با ریسمون سری به کشور ژاپن سرزمین آفتاب درخشان بزنیم

کشور ژاپن سرزمین آفتاب درخشان

کشور یا مجمع الجزایر ژاپن
کشور ژاپن از نظر گردشگری یکی از کشورهای پر جاذبه دنیاست. این کشور که به صورت مجمع الجزایر از شمال به جنوب کشیده شده است به صورت کاملا محصور در میان آب های اقیانوس آرام قرار گرفته است. با ریسمون همراه بشید تا راجع به این کشور و فرهنگ غنی‌اش بیشتر بدانیم. موقعیت جغرافیایی ژاپن در ارتباطات اقتصادی و رژیم غذایی مردم آن تاثیر زیادی دارد. ماهی مهم ترین غذای مردم ژاپن به شمار می رود و با اینکه دور تادور کشور را آب فراگرفته است ولی باز هم از نظر شیلات کمبود در آن جا دیده می شود. بنابراین یکی از واردات مهم این کشور محصولات دریایی و شیلات است. کشور ژاپن دارای جاهای دیدنی بسیاری چون معابد یا پارک های ذن است که طرفداران زیادی را از سراسر دنیا جذب می کند. سرزمین اصلی ژاپن اشاره به چهار جزیره بزرگ آن دارد: هونشو پرجمعیت ترین جزیره و دارای پنج ناحیه است. هوکایدو که دومین جزیره بزرگ ژاپن است. کیوشو، سومین جزیره بزرگ است و دارای هشت استان می باشد در آخر شیکوکو کم جمعیت ترین و کوچکترین جزیره ژاپن به شمار می رود. در این مجموعه جزایر کوه های زیادی وجود دارد که بیشتر آن ها آتشفشانی است. جزایر مصنوعی اودایبا که در توکیو پایتخت ژاپن قرار دارند یکی از مناطق بسیار جذاب و دیدنی توکیو به شمار می رود که با وجود رستوران ها، موزه، پارک و جاذبه های بسیار دیگر میزبان مسافران خوش ذوق است.

کشور ژاپن مجموعه ای از دیدنی های شگفت انگیز
ژاپن با وجود مکان های مذهبی باشکوهی که دارد همچنین پارک های ذن یا معابد ژاپن که دیدنی ترین مکان های کشور ژاپن به شمار می روند با فرهنگ غنی و غذاهای جالب و خوردنی اش یکی از سه کشور پرطرفدار دنیاست. جاذبه های طبیعی زیادی نیز در این کشور وجود دارد که برای سفری پر از خاطره و تجربه بهترین گزینه به حساب می آید. می‌توانید با تور ژاپن ریسمون برای بازدید از دیدنی‌های این کشور همراه شوید. جزیره اکونوشیما که به نام جزیره خرگوش ها شناخته می شود از مکان های توریستی ژاپن است که برای بازدید از آن جا می توانید دو یا سه ساعت از زمان خود را اختصاص دهید. در این جزیره با شماری از خرگوش ها رو به رو خواهید شد. کشور ژاپن از نظر گردشگری بسیار غنی می باشد. موزه های زیادی در این کشور وجود دارد همچنین معابد زیبایی را برای گردش و تماشا خواهید یافت. آتشفشان چیزی است که در کشور ژاپن به طور طبیعی در بعضی از کوه ها وجود دارد و از جاذبه های طبیعی دلهره آور به شمار می رود. آتشفشان ساکوراجیما یکی از آتشفشان های مشهور است که فعالیتی منظم دارد. آکواریوم اوکیناوا چورائومی دومین آکواریوم بزرگ دنیا که هفت طبقه است و انواع حیوانات دریایی و مرجان ها را دربرگرفته است. نمایش دلفین ها و گاوهای دریایی از برنامه های این آکواریوم است.


ریسمون-مقاله-ژاپن-5.jpg

معابد و موزه های معروف کشور ژاپن
کاماکورای کشور ژاپن شهر و تفریحگاهی دنج و ساحلی است که معابد زیادی در آن جا وجود دارند. دای بوتسو مجسمه بزرگ بودایی که توسط درختان احاطه شده است، یکی از معروف ترین مناظری است که در این منطقه خواهید دید. معبد دایگوجی یکی از معابد زیبای بودایی است که در کیوتوی ژاپن واقع شده است. یکی از زیباترین مناطق دنیا برای تماشای فصل پاییز است. معبد سنسوجی از شاهکارهای بین المللی از نظر تزیین به شمار می رود. این معبد در توکیو قرار دارد و از جاذبه های اصلی این کشور است. معبد زوجو در توکیو یکی از ساختمان های قدیمی چوبی در کشور ژاپن است که معروفیت آن از داشتن گل های آزالیایش است. یکی از معابد محبوبی که در ژاپن ساخته شده است معبد فوشیمی ایناری در دامنه کوهی است که ایناری نام دارد. این معبد دارای چند هزار معبد در زیرمجموعه اش است. در این منطقه زیارتگاه های کوچکی را نیز می بینید که در بالای کوه واقع شده اند. یکی از موزه های جالبی که در ژاپن وجود دارد موزه کاغذ است که برای کسانی که عاشق اوریگامی هستند مکان جذابی به شمار می رود. در این موزه هم تاریخ کاغذ را می فهمید و هم از آموزشگاه هایی برای ساختن اوریگامی استفاده می کنید.


ریسمون-مقاله-ژاپن-4.jpg

جاذبه های طبیعی کشور ژاپن
در سراسر کشور ژاپن چشمه های طبیعی آب گرم جاری است. این چشمه ها که به آنسن معروف هستند یکی از گنجینه های مهم ملی و از مهم ترین بخش های فرهنگی ژاپن به شمار می روند. از این چشمه ها همه حتی حیوانات هم می توانند استفاده کنند؛ در واقع این چشمه ها هم به صورت فضایی رو باز هم به صورت داخلی قابل استفاده هستند. کوه آساهی که بلندترین کوه در جزیره هوکایدو است یکی از محبوب ترین مقاصد برای کسانی که تور ژاپن را برای گردشگری انتخاب کرده اند. این کوه در زمستان ها نیز محل جذابی برای اسکی بازان است که برای اقامت نیز می توانند در روستایی که در همان نزدیکی هست اتاقی اجاره نمایند. آبشار شیرایتو از زیباترین آبشارها در کشور ژاپن است که در نزدیکی کوه فوجی قرار دارد و پنج دریاچه فوجی نیز از دیدنی های جذاب این منطقه است. این آبشار از نظر مذهبی نیز یکی از مقدساتی است که برای فرقه فوجی اهمیت دارد. کوه یوشینو از دیگر مکان های زیارتی با جنگل های انبوه است که بهار و پاییزی بسیار دیدنی دارد. کوه یاری نیز از دیگر کوه های معروف ژاپن است که به نوبه خود از نظر گردشگری طبیعتی فوق العاده دارد. در سفر با تور به این کشور این جاذبه های طبیعی فوق العاده را حتما در نظر داشته باشید.


ریسمون-مقاله-ژاپن-3.jpg

آداب و رسوم و غذاهای معروف کشور ژاپن
یکی از فرهنگ هایی که در کشور ژاپن وجود دارد تعظیم کردن است. احترام گذاشتن و تعظیم کردن چیزی است که کودکان از بدو ورود به مدرسه آن را یاد می گیرند. در مورد فرهنگ غذا خوردن ژاپنی می توان گفت برعکس فرهنگ ایرانی ما هورت کشیدن اشکالی ندارد حتی برای غذایی مانند رامو به معنی علاقه وافر است. در رستوران ها به شما یک دستمال مرطوب داده می شود تا دست های خود را تمیز کنید باید به خاطر بسپارید این دستمال برای سفره نیست. یکی از غذاهای لوکس و گرانی که در کشور ژاپن وجود دارد سوشی است. این غذا در دنیا بسیار معروف است و با ماهی خام و برنج درست می شود. این ترکیب میان جلبک پیچیده می شود. رامن از دیگر غذاهای مشهور ژاپنی با ظاهری خاص است.این غذای مقوی شبیه سوپ است و با دو چوب خورده می شود.


ریسمون-مقاله-ژاپن-2.jpg

گردشی در فرهنگ پوشش و موسیقی کشور ژاپن 
در کشور ژاپن مردم معمولا از لباس سنتی برای پوشش خود استفاده می کنند. در مکان های کاری و تحصیلی نیز از لباس رسمی استفاده می کنند. نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که در بین مردم ژاپن به ندرت از لباس باز استفاده می شود یعنی بیشتر در مجالس جشن یا شرایطی مشخص و خاص این نوع لباس دیده می شود. کیمونو لباس سنتی مشهور ژاپنی است که در واقع از چین وارد شده است. این لباس در طول تاریخ در شکل ها و مدل های مختلف طبق مد روز دوخته شده است. کیمونو تمام قسمت های بدن تا مچ پا را می گیرد و پوششی کامل است. ژاپن دارای فرهنگ موسیقی غنی نیز می باشد. موسیقی سنتی در کشور ژاپن هم شامل زمینه مذهبی و هم غیر مذهبی است. کوتو سازی زهی و زخمه ای است که در فرهنگ موسیقی ژاپن نقشی اساسی دارد. در باب موسیقی ژاپنی می توان به کیتارو اشاره کرد که به عنوان افسانه موسیقی این کشور از او یاد می شود. موسیقی کیتارو در جهان پیام صلح را می گستراند و اتحادی در هنر و موسیقی  همچنین عرفان محسوب می شود.  

ریسمون-مقاله-ژاپن-1.jpgریسمون با برگزاری تورهای خارجی در طی این سال‌ها قصد در معرفی جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی بکر جهان به گردشگران خود داشته است. تور ژاپن ریسمون شما را با تاریخ و فرهنگ و طبیعت زیبای ژاپن آشنا می‌نماید.


0 دیدگاه

08 مرداد 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما