افراد مشهور کشور مکزیک و زندگی آن ها

معرفی برخی از افراد مشهور کشور مکزیک

افراد مشهور کشور مکزیک از جمله افرادی هستند که در دنیا دارای شهرت می باشند. کشور مکزیک دارای هنرمندان و از جمله افراد مشهور بسیار زیادی می باشد که موجب افتخارات این کشور نیز شده اند. این کشور به دلیل تاریخ و قدمتی که دارد هنرمندان و افراد موفق را پرورش داده است که به تعدادی از معروف ترین های آن و سبک زندگی آن ها در زیر اشاره شده است.

 

 

فریدا از افراد مشهور کشور مکزیک

فریدا کالو دی ریورا متولد سال 1907 یک نقاش مشهور و به نام مکزیکی بوده که امروزه یکی از افتخارات کشور و ملت مکزیک به شمار می آید. از آثار پرتره و دیگر آثار او که از طبیعت الهام گرفته شده است ترکیبی از واقعیت و تخیل می باشد. معمولا در آثار این نقاش مشهور می توان چهره های معروف را مشاهده نمود. نقاشی های این نقاش مشهور بیانگر طبقات اجتماعی و جنسی می باشد و او را نقاش سورئالیست و فمنیست نیز لقب داده اند.

خانه ی این نقاش مشهور امروزه در کشور مکزیک موزه می باشد که تمامی لوازم و سبک زندگی او را به نمایش گذاشته است. این خانه ی آبی به دلیل داشتن دیوار های آبی به این نام معروف بوده و محل تولد و زندگی و مرگ این هنرمند می باشد. فریدا در سال 1957 به دلیل بیماری که داشت فوت شد و پس از مرگ او همسرش خانه ی او را با وسایل داخل آن بخشید تا مکانی برای بازدید طرفداران او شود. این خانه در محل کلونیال دل کارمن مکزیکوسیتی قرار دارد که از قدیم به محله ی روشن فکران مشهور بود. افراد مشهور دیگری همچون ماریو مورنو و اکتاویو پاز در این محله سکونت داشتند که جزو هنرمندان کشور مکزیک می باشند. امروزه در این منطقه تعداد زیادی موزه قرار گرفته است.

همچنین در خانه ی فریدا تعداد بسیار زیادی از صنایع دستی و قدیمی و هنری به چشم می خورد که نشان دهنده ی علاقه ی او به بومیان مکزیک و لباس ها و طرز زندگی آنها می باشد.


مقاله-ریسمون-مشاهیر-مکزیک-۵.jpg

 

امیلیانو زاپاتا سالازار از افراد مشهور کشور مکزیک

امیلیانو زاپاتا سالازار از رهبران و افراد مشهور کشور مکزیک می باشد که مخالف حکومت دیکتاتوری پورفیریو دیاس بوده است. این شخص از پیشروان انقلاب کشاورزی مکزیک نیز می باشد. او با تشکیل یک گروه انقلابی در کشور مکزیک قادر به انقلاب و جنبش در سال 1994 شد و او رهبر گروه بوده است که او را ساپاتیستا می خواندند.

امروزه عکس این قهرمان در خیلی از مناطق مکزیک با کلاه بزرگ به چشم می خورد.

زاپاتا در سال 1879 در روستایی به نام آننکوپلکو چشم به جان گشود و در سال 1919 درگذشت.

در سال 1909 مردم زاپاتا را به عنوان رهبر خود انتخاب کردند. دلیل این انتخاب به دلیل دانستن مردم از قدرت زاپاتا و نفوذ ان ها بوده است. طرفداران زاپاتا که زاپاتیست ها نام گرفته بودند شروع به تصرف زمین های کشاورزی به تشویق رهبر خود کردند. زاپاتا بعد در سی سالگی خود رهبر و فرمانده ی دفاعی شد و تبدیل به یک سخنور و نماینده ی خبره ای شد. او همچنین برای دفاع از حق و حقوق سرخپوستان وارد جنگ دیگری شد که نهایت به درگیری انجامید.

سرانجام در سال 1919 پس از کشمکش های فراوان و درگیری های متعدد زاپاتا با گلوله کشته شد و درگذشت. از امیلیانو زاپاتا سالازار به عنوان افراد مشهور کشور مکزیک یاد می شود.


مقاله-ریسمون-مشاهیر-مکزیک-۲.jpg

 

بنیتو خوارس از افراد مشهور کشور مکزیک

یکی دیگر از افراد مشهور کشور مکزیک بنیتو خوارس بوده که از سیاست مداران این کشور بوده و پنج بار به عنوان رئیس جمهور در این کشور انتخاب شد. او در سال 1806 در روستایی به نام سان پابلو گلاتو در مکزیک متولد شد. در 12 سالگی تحصیل خود را در شهر واخاکا شروع کرد و در سال 1834 یک وکیل و در سال 1841 یک قاضی موفق شد. او به دلیل اعتراض به رئیس جمهور وقت خود تبعید شد و هنگام کار در یک کارخانه ی سیگار سازی همچنان در فعالیت های سیاسی شرکت می نمود.

سرانجام در سال 1858 به طور موقت رئیس جمهور شد و تا آخر عمر خود به طور رسمی در 4 دوره به عنوان رئیس جمهور مکزیک برگزیده شد و در این دوره ها او تمام تلاش خود را برای از بین بردن امپراتوری مکزیک و آزادی خواهی نمود.

همچنین علاقه مندان به دانستن بیشتر در مورد آداب و رسوم و تاریخ و افراد مشهور کشور مکزیک می توانند با استفاده از تور مکزیک شرکت گردشگری ریسمون به این کشور سفر کنند و نهایت لذت را از سفر خود برند.


مقاله-ریسمون-مشاهیر-مکزیک-3.jpg


0 دیدگاه

16 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما