جاذبه های تاریخی مکزیک و مناطق دیدنی آن

مکزیک و دیدنی‌های تاریخی

جاذبه های تاریخی مکزیک از جمله جاذبه هایی می باشد که تعداد زیادی گردشگران علاقه مند به مکان های تاریخی را سالانه به دنبال خود کشانده و توانسته است موردتوجه بسیاری از کشور ها قرار گیرد. پایتخت کشور مکزیک شهر مکزیکو سیتی می باشد که بزرگترین شهر کشور مکزیک نیز است. این شهر دارای جمعیت بسیار زیادی بوده و دارای هزار و هفتصد محله می باشد. شهر مکزیکو سیتی یک شهر با مناطق تاریخی بسیار زیاد بوده و دارای موزه های بسیاری نیز می باشد. در کشور مکزیک مناطق تاریخی و جاذبه های بسیاری وجود دارد که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره شده است. با ریسمون و زیبایی های مکزیک همراه باشید.

مالینالکو

این منطقه دارای مناظر و دیدنی های بسیار زیبا بوده  و جزو جاذبه های تاریخی مکزیم می باشد که سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگران را به این منطقه از سرتاسر دنیا می کشاند. این ناحیه در منطقه ی جنوب غربی کشور مکزیک قرار گرفته و دارای معماری و ساختارهایی با سبک خاص می باشد. در این منطقه علاوه بر مناطق تاریخی، مراکز خرید و رستوران های بسیار مجلل و بزرگ دارد که این مکان را برای گردشگران با سلایق مختلف جذاب تر می کند. فاصله یاین منطقه با شهر مکزیکو سیتی کشور مکزیک حدود 115 کیلومتر می باشد.

تلاکسکالا 

این منطقه ی زیبا و جزو جاذبه های تاریخی مکزیک که به عنوان یک ایالت نیز محسوب می شود. این ناحیه در مکزیک دارای آب و هوایی بسیار خوب و مطبوع می باشد و شامل کاخی است که دارای سبک خاص معماری منحصر به خود می باشد. در این شهر تعداد زیادی دانشجو و موزه ها و رستوران و مرکز خرید های بزرگی وجود دارد که همیشه در حال جنب و جوش می باشد. در خارج از شهر تلاکسکالا شما می توانید ساختمان هایی با گچکاری های رنگارنگ و زیبا را ببینید که به زیبایی این منطقه افزوده اند.

تاکسکو

این شهر نیز در جنوب کشور مکزیک قرار گرفته است و دارای معادن بسیار زیادی در تپه های آن می باشد. در این منطقه نقره های بسیار زیادی نیز یافت می شود و یک محل خرید معروف برای خرید نقره جات می باشد.

این ناحیه در کشور مکزیک دارای یک کلیسا به نام سانتا پریسکا بوده که دارای سبک باروک و قرن 18 می باشد که به گردشگران توصیه می شود حتما از این منطقه که جزو جاذبه های تاریخی مکزیک می باشد دیدن فرمایند.

یکی از غذاهای معروف این منطقه در کشور مکزیک غذای pozole بوده که در بسیاری از رستوران ها و حتی دست فروشان به فروش می رسد.

 


مقاله-ریسمون-دیدنیهای-مکزیک-1.jpg

تاکسکو در کشور مکزیک

تپوزتلان

از دیگر مناطق زیبا و جاذبه های تاریخی مکزیک منطقه ی تپوزتلان بوده که در منطقه ی شمالی شهر مکزیکوسیتی در کشور مکزیک واقع شده است و فاصله ی چندان زیادی با این شهر بزرگ ندارد. این منطقه در کشور مکزیک دارای مناطق بسیار زیاد تاریخی بوده که بسیار جذاب بوده و یک منطقه ی پر بازدید توسط گردشگران محسوب می شود. در این ناحیه کوهی وجود دارد که که اهرام باستان در این منطقه قرار گرفته اند. در قله ی این کوه گردشگران می توانند با پیاده روی آرامش بسیار زیادی را کسب نمایند. زیرا این منطقه منطقه ای به دور از شلوغی و استرس ناشی از زندگی شهری بوده و گردشگران می توانند تهایت لذت را از سفر خود به کشور مکزیک ببرند.

پوئبلا

این منطقه نیز در کشور مکزیک یک منطقه ی توریستی زیبا محسوب می شود و در قسمت غرب شهر مکزیکوسیتی قرار دارد. این شهر دارای مناظر، غذاهای خوشمزه و تاریخ بسیار منحصر به فردی است و دارای شهرت بسیار زیادب نیز می باشد. این منطقه در یم دره قرار گرفته که دور آن با کوه های برفی محصور شده اند. در زمان هایی این منطقه محلی برای جنگ بوده و تنها دو قلعه از آن به جای مانده است. در حال حاضر کلیسایی به نام کلیسای Zocalo Plaza وجود دارد که از جاذبه های تاریخی مکزیک و این ناحیه به شمار می آید. همان طور که اشاره شد این منطقه در کشور مکزیک دارای غذایی ویژه بوده که به گردشگران توصیه می شود حتما آن ها را امتحان نمایند.

چلولا

چلولا یک منطقه با جاذبه های باستانی بسیار زیاد می باشد و دارای اهرام هایی بوده که در قرن 16 کلیسایی به نام کلیسای کاتولیک در بالای اهرام های این منطقه ساخته شده است. این کلیسا با طلاهای 24 عیار مزین شده است. در نزدیکی این کلیسا موزه ای وجود دارد که نشان دهنده ی سبک زندگی مردم در دوره های گذسته می باشد. این منطقه نیز یکی از مناطق پر بازدید در کشور مکزیک بوده و مسافران با استفاده از تور مکزیک می توانند به این مناطق دست یابند و نهایت لذت را ببرند.


مقاله-ریسمون-دیدنیهای-مکزیک-2.jpg

چلولا در کشور مکزیک

کوئیناواکا

این منطقه که یک نمونه از جاذبه های تاریخی مکزیک به شمار می آید دارای نام دیگری به نام شهر رایحه بهار می باشد زیرا دارای آب و هوایی بی نظیر و مطبوع بوده و مکان بسیار ایده الی در تمامی فصول می باشد و یکی ار مناطقی می باشد که گردشگران را در سفر خود به کشور مکزیک شیفته ی خود کرده است.

این ناحیه دارای باغ ها و پارک های زیادی بوده و همچنین رودخانه و چشمه های زیبایی در این منطقه به چشم می خورد. این شهر دارای یک کلیسا می باشد که نام ان کورتس بوده و در قرن شانزدهم ساخته شده است و نقاشی های زیبایی بر روی دیوار های آن به چشم می خورد.

گردشگران می توانند با استفاده از تور کوبا و مکزیک ریسمون به این مناطق زیبا و تاریخی سفر کرده و با فرهنگ و تاریخ این کشور آشنا شده و نهایت لذت را از سفر خود ببرند.


0 دیدگاه

30 مهر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما