با ریسمون در استان زیبای گلستان

طبیعت گردی در استان زیبای گلستان

استان زیبای گلستان در شمال شرقی کشور پهناورمان ایران قرار دارد. این استان دارای جاذبه های دیدنی بسیار متنوع و شگفت انگیزی می باشد. طبیعتِ نفس گیرِ استان گلستان سبب شده این استان از محبوب ترین نقاط گردشگری برای طبیعت دوستان، گردشگران و مسافران عزیز از سراسر ایران و جهان باشد. از این رو طبیعت گردی در این استان شگفت انگیز یکی از تجربه های بی نظیر برای همه ی افراد خواهد بود. با ریسمون به معرفی و بررسی برخی از زیباترین مناطق دیدنی استان زیبای گلستان می پردازیم. 

طبیعت گردی در گنبد کاووس
نام گنبد کاووس و یا گنبد قابوس، و شهرت برج معروف آن به گوش بیشتر مردم ایران و جهان خورده است. این برج زیبای 72 متری، تماما از آجر ساخته شده است و یکی از شگفت انگیزترین برج های دنیا می باشد چرا که تنها با آجر ساخته شده است. این برج اسرار آمیز، تقریبا در مرکز استان گلستان بنا شده است. برج آجری در شهر گنبد کاووس و در خیابان امام خمینی شمالی قرار دارد. در اطراف برج گنبد کاووس و در سرتاسر خیابان امام خمینی، فروشگاه ها، گالری ها و نمایشگاه های بسیار متنوع و جذابی نیز وجود دارد که می توانید از آن ها نیز دیدن فرمایید.


مقاله-ریسمون-گلستان-8.jpg

طبیعت گردی در منطقه ی هزار دره
از دیگر جاذبه های دیدنی استان گلستان، گورستان تاریخی خالد نبی می باشد. این منطقه از استان، طبیعت و مناظر بسیار زیبا و متفاوتی دارد. تنها یکی از دلایل محبوبیت این منطقه ی دیدنی، منطقه ی هزار دره می باشد. هزار دره، فضایی بسیار عظیم و پهناور و متشکل از هزاران دره ی کوچک و بزرگ می باشد. تماشای این دره های زیبا خصوصا در فصل بهار، بی نظیرترین تجربه ای است که می توانید داشته باشید. این منظره ی تماشایی، در شهرستان کلاله، واقع در شمال استان گلستان می باشد. گردشگران با تور طبیعت گردی ریسمون می توانند تجربه ای کاملا متفاوت از طبیعت گردی را در این منطقه ی تماشایی داشته باشند.


مقاله-ریسمون-گلستان-6.jpg
طبیعت گردی در منطقه ی آبشار شیر آباد
آبشار شیر آباد یکی دیگر از شگفت انگیز ترین مناطق برای طبیعت گردی است. این منطقه ی فوق العاده زیبا در شهرستان رامیان، واقع در جنوب شهرستان خان ببین می باشد. آبشار های زیبای این منطقه، به خاطر وجود چشمه های زیبای این منطقه است. در منطقه ی شیر آباد می توانید تجربه ی یک طبیعت گردی بی نظیر را داشته باشید. همچنین با فاصله ی کمی از آبشار زیبای شیر آباد، چشمه ی زیبای گل رامیان قرار دارد. این چشمه سببِ به وجود آمدنِ یک دریاچه ی فیروزه ای زیبا در میان انبوهِ درختان شده است و این منطقه را مکانی بسیار دنج و آرام بخش تبدیل کرده است.


مقاله-ریسمون-گلستان-1.jpg
طبیعت گردی در منطقه ی آبشار کبودال
آبشار کبودال که در شهرستان علی آباد کتول واقع شده است از دیگر آبشارهای زیبای استان گلستان می باشد که هر ساله میزبان بسیاری از طبیعت دوستان از سراسر کشور می باشد. این آبشار زیبا یکی از بهترین مناطق برای طبیعت گردی می باشد. این آبشار که آبشار کبودال نام دارد، سرتاسرش از خزه های سبز پوشیده شده است و آن را به یکی از خاص ترین آبشار های ایران زیبا تبدیل کرده است. مسیر پیاده روی ساخته شده در اطراف آبشار، تجربه ای متفاوت از پیاده روی و طبیعت گردی را برای گردشگران و طبیعت دوستان به ارمغان آورده است. شهرستان زیبای علی آباد کتول تقریبا در مرکز استان گلستان واقع شده است. 


مقاله-ریسمون-گلستان-2.jpg
طبیعت گردی در منطقه ی زیبای پارک النگدره
پارک جنگلی النگدره یکی از زیباترین جنگل های ایران پهناورمان می باشد. این پارک جنگلی با امکانات گردشگری بسیاری، سبب جذب گردشگران و طبیعت دوستان زیادی به این منطقه شده است. موقعیت جغرافیایی و آب و هوای خاصِ این جنگل زیبا، در تمام فصل ها، با به وجود آوردن رنگ های متنوع، مناظر فوق العاده نفس گیری را ایجاد کرده است و سوژه ی عکاسی بسیاری از عکاسان و هنرمندان از سرتاسر دنیا شده است. امکانات رفاهی و گردشگری این پارک جنگلی برای طبیعت گردی، سبب شده این مکان، مکان گردشگری راحتی برای آرامش و رفاه مسافران باشد. 


مقاله-ریسمون-گلستان-3.jpg
طبیعت گردی در منطقه ی دیوار آجری گرگان
دیوار آجری گرگان از هوشمندانه ترین دیوارهای دفاعی در جهان می باشد. این دیوار دویست کیلومتری، به سببِ آجری بودن و ساختار هوشمندانه اش بعد از دیوار بزرگ چین، رتبه ی دوم را در جهان به نام خود ثبت کرده است. این دیوار، طولانی ترین دیوار پس از دیوار چین 6000 کیلومتری و دیوار سمیز آلمان 548 کیلومتری می باشد. دیوار بزرگ آجری گرگان یکی دیگر از اسرار آمیز ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری می باشد. وجود قلعه ها، کوره های آجر پزی، خندق ها و سیستم آبرسانیِ شگفت آور، هوش و ذکاوت ایرانیان را به نمایش می گذارد. شاید بهترین زمان برای تماشای این شاهکار بزرگ، دیدنی و ایرانی، فصل بهار و فصل رنگارنگ پاییز باشد. در این فاصله ی دویست کیلومتری که امروزه از شرق دریای خزر آغاز می گردد تا شرق استان گلستان امتداد می یابد می توانید از مناطق دیدنی گنبد قابوس، تالاب آلماگل و گورستان تاریخی خالد نبی نیز دیدن نمایید. دیدار از دیوار بزرگ آجری گرگان ،یک طبیعت گردی هیجان انگیز را برای طبیعت دوستان در کنار ریسمون به ارمغان می آورد.


مقاله-ریسمون-گلستان-4.jpg
طبیعت گردی در دهکده ی جهان نما
دهکده ی جهان نمای در شهرستان کردکوی در نزدیکی دریای زیبای خزر قرار دارد. موقعیت جغرافیایی این دهکده ی زیبا، شاید یکی از بهترین مناطق برای طبیعت گردی باشد. این منطقه ی بی نظیر با داشتن کوه های مرتفع و سبز، دشت های وسیع و پر از گل، چشمه ها و رودخانه های بسیار زیبا و متنوع یکی از بی نظیر ترین تجربه های طبیعت گردی را به همراه دارد. یکی از هیجان انگیز ترین تجربه های تکرار نشدی که هر کسی می تواند در منطقه ی دهکده جهانی داشت، تماشای بی شمار ستاره و لبه ی کهکشان راه شیری در شب های این دهکده می باشد. همین امر، این منطقه را به سوژه ی عکاسی بسیاری از منجمان و هنرمندان تبدیل کرده است. 


مقاله-ریسمون-گلستان-5.jpg

مناطق یاد شده تنها بخشی از جاذبه های دیدنی استان زیبای گلستان می باشد. بی شک سفر به استان گلستان از فراموش نشدنی ترین سفرها خواهد بود. استان گلستان با دارا بودن فرودگاه، ایستگاه قطار و جاده های بسیار دل انگیز و زیبا، میزبان طبیعت دوستان و گردشگران گرامی می باشد. با ریسمون همراه شوید تا با تورهای طبیعت‌گردی ریسمون به دیدن طبیعت بینظیر استان گلستان برویم.


0 دیدگاه

09 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما