بهترین و بی نظیرترین سوغاتی های استان تهران

سوغاتی های استان تهران

آیا شما نیز به دنبال خرید بهترین و بی نظیرترین سوغاتی های استان تهران هستید؟ آیا میدانید که کدام یکی از سوغاتی های استان تهران قدیمی ترین سوغاتی این استان به شمار می آید؟ از شما دعوت می شود که ریسمون را تا پایان مطالب پیش روی خود همراهی کنید و اطلاعات جالبی را به دست بیاورید.

تهران یکی از دیدنی ترین و زیباترین شهرهای ایران می باشد که بسیاری از افراد آن را با شلوغی و ترافیک سنگین می شناسند در حالی که این شهر دارای روی دیگری می باشد که سرشار از زیبایی ها بوده و دارای منحصر به فردترین جاذبه های دیدنی می باشد. امروزه بسیاری از گردشگرانی که از این شهر بازدید می کنند به دنبال خرید بهترین سوغاتی های استان تهران هستند که در ادامه با ریسمون همراه باشید که در مورد برخی از این سوغاتی ها توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

گلاج: سوغاتی های استان تهران

یکی از خوشمزه ترین و داغ ترین سوغاتی های استان تهران، نان گلاج می باشد که این نان می توان به مدت طولانی در یخچال دوام بیاورد. میل این نان به همراه کره، مربا و عسل بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد.


مقاله-ریسمون-سوغات-تهران-3.jpg

دوغ آبعلی: سوغاتی های استان تهران

اگر قصد خرید سوغاتی های استان تهران را دارید توصیه می کنیم که حتما دوغ آبعلی را در اولویت های خود قرار داده و یکی از لذیذترین و طبیعی ترین دوغ های ایران را بنوشید. دوغ آبعلی از سالم ترین و بهترین دوغ ها بوده که در تمام رستوران ها و فروشگاه های این شهر یافت می شود.


مقاله-ریسمون-سوغات-تهران-2.jpg

جاجیم های فیروزکوه: سوغاتی های استان تهران

از دیگر مهم ترین و پرسودترین سوغاتی ها در سفر به استان تهران می توان به صنعت فرش و قالی اشاره کرد که در این بخش می خواهیم جاجیم فیروزکوه را برای شما معرفی کنیم. جاجیم بافی یکی از قدیمی ترین و مهمترین صنایع دستی این شهر بوده و گردشگران و توریست های داخلی و خارجی می توانند زیباترین و بادوام ترین جاجیم ها را از این شهر پیدا و خریداری کنند. همچنین اشاره به این نکته حائز اهمیت است که فیروزکوه استان تهران یکی از مهمترین شهرهای در تولید پشم ایران به شمار می آید و به همین دلیل جاجیم های آن نیز بسیار مشهور بوده و از شهرت جهانی برخوردار است. اگر به دنبال خرید بهترین سوغاتی های استان تهران را دارید توصیه می کنیم که خرید جاجیم را در اولویت های خود قرار دهید.

باتیک کاری: سوغاتی های استان تهران

باتیک کاری و چاپ باتیک بر روی پارچه از دیگر مهمترین و مشهورترین سوغاتی های استان تهران به شمار می آید که شما می توانید نمونه های بسیار شبیه آن را در شهرهای دیگر کشورمان از جمله تبریز مشاهده کنید. توجه داشته باشید که در باتیک کاری با استفاده از رنگ های بسیار طبیعی از جمله اسپرک و انار استفاده می کنند تا زیباترین و جذاب ترین طرح ها را بر روی پارچه ی مورد نظر خود حک کنند. باتیک کاری یکی از زیباترین صنایع دستی این شهر بوده که نه تنها در لیست سوغاتی های استان تهران واقع شده است بلکه امروزه صادرات این هنر به برخی از کشورهای جهان در حال انجام است و گردشگران و توریست های خارجی نیز علاقه مندی زیادی را برای خرید اینگونه از پارچه ها از خود نشان می دهند چرا که می دانند با طراحی لباس از این مدل پارچه های باتیک کاری شده می توانند سنتی ترین و شیک ترین لباس را داشته باشند.


مقاله-ریسمون-سوغات-تهران-1.jpg

شیشه گری و تراش شیشه: سوغاتی های استان تهران

یکی دیگر از مهمترین سوغاتی های استان تهران، شیشه گری و تراش شیشه می باش که این هنر صنایع دستی با داشتن قدمت در حدود 2 هزار ساله خود توانسته است در لیست بهترین سوغاتی های استان تهران نیز قرار بگیرد. در این هنر از معرق کاری گرفته تا ترسیم انواع اشکال بر روی شیشه می توانند چشمگیرترین و بی نظیرترین شیشه ها را تولید و طراحی کنند. توجه داشته باشید که بسیاری از گردشگران و مسافرانی که از شهر تهران بازدید می کنند و به دنبال خرید بهترین سوغاتی های استان تهران هستند، خرید شیشه گری های این شهر را در اولویت های خود قرار می دهند که برای خرید این محصولات زیبا و نفیس نیز می توانید به چهارراه استانبول و بازار صنایع دستی تهران مراجعه کنید و اصل این سوغاتی ها را با قیمت بسیار مناسبی تهیه و خریداری نمایید. برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و آداب رسم مردم استان تهران در تورهای ریسمون هم اکنون شرکت کنید.

 


0 دیدگاه

09 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما