جاذبه های طبیعت گردی در جاده هراز

دیدنی‌های جاده هراز


اگر تاریخچه جاده هراز را نمیدانستم، می گفتم این شاهرگ سبز ایران یک قطعه جدا شده از مسیر ورود به بهشت در آسمان هفتم است. عاشقان طبیعت جاده هراز را نه به خاطر منتهی شده به کمربند سبز شمال کشور، بلکه برای کرور کرور زیبایی های طبیعت گردی این عروس خوش آب و رنگ جاده های ایران دوستش دارند. با ریسمون این جاده زیبا را بیشتر بشناسیم.
 
مقاله-ریسمون-جاده-هراز-1.jpg
هر چهار جاده مخصوص تردد به شمال کشور دیدنی هستند، اما جاده هراز چیز دیگری است. جاذبه های طبیعت گردی جاده هراز را نباید دید، باید آن را لمس کرد، باید آن را نفس کشید، باید خود را به آغوش سبزش سپرد و عمر دوباره از آن گرفت. طبیعت آن یک نوشدارو است. اکسیری که تمام خستگی روح و جسم تان را از بین برده و جان دوباره به شما اهدا می کند. خاطراتی که از طبیعت گردی هراز با آن مناظر رویایی اش در ذهن خود ثبت می کنید، نمونه اش را در تمام عمر خویش نخواهید دید.
خاصیت جاده در سفر، خستگی آن است، اما جاده هراز که خستگی ندارد. این راه و جاذبه های طبیعت گردی اش آنقدر زیباست که شرکت های متولی گردشگری همچون تورهای طبیعت گردی ریسمون، برایش برنامه های مجزا تدارک می بینند. خیلی ها را میشناسم که در میانه راه رفتن به شمال، از تصمیم خود منصرف و به اتراق و تفریح در طبیعت گردی بی همتای جاده هراز سرگرم شده اند. مسلما این دختر رقاصه بلند و بالای سبزپوش با آن پیچ و تاب های اندام و دیدنی های چشم نوازش، دل هر گردشگری را می رباید.
 
مروری بر جاهای دیدنی و طبیعت گردی جاده هراز
اگر قصد طبیعت گردی در جاده هراز با تورهای معتبر همچون تورهای طبیعت گردی ریسمون را دارید، مطمئن باشید یکی از بهترین گشت و گذار عمرتان را تجربه خواهید کرد. از دیدنی های آبعلی و رودهن و پلور گرفته تا آبگرم ها و جنگل های انبوه همگی در سر راه شما قرار خواهد داشت.از گرمای تابستان کلافه شده اید؟ پس خود را به سواحل مازندران در طول مسیر جاده هراز بسپارید. آبتنی در آبهای نیلگون خزر، تابستان را به بهترین فصل زندگی شما تبدیل خواهد کرد.


طبیعت گردی و دعوت به مهمانی گلهای زرد دشت پلور
میخواهید بهشت شداد را از نزدیک بینید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس درنگ نکنید. باو بندیل خود را ببندید و با تورهای طبیعت گردی ریسمون به پلور بیایید. در نزدیکی دماوند همیشه استوار، طبیعت دامن زرد رنگ خود را بر زمین پهن کرده است. دشت گل زرد واقع در منطقه پلور با شروع فصل بهار و قبل از رسیدن پاییز، مملو از گلهای وحشی زرد رنگ میباشد. این منطقه همان جایی است که هر فرد یک بار در طول عمر خویش باید آن را از نزدیک ببیند. در تابستان چادر زدن و اتراق در دشت گل زرد شقایق های شکفته و خندان که به شما سلام و خوش آمد میگویند، حقیقتا فراموش نشدنی است. همچنین میتوانید با تجهیزات غارنوردی، از غار زیبای گل زرد هم دیدن فرمایید.
 
مقاله-ریسمون-جاده-هراز.jpg
پارک ملی لار؛ چشم انداز رو به بهشت
ویژه ترین جاذبه در مسیر جاده هراز و گل سرسبد تورهای طبیعت گردی ریسمون، پارک ملی لار می باشد. نظیر این پارک و چشم اندازش را فقط در نیوزیلند میتوان یافت. این جلوه طبیعی زیبای کشور به قدری زیباست که گویی خداوند آن را نقاشی کرده است.بیشتر عکاسان حرفه ای تصاویر منحصر به فرد خود را در دشت زیبای لار تهیه می کنند.
دشت لار دارای پوشش های های و جانوری بسیاری می باشد. چای کوهی و گل گو زبان، گلها وحشی خوش رایحه، شقایق و کاکوتی و ده ها نوع گونه نادر گیاهی تنها گوشه ای از خاص بودن طبیعت گردی در این پارک ملی است. به جرات میتوان گفت این منطقه، خوش آب و هوا ترین ناحیه ایران است. پرندگان مهاجر خوش الوان بی دلیل نیست که هر سال برای زندگی این پارک کوچ میکنند.

مقاله-ریسمون-جاده-هراز-2.jpg 
هر اندازه که از زیبایی های طبیعت گردی این پارک ملی سر راه جاده هراز بگوییم، حق مطلب را ادا نخواهد کرد. تنها با سفر به این مکان می توانید عظمت خلقت خداوند را با گوشت و پوست خود درک نمایید.
طبیعت گردی در جنگل رویایی الیمستان
در کیلومتر بیستم جاده هراز از آمل، جنگلِ بکری وجود دارد که انسان را محو خودش می کند. اگر برای اولین بار در طبیعت گردی شمال پای به این جنگل می گذارید، تا چند ساعت متحیر و انگشت به دهان خواهید ماند و می پرسید: آیا این جایی که من هستم را در خواب میبینم یا بیدارم؟ این جنگل مه آلود و تقریبا شرجی با درختان بلند و بالا و سرسبز شما را احاطه می کند.
 

طبیعت گردی در الیمستان تنها به جنگل زیبایش محدود نمی گردد. قله سر به فلک کشیده الیمستان هر کوهنوردی را به فتح خود وسوسه میکند. چشم انداز خیره کننده این منظره رو به قله، از آن دست تصاویر طبیعت گردی است که چندین بار بر روی جلد مجلات طبیعت گردی نقش بسته است.

برای همراهی با تورهای طبیعت‌گردی ریسمون به صفحه اول وبسایت ما سر بزنید.


0 دیدگاه

28 مرداد 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما