بریم رفتینگ

طبیعت گردی هیجان‌انگیز با ریسمون

همینقدر شوخی شوخی، همه شروع کردند گفتند رفتیم رفتینگ و ما مانده بودیم چرا صرف فعل‌های فارسی انقدر سخت و پیچیده شد، که ریسمونی‌ها خبرمان کردند که بیایید برویم رفتینگ و ما هم رفتیم رفتینگ و تازه فهمیدم داستان، داستان آب‌بازی و پارو زدن و قایق سوار شدن است و نه ادبیات فارسی.
رفتینگ حالا چند سالی هست که در رودخانه‌های پرآب و خروشان ایران برگزار می‌شود و ماجراجویان و طرفداران آب بازی و شنا و هیجان از خرداد منتظر این برنامه هیجان‌انگیز هستند. زاگرس هم با همه پیچ و خم‌ها و چموشی‌اش از پس رودخانه‌ی خروشان کارون بر نمی‌آید. اما این‌بار نوبت شماست تا پارو دست بگیرید و روان شوید. رفتینگ از همان چند دقیقه اول و خیارهایی که در نمکزار می‌زنیم، خوشمزه می‌شود. با صدای ریسمون‌دار قایق، پاروی چپ، پاروی راست، پاروی چپ، پاروی راست و در یک چشم بر هم زدن ، بین قایق و  موج و خروش آب و صدای جیغ و خنده‌هایی که آب توی دهانتان می‌فرستد غوطه‌ور می‌شوید و وقتی بالا می‌آیید، عمق شفاف چشم‌هایتان می‌خندد و ذوق و شوقتان قایق را به جلو می‌برد. پس دوباره همه پاروها بالا و چپ و راست و راست و چپ و بعد هم صخره‌های بلند و پرش توی آب.


ریسمون-مقاله-رفتینگ-3.jpg
پریدن از بالای صخره و بیخیال جریان آب بودن و همان لحظه‌ی پرآدرنالینی که به آب میخورید و صدای جیغتان قطع می‌شود یکی از بهترین لحظات رفتینگ است. البته کمی باید جسور باشید، یا شجاع یا نترس یا.... بهرحال پریدن از صخره کار هرکسی نیست و همه لذت آن را تجربه‌ نمی‌کنند. 
هنوز تمام نشده، صبر کنید!


ریسمون-مقاله-رفتینگ-2.jpg
صدای ریسمون‌دار قایق، بین صدای خروش آب و جیغ قایق جلویی گم می‌شود و فقط بنا به قرارهای قبلی و تصویری که از قایق جلویی دارید حدس می‌زنید که خوب یک ماجرایی هست! کنارهای قایق را محکم می‌گیرید، اما کار از کار گذشته، قایق چیزی حدود 200 متر جلوتر از شماست و باید شنا کنید تا به قایق برسید. نگران نباشید، جلیقه نجات و مربی‌های رفتینگ و ریسمون‌داران مطمئن همه کنارتان هستند؛ اما خودتان هم باید مواظب باشید.


ریسمون-مقاله-رفتینگ-1.jpg
هرچند جوجه‌کباب حسن ختام این آب بازی ماجراجویانه است، اما مطمئن باشید که کم پیش می‌آید که آدرنالینی اینقدر بالا در چند ساعت داشته باشید و از لحظه لحظه آن لذت ببرید. رفتینگ در رودخانه کارون یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های ماجراجویانه است و خرداد ماه یکی از بهترین زمان‌های آن که حجم آب رودخانه بالا است و  فرصت برای آب‌بازی و شنا و آب‌تنی کافی.
پس دلتان را به آب بزنید و بروید رفتینگ.

برای همراهی با تورهای طبیعت‌گردی هیجان‌انگیز با ریسمون همراه شوید تا تجربه‌ای تازه به‌دست آورید.
 


0 دیدگاه

23 مرداد 1398

زویا نیکنام

درباره نویسنده
بلاگر، عاشق سفر

دیدگاه شما