تاریخچه مختصری از استان کرمان که باید قبل از سفر بدانید!

تاریخچه مختصری از استان کرمان

اگر بخواهید در رابطه با تاریخچه مختصری از استان کرمان بدانید، باید به شما بگوییم که تاریخچه این استان به گونه ای بسیار زیاد است که برای تعریف کامل داستان و تاریخچه استان کرمان، باید از چندین هزار جلد کتاب برای آن استفاده کرد.

تاریخچه مختصری از استان کرمان که در ادامه برای شما قرار داده ایم، باعث می شود تا به هنگام سفر به استان کرمان، اطلاعات کامل تری از آن داشته باشید و حداقل تاریخی از آن استان را پیش مطالعه کرده باشید.

استان کرمان به عنوان پهناورترین استان ایران شناخته شده است و مرکز استان نیز، شهر کرمان است و موقعیت مکانی این استان در جنوب شرقی است.

طبق آماری که از طرف مرکز آمار ایران انتشار شده است، در سرشماری سال 95، جمعیت استان کرمان را 3.164 میلیون نفر اعلام کرده است و این آمار می تواند یک تاریخچه مختصری از استان کرمان به ما بدهد. با ریسمون در ادامه همراه باشید.


مقاله-ریسمون-دیدنی های کرمان-2.jpg

تاریخچه مختصری از استان کرمان و در دست گرفتن بخش اعظمی از ایران

استان کرمان چیزی حدود 11 درصد وسعت ایران را در اختیار گرفته است که رقم قابل توجه ای است و می توان اندازه آن را هم اندازه کشور سوریه دانست.

اگر بخواهید تاریخچه مختصری از استان کرمان داشته باشید باید به شما بگوییم که استان کرمان، نهمین استان پر جمعیت ایران است و یکی از مهم ترین استان های تاریخی ایران است.

رتبه نخست ایران برای آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو، متعلق به استان کرمان است و رتبه نخست صادرات غیرنفتی ایران را به دست آورده است.

ممکن است تا به امروز در رابطه با تاریخچه مختصری از استان کرمان مطالعه کرده باشید و بدانید که در این استان، مرکباتی نظیر سیب، زردآلو، گردو، نارنگی و... بسیار زیاد است و به اقسام نقاط مختلف ایران صادر می شود و همچنین پسته رفسنجان و کرمان، دارای شهرت جهانی است و به کشورهای مختلفی در دنیا صادر می شود.

در رابطه با تاریخچه مختصری از استان کرمان باید بدانید که چندین سال پیش یکی از شهرهای مهم استان کرمان به نام بم مورد هدف زلزله قرار گرفت و به طور کلی این شهر نابود شد و فرو ریخت.

با توجه به توریستی بودن این شهر، مورد حمایت مردم و سازمان های بین المللی قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن، اقدام به بازسازی شهر بم کردند و امروزه شما می توانید به راحتی به بم خوش آب و هوا سفر کنید و از فضای تاریخی آن دیدن فرمایید تا تاریخچه مختصری از استان کرمان بیشتر از قبل به دست آورید و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.


مقاله-ریسمون-دیدنی های کرمان-3.jpg

ادای احترام به تمامی ادیان و مذاهب در استان کرمان

اگر بخواهید تاریخچه مختصری از استان کرمان داشته باشید، باید بدانید که از دیرباز، استان کرمان به ادیان و مذاهب مختلف احترام می گذاشته است و استان کرمان از شهرهایی است که هر سال 10 بهمن ماه اقدام به برگزاری جشن سده که یکی از جشن های ملی ایرانیان است، می کنند و تمام تلاش خود را به کار می برند، تا جشن باشکوهی برگزار شود.

تعداد شهید استان های کرمان و سیستان و بلوچستان، چیزی حدود 8000 نفر است که هر سال برای این افراد نیز به رسم یادبود، مراسم هایی برگزار می کنند.

در ادامه تاریخچه مختصری از استان کرمان باید بدانید که مردم استان کرمان، دارای آداب و رسوم خاص خود هستند و باید به آن ها احترام گذاشت و اگر بخواهید رسم و رسوم آن ها را به هنگام سفر به استان کرمان، رعایت نکنید، باعث می شود تا فرد مقابل شما احساس بدی داشته باشد و فکر کند که به آن ها بی احترامی کرده اید.

در رابطه با تاریخچه مختصری از استان کرمان به این صورت است که در دهه های اخیر، اقدام به بازسازی کلی استان کرمان کرده اند و امروزه شما شاهد باغ های فراوانی در این استان هستید و می توانید اکثر مرکبات ایران و همچنین پسته معروف و با کیفیت را در باغ های استان کرمان از جمله رفسنجان مشاهده کنید.

استان کشور، دارای بخشی از کویر لوت است و در دیگر نقاط استان کرمان، شما شاهد مناطق سرسبز و خوش آب و هوا هستید.

 

جاذبه گردشگری استان کرمان و تاریخچه مختصری از استان کرمان در زمینه گردشگری

استان کرمان، یکی از مسیرهای پرتردد گردشگران خارجی است و از این جهت، گردشگرها و توریست هایی که به استان کرمان سفر می کنند، خاطرات خوبی را برای خود رقم می زنند و یکی از برترین شهرهای گردشگری استان کرمان، شهر تاریخی بم است.

در سال های اخیر، با توجه به حجیم بودن تعداد مسافرین و گردشگران به این استان، اقدام به بازسازی برخی از نقاط جذاب استان کرمان کرده است و سعی خود را بر این نهفته اند تا مناطق جذابی را برای مسافرین و گردشگران به ارمغان آورند.

با توجه به تاریخی بودن این استان، شما می توانید تاریخچه مختصری از استان کرمان با بازدید از محل های مختلف به دست آورید.


0 دیدگاه

05 اسفند 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما