تورها روشی عالی برای طبیعت گردی

تورها روشی عالی برای طبیعت گردی در سراسر جهان


تورها روشی عالی برای طبیعت گردی
تورها می‌توانند راهی عالی برای مسافرت باشند، مخصوصاً اگر به تازگی قصد سفر دارید و تجربه‌ی چندانی در این زمینه ندارید یک تور می‌تواند کار را برای شما راحت کند و این امکان را فراهم آورد بدون نگرانی از سفر خود لذت ببرید.
هنگامی که انتخاب می‌کنید با یک تور به مسافرت بروید دیگر مجبور نیستید زمان را مدیریت کنید و نگران صرف وقت در هر مکان باشید چرا که فرد دیگری مسئول برنامه ریزی و تدارکات است و کوچکترین جزئیات را با دقت در نظر دارد و به دلیل آشنایی وی با مسیر‌ها و مکان‌ها در وقت صرفه جویی و به صورت بهینه از زمان استفاده می‌شود. دیگر نگران گم کردن مسیر نیستید زیرا راهنمای تور کاملاً با مسیر آشناست و علاوه بر آن می‌تواند اطلاعاتی را در مورد مناظر دیدنی که عموم مردم به آنها دسترسی ندارند یا امکان رفتن به آنجا را به تنهایی ندارند در اختیار شما قرار دهد و تجربیاتی را ارائه دهد که خود به تنهایی نمی‌توانستید آنها را دریافت کنید.
یک تور  همچنین فرصتی برای آشنایی با افراد جدید با دیدگاه‌ها و فرهنگ‌های مختلف فراهم می‌کند. تمام این تجربیات و برخورد‌ها به ما اجازه می‌دهند تفاوت‌ها را در بین افراد پذیرفته و جهان را به صورت متفاوت و از دیدگاه دیگران ببینیم. 
 در ریسمون به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم با ما همراه شوید.


ریسمون-مقاله-تور-طبیعتگردی-2.jpg

تور طبیعت گردی
همه روزه تورهای بسیاری در دنیا برگزار می‌شود که انواع مختلفی دارند و  به دلیل نقش کلیدی که طبیعت در تورهای مسافرتی دارد طبیعت گردی یکی از انواع رو به رشد گردشگری امروز به حساب می‌آید و  اهمیت آن به طور فزاینده ای روز به روز بیشتر می‌شود. به طوری که در حال تبدیل شدن به یک صنعت بین المللی بزرگ با اثرات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در کشورهای پیشرفته‌ی دنیاست. 

 

در طول چهار دهه‌ی گذشته، استقبال از  طبیعت گردی رشد چشمگیری داشته است و به دلیل رشد روز افزون تکنولوژی و گسترش زندگی ماشینی مردم همواره به دنبال مکانی برای استراحت و تخلیه‌ی فشارها و استرس‌های ناشی از زندگی شهری هستند و با سپری کردن اوقاتشان در دامان طبیعت و محیط‌های دلپذیر سعی در بازیابی انرژی از دست رفته‌ی خود و بهبود سلامت ذهن و جسمشان دارند. هرچند انگیزه‌های مختلفی برای طبیعت گردی عنوان شده است اما به نظر می‌رسد  علاوه بر آنها، انگیزه‌ی مهمتری چون حفاظت از منابع حیات وحش به وجود آمده است.

 

تور طبیعت گردی ریسمون نیز با برگزاری  تورهای طبیعت گردی داخلی و خارجی فرصتی را برای تجدید قوا و آشتی با طبیعت فراهم آورده و امکان سفری دلچسب در دل طبیعت و رویارویی با تجربه‌های شگفت انگیز  را برای همراهان خود به وجود آورده است. 
 
طبیعت گردی چیست؟
نوعی گردشگری یا توریسم  بر اساس جاذبه‌های طبیعی یک منطقه شامل پرنده‌ها، مناظر، ستارگان و فعالیت‌هایی نظیر پیاده‌روی بدون تخریب یا آلودگی طبیعت می‌باشد. این نوع گردشگری مزایای غیر مادی دارد و افراد به دنبال رشد معنوی، رشد شناختی، تفریح ، سرگرمی و تجربه‌ی زیبایی شناختی  اکوسیستم هستند. 
طبیعت‌گردان به تنوع منابع طبیعی و فرهنگی علاقه مند هستند و می‌خواهند یک تجربه‌ی غنی طبیعی، فرهنگی یا تاریخی داشته باشند. طبیعت‌گردی می‌تواند نقش مهمی در حفاظت از  محیط زیست و حیات وحش ایفا کند و تجربیات منحصر به فردی را برای طبیعت گردان در نتیجه‌ی تعامل مستقیم با طبیعت فراهم آورد. علاوه بر این، افزایش بازدید از مناظر طبیعی و بازتاب آن در رسانه‌ها ممکن است به طور قابل توجهی در مدیریت مناطق محافظت شده تأثیر بگذارد. همچنین برنامه ریزی بودجه و توسعه‌ی برنامه‌های تفریحی میتواند به شدت تحت تأثیر میزان بازدید قرار گیرد. امروزه تورهای گردشگری بسیاری با همین اهداف به وجود آمده‌اند. 


ریسمون-مقاله-تور-طبیعتگردی-3.jpg

یک طبیعت گرد چه ویژگی‌های روحی باید داشته باشد؟
بابرنامه بودن و آمادگی برای خطرات احتمالی
ارزیابی توانایی‌های بالقوه و آماده شدن برای تغییرات جوی و خطرات احتمالی به منظور کاهش مشکلات قبل از رخ دادن آنها  از اصول اولیه‌ی طبیعت گردی است. باید قبل از سفر اطمینان حاصل کنید که به طور کامل آماده شده اید. اگر با یک تور سفر می‌کنید از آن‌ها سؤالاتی در مورد مقصد‌های مورد نظر بپرسید. 
 
مسئولیت پذیری
یک طبیعت‌گرد در قبال طبیعت، حیات وحش و همچنین همراهانش مسئول است. حال که طبیعت با بخشندگی  این فرصت را در اختیار ما قرار داده تا  از تجربیات شگفت انگیزی بهره‌مند شویم ما هم باید قدردان باشیم  و برای طبیعت احترام قائل شویم. از ایجاد سرو صدای اضافی پرهیز کنیم، حیوانات را شکار نکنیم، با جمع آوری چوب‌ها و برگ‌های خشک از محدوده‌ی آتش، از آتش سوزی احتمالی جلوگیری نماییم. میزان تولید زباله را به حداقل برسانیم و زباله‌ها را به طور مناسب جمع آوری و دفع کنیم. سفر ما نباید به طبیعت آسیبی برساند. 
همچنین هنگام طبیعت گردی با یک تور باید در قبال همراهان خود مسئول و در برخورد با آن‌ها با ملاحظه و مهربان باشیم و به سایر طبیعت گردها و تجربههایشان احترام بگذاریم.   
ماجراجویی
یک طبیعت گرد به طور طبیعی دارای روحیهای ماجراجو است و هر چه بیشتر سفر میکند عطش او برای ماجراجویی و تجربیات تازه بیشتر میشود به همین علت در بسیاری از تورهای طبیعت گردی با افرادی مواجه میشویم که به طور مکرر از این تورها استفاده میکنند زیرا معتقدند هر سفر تجربیات جدیدی به همراه دارد و علاقهی آنها به کشف ناشناخته ها و تجربهی مسائل تازه آنها را وا میدارد دائم در سفر باشند. آنها تشنهی آموختن هستند و در مورد طبیعت بسیارکنجکاوند. همانطور که از محلی به محل دیگر میروند به طور مداوم در حال یادگیری و مشتاق تجربهی مسائل جدید هستند و از آنها استقبال میکنند. 

ریسمون-مقاله-تور-طبیعتگردی-1.jpg 

انعطاف پذیری و استقبال از تغییر
همانطور که گفتیم یک طبیعت گرد باید با برنامه باشد اما این به معنی عدم انعطاف پذیری نیست. یک طبیعت گرد همان قدر که با برنامه و دقیق است باید انعطاف پذیر هم باشد و از تغییر استقبال کند چرا که در یک سفر، تنها مسئلهی ثابت، خود تغییر است. در یک سفر ما به طور منظم با افراد، مکانها و مسائل جدید برخورد میکنیم و با گذشت زمان میآموزیم به این تغییرات خوشامد بگوییم. هنگام طبیعت گردی با یک تور باید به نظر سایر افراد به ویژه رهبر تور احترام گذاشت و آمادگی شنیدن نظر مخالف را داشت و برای آن آماده بود. 

با تور ریسمون می‌توانید تجربه‌ی طبیعت گردی بینظیری را خواهید
 


0 دیدگاه

09 مرداد 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما