اوج زیبایی و هیجان در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس را با ریسمون بشناسید

جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس

در سفری جذاب و مملو از هیجان، قدم بر جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس بگذارید. در پیچ و خم  جاده، در امتداد جنگلی سرسبز  و کوه های سر به فلک کشیده البرز، به دنبال جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس، همسفر با تورهای طبیعت گردی ریسمون راهی شوید. حالا دیگر زمان آن است که آغاز کنید، گردشگری پر جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس را تا وصلی باشد از  شمال شهر کرج تا شهر زیبای چالوس، در استان مازندران. 


مقاله-ریسمون-چالوس1.jpg

شروعی رویایی در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس
گرچه در نگاهی گذرا، مقصد چندان طولانی نیست، اما گاه زیبایی های جاده،  موجبات ترافیکی سنگین است و زمانی نیز دست ناسازگار عوامل طبیعی همچون ریزش کوه، راه را در این جاده دلپذیر سد می کند. راستی بگذارید از ابتدای جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس، یعنی دورنمای خوش منظر سد کرج یا سد امیر کبیر بگوییم.  باید بینید که درخشش آبهای زلال، در انعکاسی از نور خورشید بوجود آورنده چه غوغای معرکه ای است. انگار جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس، از آغاز به دلفریبی مشغول هستند. یادتان باشد که از ماهیگیری و قایق سواری، در دریاچه سد کرج غافل نشوید. شاید با کمی دقت حتی بتوانید، دم جنباندن و بازیگوشی ماهی های کپور و قزل آلا را نیز، در این آبهای درخشنده تشخیص دهید. در آب و هوای تمیز و عاری از دود، سد امیر کبیر نفسی تازه کنید، آنگاه از امکانات برتر، تورهای طبیعت گردی ریسمون، استفاده کنید. راستی به باغ های مملو از میوه های شاداب، گیاهان سرسبز و زیبایی که در اطراف سد، در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس اغواگرانه شما را بخود می خوانند، نیز سری بزنید. 


مقاله-ریسمون-چالوس2.jpg

باز هم جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس
در منطقه آسارا با طبیعتی بکر و دست نخورده، اما پر از زیبایی و اعجاب به نام روستای تکیه سپهسالار مواجه می شوید. در گردشگری از این روستای پر جاذبه شما می توانید، گذشته از نمای خانه های قدیمی، رودخانه ای را ببینید که به زیبایی از میانه روستا می گذرد. باید بدانید که آرامگاه امام زاده ابراهیم (ع) نیز در این مکان قرار دارد. در کنار تفریح در باغهای پر از میوه و درختان سرسبز روستا می توانید، زمانی را به زیارت و استراحت بپردازید. همچنین اگر اهل کوهنوردی هستید، قله های سرخ رنگ روستا، مناسب کوه نوردی شما است. اما باز هم سخنی دیگر از زیبایی ها و جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس، و آن اینکه  در مسیر روستای نوجان، شاهدی بر زیبایی آبشاری به نام نوجان می باشید. در پای این آبشار زلال، آبی بر سر و صورت خود بپاشید و از خنکی این آب صاف، احساسی خوشایند را بخود ودیعه دهید.


مقاله-ریسمون-چالوس3.jpg

 آبشار خور در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس
شاید وقت آن رسیده باشد که جهت تماشای جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس، کوله بار سفر را در همراهی با تورهای طبیعت گردی ریسمون، در مجاورت روستای خور بر زمین نهید. آنگاه  به قصد یک پیاده روی مفرح و هیجان انگیز با آسودگی تمام در میان درختان میوه های رنگارنگ، پرآب و خوشمزه قدم بزنید. تا سرانجام آبشار بلند قامت خور را مشاهده کنید. این آبشار از بلندای 50 متری، بر زمین می غلطد و روحیه نشاط و شادابی، می بخشد. 

 
مقاله-ریسمون-چالوس4.jpg
از دیگر جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس، به تماشای دیدنی های زیبای روستای ارنگه، آبشار خروشان و درخشنده آن، رودخانه پر از آب  و امام زاده ی روستا  بروید. در زیر درختان سیب های قرمز، گیلاس، توت و گلابی با دوربین عکاسی به ثبت خاطره ها بپردازید. از میوه های خوش طعم و آبدار ارنگه بخرید و با لذت تمام آنها را نوش جان کنید. 

شهرستانک و غار میدانک در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس
با انتخاب تورهای طبیعت گردی ریسمون، به شهرستانک، درختان میوه و صنوبرهای رفیع آن سری بزنید و حظ ببرید. حتی در جاذبه های طیعت گردی جاده چالوس، دیداری از کاخ ناصری که زمانی استراحتگاه  ناصرالدین شاه بود، داشته باشید. با ریسمون به دیدار جاذبه ای دیگر در شمال شرقی روستای میدانک، یعنی غار زیبای سه تالاره بروید و از اعجاب خلقت، غرق سپاس و حیرت بشوید. اما جاذبه برتر دیزین در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس، به سهولت قابل اغماض نیست. در کوه های پربرف البرز سوار تله سیژ یا تله کابین شوید و یا در پیست جذاب اسکی دیزین، به این ورزش مفرح بپردازید. 

 
مقاله-ریسمون-چالوس5.jpg
کلاردشت افسانه ای در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس
حالا در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس و مسیر پر پیچ و خم آن، تماشای کلاردشت را از دست ندهید. یک جاذبه تماشایی پر از جنگل های انبوه و سرسبز، رودخانه سردآورد و کوههای مناطق اطراف کلاردشت که هر کدام چشم اندازی از مناظر بی همتا و زیبا را در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس، به ارمغان می آورد. آنگاه روستای تورستی کندلوس، در انتظار قدمهای شما با پیاده روهای سنگفرش شده و موزه های پر جاذبه لحظه شماری می کند. حالا دیگر می توانید ادعا کنید که از دریای زیبای خزر، چندان هم دور نیستید.

 
مقاله-ریسمون-چالوس6.jpg
سخن آخر: 
در تورهای طبیعت گردی ریسمون، همسفر مسیر مارپیچ و تودرتوی جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس بشوید. از زیبایی های این مسیر سرسبز، از تک تک مناظر روح افزا در جاذبه های طبیعت گردی جاده چالوس که پایانی بر زیبایی آن متصور نیست، خاطراتی شیرین و ماندگار را تجربه کنید. 


مقاله-ریسمون-چالوس7.jpg


0 دیدگاه

02 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما