جاذبه های طبیعی استان خراسان رضوی

خراسان و جاذبه هایش

تور جاذبه های طبیعی ریسمون سفری بی نظیر به دل طبیعت بکر و دست نخورده ی استان خراسان رضوی است. استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران قرار دارد. استانی که بسیاری از مردم دوست دارند بارها به آنجا بروند. در اینجا می خواهیم جاذبه های طبیعی این استان بسیار زیبا را که اتفاقا کم هم نیستند به شما معرفی کنیم. شاید همه استان خراسان رضوی را با جاذبه های مذهبی بشناسند، در حالیکه جاذبه های طبیعی و تاریخی این استان نیز بسیار چشمگیر و دلربا است. 

 

جاذبه های طبیعی استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی جاذبه های طبیعی بسیار دیدنی در خود دارد. از جمله کوههای بسیار بلند و زیبا، دشت های وسیع و سرسبز، آبشارهای خروشان و روستاهای دیدنی که نظر هر گردشگر و بیننده ای را به خود جذب می کند. در ادامه به تعدادی از این جاذبه ها اشاره می کنیم. 


مقاله-ریسمون-خراسان-2.jpg

آبشار گرینه

 از جمله دیدنی ترین و مشهورترین مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی شهر نیشابور و استان خراسان رضوی است. این آبشار در روستایی به همین نام قرار دارد. از جمله نقاط گردشگری می باشد که بازدیدها از آن بسیار زیاد است.

طرقبه

اینجا را از جاذبه های طبیعی و دیدنی استان خراسان می دانند که در مرکز این استان، یعنی شهر بسیار زیبای مشهد قرار دارد. منطقه ای کوهستانی که در 15 کیلومتری شهر مشهد واقع شده است. این جا یک تفرجگاه فوق العاده است که می توانید در آن ساعت ها ریلکس کنید و از زندگی ماشینی و پرسروصدا دور بمانید. در کنار این مجموعه می توان به شاندیز نیز اشاره کرد که از جمله دیگر دیدنی های طبیعی اطراف مشهد به حساب می آید.

غار بیمار آب

در داخل این غار چاهی به عمق 15 متر وجود دارد که درون آن آب است برای همین نام آن را بیمار آب نامیده اند. این غار بسیار زیبا و عجیب در کوشک آّباد از توابع مشهد قرار گرفته است. 

پیست اسکی شیرباد

یک پیست اسکی در نهایت تفریح و هیجان بر بلندای قله های بینالود واقع شده است. سفر به استان خراسان و رفتن به پیست اسکی شیرباد، لذت دوچندان را برای شما به همراه خواهد داشت. 

قله ملکوه

از جمله مرتفع ترین قله های استان است که ارتفاعی برابر 2768 متر دارد. انی قله در شهرستان کدکن و روستای حصار واقع شده است. طبیعت بکر و بسیار زیبای این منطقه مثال نزدنی است. 

باغ کشمیر

یکی از زیباترین باغ های استان خراسان در تربت جام که بسیار زیباست و باید این زیبایی را از نزدیک دید. تعداد 14 چشمه در این باغ وجود دارند. باغ کشمیر، به جنگل های پسته وحشی معروف است. 

 

دره شمخال

دره ی شمخال کوههای مرتفع دارد و جاذبه های توریستی زیادی در اطراف آن واقع شده اند. به جرات می توان گفت که اینجا از زیباترین جاذبه هایی است که در استان خراسان رضوی و اطراف شهرستان قوچان می توانید از آن دیدن کنید. 

سد تبارک و دره یوسفخان

جاذبه ای توریستی و مشهور که در فاصله ی بیست کیلومتری شهرستان قوچان قرار دارد. در اینجا می توانید انواع گونه های مختلف حیوانات و دریاچه بزرگ را از نزدیک ببینید. 

اخلمد

روستای دیدنی اخلمد و آبشار بسیار زیبای آن از جمله دیگر جاذبه های دیدنی استان خراسان هستند. ارتفاع آبشار آن به 23 متر می رسد که واقعا شگفت انگیز است. در داخل خود روستای اخلمد جاذبه های طبیعی بسیار دیگری نیز وجود دارد. مناظر طبیعی در این روستا فوق العاده هستند. 

پارک ملی تندوره

انواع مختلف گونه های جانوری و حیوانی را می توانید در این پارک محافظت شده ببینید. این گونه ها از لحاظ زیستگاهی و بومی، اهمیت بسیار زیادی دارند. این منطقه در دره های درگز قرار دارد. چشم اندازهای طبیعی در این پارک بسیار جذاب و دلربا هستند. 


مقاله-ریسمون-خراسان-3.jpg

آبشار بردو

صخره های پر از شیب این آبشار برای علاقمندان به کوهنوردی گزینه ی بسیار مناسبی است. اینجا از جمله زیباترین جاذبه های طبیعی و دیدنی استان خراسان به حساب می آید. 

تور گردشگری ریسمون

همانطور که دیدید استان خراسان رضوی جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی دارد. البته که موارد فوق، تمام این جاذبه ها نیستند. ییلاق های متنوع استان خراسان، چشمه های بسیار زیبای سبز گلمکان، بند گلستان، روستای جاغرق، روستای زشک و بسیاری موارد دیگر از جمله جاذبه های طبیعی می باشند که می توانید در قالب تور ریسمون در بهترین حالت از آن ها دیدن کرده و لذت ببرید. 


0 دیدگاه

04 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما