تاریخ کشور مکزیک و اتفاقات آن

مکزیک باستانی

تاریخ کشور مکزیک دارای تارخی طولانی می باشد که برای بسیاری از مردم قابل توجه بوده و اطلاعات مفیدی را جهت آشنایی بیشتر با گذشته ی این کشور در اختیار علاقه مندان به تاریخ می گذارد. این کشور در ابتدا تحت کنترل  اسپانیایی ها بوده که بعد از گذشت مدتی از این کشور جدا گشته و مستقل گردید.با ریسمون همراه شوید تا در زیر با بخشی از تاریخ کشور مکزیک آشنا شویم 

تاریخ کشور مکزیک

کشور مکزیک که مرکز آن مکزیکوسیتی می باشد یک کشور در آمریکای شمالی بوده و با کشور های آمریکا و گوآتمالا همسایه می باشد. جمعیت این کشور حدود 127 میلیون نفر می باشد. همچنین دریای کارائیل در جنوب شرق این کشور قرار گرفته است. این کشور چهاردهمین کشور بزرگ و وسیع در دنیا می باشد و همچنین دارای جمعیت بسیار زیادی نیز می باشد. زبان این کشور اسپانیایی بوده ولی بعد سال ها زبان بومی سرخ پوستی به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته شد.

کشور مکزیک دارای 31 ایالت بوده و از یک بخش فدرال تشکیل شده است.

اولین نشانه از وجود انسان ها در آمریکای میانی مربوط به چهل هزار سال پیش می باشد. یک اتفاق بزرگ فرهنگی حدود 9 هزار سال پیش با کاشت ذرت اتفاق افتاد. مکزیک در سده 16 میلادی کشف شده است.

ناحیه ی مکزیک امروزی نزدیک به 3 هزار سال محل زندگی سرخ پوست ها بوده و در سال 1519 توسط اسپانیایی ها مورد حمله قرار گرفت و با استفاده از سلاح های متنوعی که داشتند توانستند مکزیک را به تصرف خود درآورده و اشغال نمایند.

همانطور که گفته شد در قدیم کشور مکزیک تحت حمایت کشور اسپانیا بوده ولی در سال 1810 میلادی از کشور اسپانیا جدا شده و مستقل گردید.

استقلال مکزیک از اسپانیا منجر به یک جنگ طولانی در میان آن ها شد ودر سال 1821 که کشور مکزیک مستقل گردید، ایتوربیده برای امپراتوری برگزیده شد. بعد از دو سال از قدرت برکنار شد و در سال 1824 یک قانون اساسی برای نظالم حکومتی این کشور به وجود آمد و نام ایالت متحده مکزیک را برای این کشور برگزیدند.


مقاله-ریسمون-مکزیک-3.jpg

قوم مایا

یکی از معروف ترین قبیله های مکزیک قوم مایا نام داشتند که شهر های آنها در میان جنگل ها قرار داشت. ناحیه ای که قوم مایا مشغول به فعالیت و زندگی بودند در قسمت جنوب کشور مکزیک قرار گرفته بود و سراسر گواتمالا والسالوادر را شامل می شد.

قوم مایا دارای گویش های خاص خود بوده و زبان ان ها زبان مایایی نام داشت. ان ها دارای خط خاصی به نام هیروگلیفی نیز بودند. امروزه مایا ها دارای جمعیتی حدود 7 میلیون نفر می باشند که در نواحی جنوبی مکزیک ساکن هستند.

این قوم به وجود اورنده ی بسیاری از تمدن ها و پیشرفت ها در حوزه ی هنر، ریاضیات، ستاره شناسی و ... بودند. همچنین این قوم توانست در حوالی سال های 250 الی 900 پس از میلاد تمدن بسیار بزرگی را در آمریکای مرکزی به وجود آورد.

تمدن مایا

همان طور که اشاره شد کشور مکزیک از بزرگترین کشور اسپانیایی زبان در جهان بوده و تقریبا بیش از 30 درصد از اسپانیایی زبان ها در این کشور زندگی می کنند. بیش از نصف مردم این کشور از تبار دورگه سفید و سرخ پوست بوده و بقیه افراد ان سفیدپوست و یا سرخ پوست می باشند.

بیش از 80 درصد مردم این کشور مسیحی کاتولیک و بقیه ان از دیگر شاخه های مسیحیت می باشند.

پرچم کشور مکزیک

این پرچم در سال 1968 به عنوان پرچم رسمی این کشور شناخته شد که شامل سه رنگ سبز، سفید و قرمز بوده و نشانی در وسط آن وجود دارد.مقاله-ریسمون-مکزیک-2.jpg

انواع صنایع دستی مکزیک 

تاریخ کشور مکزیک که توانسته است تاثیر بسیار زیادی را بر روی هنر و فرهنگ این کشور بگذارد و تاثیز آن بر روی صنایع دستی و هنر این مردم بی تاثیر نبوده است. این کشور در طول تاریخ دارای صنایع دستی متفاوت و متنوعی بوده که می توان از بین آن ها به سفالگری، پارچه بافی، مجسمه سازی، حصیر بافی، چرم و ... اشاره نمود.

با تور مکزیک و کوبای ریسمون می‌توانید از صنایع دستی زیبای مکزیک تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

 

فرهنگ مکزیک 

تاریخ کشور مکزیک بازتابی از تمدن های اسپانیایی می باشد زیرا این کشور به دلیل اینکه توسط کشور اسپانیا اشغال شده بود بسیاری از تمدن های این کشور وارد این کشور شده بود.  بعد از جدا و مستقل شدن مکزیک، این کشور کوشید تا بتواند به یک هویت ملی دست پیدا کند.

یکی از کارهای معروف مکزیکی ها رقص ماریاچی آنها بود که جزو رقص های سنتی می باشد که در آن زنان لباس و دامن های رنگی بر تن می کنند و با اهنگ های شاد شروع به رقص می کنند و به عقب و جلو می چرخند.


مقاله-ریسمون-مکزیک-1.jpg

لازم به ذکر می باشد که علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ کشور مکزیک می توانند با شرکت در تور کوبا و مکزیک ریسمون با تاریخ و فرهنگ این کشور بیشتر آشنا شوند و نهایت لذت را از سفر تفریحی و تاریخی خود ببرند.


0 دیدگاه

04 آبان 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما