به صورت مجزا دارای بو و مزه ی مختص به خود است. رنگ های زرد و سبز آبی که به این نقطه از زمین رنگ و جلای خاصی بخشیده, در کمتر جایی از زمین میتوان نمونه آن را پیدا کرد. چشمه پلکانی باداب سورت به دلیل پلکانی بودنش و ارتفاعی که دارد در زیر نور خورشید حالتی شگفت انگیز به خود میگیرد.

مقاله-ریسمون-دیدنی‌های-مازندران-1.jpg 

باداب سورت یکی از دیدنی ترین جاذبه های مازندران که بازی نور بر آب های آن, برای هر گردشگری جذابیت منحصربفرد دارد.

دریاچه الیمالات
اگر به دنبال نقطه ای میگردید که هم دریاچه یا رودخانه ای در آن باشد و هم از مناظر طبیعی – درختان- آن لذت ببرید, دریاچه الیمالات میتواند یک پیشنهاد عالی باشد. زیبایی های شهرستان نور و بالاخص چمستان بر کسی پوشیده نیست. کسانی که معمولا شیفته شمال گردی می باشند, حداقل یک بار به این منطقه طبیعی سفر کرده اند. از آنجایی که دریاچه الیمالات دارای منطقه ای حفاظت شده است که مسافران را قادر می سازد تا با خیال راحت در آنجا چادر بزنند, به همین دلیل خیلی از مسافران با توجه به این نکته با امکانات مسافرتی مخصوص بدون دغدغه ی مالی در آنجا کمپ میزنند.

روستای فیلبند
کسانی که زیاد مسافرت میکنند, حتما جاهایی بوده اند که به خودشان گفته اند "اینجا بهشت واقعیه". این جمله را از زبان کسانی که به روستای فیلبند سفر میکنند حتما خواهید شنید. منطقه جوی و طبیعی خاص, ارتفاعات, مه, بکر بودن و هزار ویک دلیل دیگر که میتواند این نقطه از استان مازندران را از لحاظ طبیعی بی مانند سازد. شهرستان بابل در استان مازندران مانند دیگر شهرستان های این استان دارای مناطق طبیعی بی شماری ست که روستای فیلبند یکی از نمونه های آن به شمار میرود. سکوت و آرامشی که در فراز ابرها حس خواهید کرد شما را با واژه بهشت بیشتر آشنا میکند. برای همراهی با تور فیلبند ریسمون به صفحه‌ی تورهای داخلی ریسمون سر بزنید.

مقاله-ریسمون-دیدنی‌های-مازندران-2.jpg 

منظره مه آلود و پوشیده از ابر بر فراز روستای فیلبند, یکی از صحنه های بیادماندنی و هیان انگیز در سفر به مازندران است.

جنگل دالخانی
به راستی که شهرستان رامسر را "عروس ایران" خوانده اند. مجاورت با دریا وجنگل و آب و هوای کوهستانی و مطبوع آن میتواند رویای هر مسافری را به واقعیت تبدیل کند. شهرستان رامسر از آن دسته مناطقی است که از لحاظ طبیعی دارای نقطه های گردشگری فراوانی در استان مازندران است. به همین دلیل بودن و دیدن همه ی جاهای آن, چند روزی را از شما خواهد گرفت. جنگل دالخانی یکی از مواردی است که خود یک روز کامل شما را مسخ میکند. "تونلی بهشتی" که از میان درختان سرسبزی که بیشتر اوقات در میان مه فرو رفته شما را همراهی خواهد کرد. مسلما خوب میدانید که رطوبت در چنین مناطقی بالاست ولی با توجه به زیبایی خیره کننده این منطقه این نکته میتواند پوشش داده شود.

روستای اربه کله
روستای اربه کله که به صورت اربکله هم نوشته میشود, یکی دیگر از مناطق طبیعی و بکری ست که در شهرستان رامسر واقع شده است. جاده ای که در میان جنگل پیچ و تاب میخورد و به ارتفاعی میرسد که از آنجا میتوانید تقریبا بیشتر شهرستان رامسر و مناطق طبیعی آن و همچنین دریا را ببینید. روستای اربه کله به دلیل داشتن درختهای خرمالوی فراوان به این نام نامیده شده است. اربا به معنی درخت خرمالو است و کله هم به معنی کوه است که خود میتواند توصیف کننده خوبی برای این منطقه کوهستانی با درختهای فراوان باشد. این را هم باید یادآور شد که در ابتدای ورودی به این روستا آب گرمی وجود دارد که خوشبختانه به علت توجه خوب, گردشگران زیادی راجلب میکند. 


تالاب ارواح نوشهر
کسانی که دنبال ماجراجویی و گاها هیجان هستند باید نام این تالاب را شنیده باشند. تالابی که شما را با ترس روبرو میکند. از گذشته ی این تالاب همین بس که این نام بر آن مانده است. شاید داستان های عجیبی را درباره آن بگویند و شاید به خاطر بافت طبیعی این منطقه چنین اسمی برای آن انتخاب شده باشد. با تمام این اوصاف پر بیراه نگفته اند. کسانی که به این منطقه سفر میکنند, تجهیزات کامل گردشگری را باید به همراه داشته باشند. وسیله نقلیه امن و مطمئن یکی دیگر از ابزاری ست که برای رسیدن به این نقطه ی شاید ترسناک استان مازندران, ضروری است. راهی که به این تالاب ختم میشود معمولا دارای حیواناتی وحشی ست اما این دلیل نمیشود که کسی به آنجا نرود. تالاب ارواح نوشهر در بیشتر مواقع در مه فرو رفته و میتوان آن را به روحی در شهرستان نوشهر در استان مازندران تشبیه کرد. می‌توانید برای دیدن این دریاچه زیبا با ریسمون همراه شوید

 
مقاله-ریسمون-دیدنی‌های-مازندران-3.jpg
انعکاس درختان درتالاب ارواح نوشهر و فضایی پوشیده از مه, تجربه ای کم نظیر در این سفر به حساب می آید

 


0 دیدگاه

02 مهر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما