با ریسمون ۴ گام اول برای کمپینگ در طبیعت را بشناسیم

۴ گام اول برای کمپینگ در طبیعت

از کجا شروع کنیم؟

افراد بسیاری در بین علاقه مندان به سفر هستند که تجربه شب مانی و کمپینگ در طبیعت را نداشته اند اما شک نکنید این افراد اگر بدانند که چه تجربه خارق العاده و شگفت انگیزی را از دست داده اند در اولین فرصت شرایط لازم برای این تجربه را فراهم می کنند.
تصور کنید در کنار رودخانه ای زیبا با صدای دلنشین عبور آب یا با نوای آرامش بخش نسیم که گوشتان را نوازش می دهد به خواب می روید و در سپیده دم با صدای گوش نواز آواز پرندگان و تلالوی بی نظیر آفتاب از خواب بر می خیزید. این تنها یک نمونه کوچک از لذت های کمپینگ در طبیعت است.
تجربه بی نظیر خوابیدن بر روی چمن ها و تماشای آسمان پر ستاره خارج از شهر, به دور از هیاهوی خسته کننده زندگی شهرنشینی بسیار جذاب و هیجان انگیز است اما برای این تجربه زیبا لازم است چند اصل اساسی را در نظر بگیرید و سپس سفر کمپینگ خود را آغاز کنید.
با ریسمون همراه شوید تا ۴ گام اولیه کمپینگ را به شما یادآوری کنیم تا از فوت و فن کمپینگ در طبیعت بیشتر بدانید.


مقاله-ریسمون-کمپ-در-طبیعت-2.jpg
گام اول 
قدم اول در کمپینگ تهیه لیستی از ملزومات سفر است. این لیست بر اساس فاکتورهای مهم و اصولی نوشته می شود که شامل: مقصد سفر, فصل سفر و روزهای سفر می شود. 
ملزوماتی ثابت و همیشگی در کوله بار سفرهای کمپینگ و شب مانی در طبیعت وجود دارد که جزاولیه و مهم این نوع سفرها است. کیسه خواب, چادر, کوله پشتی  و کفش مناسب جز جدایی ناپذیر این نوع از سفرها است.
کیسه خواب
کیسه خواب های متعدد با تنوع بسیار در برند, جنس, وزن و اندازه در بازار موجود می باشند. خرید کیسه خواب مناسب فاکتورهای متعددی دارد که می تواند شب مانی شما در طبیعت را بسیار دلنشین یا بسیار ناگوار کند پس به راحتی از کنار آن عبور نکنید و حتما برای خرید کیسه خواب از یک متخصص و همراه خوب راهنمایی بگیرید.
چادر مسافرتی
چادر های کمپینگ انواع مختلفی دارند. کوهنوردان و طبیعت گردانی که به شکل حرفه ای شب مانی در طبیعت را تجربه می کنند می دانند که با در نظر نگرفتن فاکتورهای مهم خرید چادر به مرور دچار چه مشکلاتی می شوند و گاها علی رغم هزینه های بسیار زیاد ممکن است فروشندگان چادری را به شما معرفی کنند که مناسب شما نباشد. پس حتما قبل از خرید به اندازه کافی جستجو و مشورت کنید.
کوله پشتی
برای شب مانی در طبیعت نمی توانید ساک یا چمدانتان را ببندید و راهی شوید. این نوع سفرها نیاز به تجهیزات خاص خود دارند و کوله پشتی از تجهیزات اولیه و مورد نیاز کمپینگ است. در خرید کوله پشتی به جنس, کیفیت پارچه و زیپ ها, اندازه و حجم کوله, کیفیت بندهای کوله پشتی و استاندارد بودن آن حتما دقت کنید.
کفش 
سعی کنید برای کمپینگ در طبیعت کفشی مناسب و مقاوم انتخاب کنید. خرید کفش مناسب طبیعت گردی فاکتورهای بسیاری دارد که می تواند بنا بر فصل سفر و حتی مقصد سفر متغیر باشد. انتخاب کفش نامناسب می تواند دردسرهایی برای شما به وجود بیاورد و حتی لذت سفر را بر شما حرام کند. بنابراین پیش از خرید حتما فاکتورهای اصلی را در نظر بگیرید و از راهنمایی گرفتن از متخصصین نترسید.
وسایل ضروری کمپینگ
زیرانداز کیسه خواب, لیوان, قاشق و چنگال مسافرتی, ظروف پخت غذا, چراغ قوه, مواد غذایی, کیف کمک های اولیه, باتری و شارژر, وسایل بهداشتی, چاقوی کمپینگ, یک دست لباس اضافه, نخ و سوزن و چند مورد دیگر از وسایل و تجهیزاتی هستند که در کوله پشتی هر طبیعتگردی می یابید.   

برای اطلاعات بیشتر راجع به وسایل مورد نیاز در سفر به مقاله‌ی وسایل مورد نیاز طبیعت‌گردی با ریسمون سر بزنید.
گام دوم 
انتخاب مقصد قدم مهمی در کمپینگ است. اگر تا به حال تجربه این سبک سفرها را نداشته اید اولین پیشنهاد ما به شما انتخاب مقاصد نزدیکتر و سفرهای کوتاه تر است. مقصدتان را بر اساس شرایط آب و هوایی و فصل انتخاب کنید. برای انتخاب مقصد می‌توانید از ریسمون کمک بخواهید.
اگر به شکل شخصی سفر میکنید سعی کنید مکانی امن را برای چادر زدن انتخاب کنید. امنیت در کمپینگ موضوع مهم و حایز اهمیتی است که به شدت باید به آن توجه کنید.


مقاله-ریسمون-کمپ-در-طبیعت-4.jpg
گام سوم 
قدم مهم دیگر انتخاب همسفر است. همسفر خوب در سفر اصل بسیار مهمی است که می تواند لذت سفرتان را دوچندان کند. انتخاب افراد سختگیر  یا آدم های کم انرژی می تواند تجربه ناخوش آیندی از کمپینگ را برایتان به وجود آورد. باید بپذیرید که لزوما هر دوست خوبی نمی تواند همسفر خوبی برای این نوع از سفرها باشد و شما باید تمام زوایا,  سختی ها و لذت های کمپینگ را در نظر بگیرید و سپس همسفران خود را انتخاب کنید.


مقاله-ریسمون-کمپ-در-طبیعت-3.jpg
گام چهارم
به تجربه طی سال ها سفرهای کمپینگ در طبیعت دریافته ام که ۳ قدم اول در سفر می تواند تمام ابعاد سفر را تحت تاثیر قرار دهد. اما اصل بسیار مهم در اولین تجربه های کمپینگ  حضور یک لیدر یا راهنمای خوب است که می تواند ۳ مورد اول را پوشش دهد. 
یک لیدر خوب می تواند همسفران خوبی را با شما همرا ه کند و مدیریت تیم را به عهده بگیرد تا اختلاف سلیقه افراد در طی سفر تجربه ناخوشایندی را برای کسی به وجود نیاورد. 
یک راهنمای خوب همواره می تواند مقاصد بهتری را با در نظر گرفتن اصول مهم کمپینگ انتخاب کند و امنیت و آرامش را در طی سفر به شما هدیه دهد و در کنار کشف محیط جدید اطرافتان تجربه های متفاوتی را برایتان به ارمغان بیاورد تا هنگام بازگشت خاطره خوب سفر را در کوله بارتان قرار دهید.
اگر برای شروع سفر سوالی برایتان پیش می آید حتما با لیدرتان یا همکارانش تماس بگیرید و مساله را با وی در میان بگذارید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد. ریسمون با تورلیدرهای مجرب و باتجربه برای شما سفر خاطره‌انگیزی خواهند ساخت.
توصیه مهم
اگر تجربه زیادی در کمپینگ و شب مانی در طبیعت ندارید اکیدا توصیه میکنیم به تنهایی یا با افراد کم تجربه سفرتان را آغاز نکنید و اجازه دهید در سفرهای گروهی تجربیات جدیدی کسب کنید زیرا شب مانی در طبیعت همانقدر که می تواند جذاب, هیجان انگیز و متفاوت باشد همانقدر هم می تواند برای شما یا همسفران بی تجربه تان خطرناک و سخت باشد.

برای همراهی با تورهای طبیعت‌گردی ریسمون به قسمت تورهای داخلی و خارجی سر بزنید.


0 دیدگاه

12 مرداد 1398

الهام نوری

درباره نویسنده
طبیعت گرد، نویسنده در حوزه جهانگردی

دیدگاه شما