آشنایی مختصر با تاریخچه کشور استرالیا

تاریخچه کشور استرالیا

در این مقاله می خواهیم با تاریخچه کشور استرالیا آشنا شویم، کشوری که واقع در قاره اقیانوسیه است و توسط تنی چند از جهانگردان در سال های نه چندان دور کشف شده است.

کشوری که ما درباره آن میخواهیم صحبت کنیم، یک کشور توریستی و اقتصادی است که هم از نظر سیاسی و هم از نظر اقتصادی دارای مزیت های فراوانی است و می تواند به عنوان یک کشور مهم لقب بگیرد. این کشور مهم به علت مزایایی که دارد بسیار مهاجرت پذیر است و افراد زیادی از کشور های دیگر به این منطقه سفر می کنند.

ما در این مقاله قصد داریم که تاریخچه کشور استرالیا را از دو منظر قبل از پیدایش و بعد از پیدایش آن توسط جهانگردان مورد بررسی قرار دهیم، تا شما خواننده و مخاطب گرامی بتوانید آشنایی مختصری با تاریخ این کشور سر سبز داشته باشید.

توصیه میکنم اگر اهل سفر های تفریحی هستید، حتما از تور گردشگری ریسمون برای سفر به استرالیا استفاده کنید. شاید بگویید که توانایی مالی این سفر را ندارید، در صورتی که ریسمون برای همین هدف به میان آمده است تا بتواند یک سفر با کیفیت و اقتصادی را برای شما رقم بزند و همه بتوانند به کشور های خارجی سفری داشته باشند. برای آشنایی با تاریخچه کشور استرالیا و جاذبه های تاریخی آن بهتر است از نزدیک اقدام کنید که تورهای توریستی ریسمون این امکان را برای شما فراهم کرده است.


مقاله-ریسمون-استرالیا-2.jpg
مقاله-ریسمون-استرالیا-2.jpg

آشنایی با تاریخچه کشور استرالیا قبل از پیدایش

در واقع شاید این واژه برای تاریخچه کشور استرالیا اشتباه باشد، چرا که پیدایش این قاره احتمالا خیلی قبل تر از آن توسط بومیان رخ داده است. در واقع باور عمومی تاریخ دانان و دانشمندان بر این است که بومیان این منطقه از نزدیک 40 تا 70 هزار سال پیش پا به این منطقه نهاده اند و توانسته اند در آن سکنا گزینند.

شاید، راه دشوار ارتباطی با دیگر قاره ها و به علت مسافت زیاد، کم کم ارتباط مردم بومی استرالیا با دیگر مناطق از بین رفته است و در نتیجه این قاره ناشناخته مانده و در سده های اخیر مجددا کشف شده است و تاریخچه کشور استرالیا را با تغییر روبرو کرده است.

شاید ما فکر کنیم که تمدنی در قبل از پیدایش و کشف استرالیا وجود نداشته است، اما این یک اشتباه است چرا که سنتهای هنری و موسیقی کشف شده از بومیان این منطقه نشان دهنده، تمدن بشری آنها است.

در مطالعه تاریخچه کشور استرالیا، می توان با استفاده از شواهد موجود متوجه شده که گروهی از مردم جنوب آسیا، برای شکار  یافتن مکانی بهتر کم کم توانسته اند که با این منطقه آشنا شوند و از طریق جزایر مختلف به شمال کوئینزلند راه پیدا کنند. کوئینزلند به ایالت شمال استرالیا اطلاق می شود.

در واقع این اتفاق در حدود 42 هزار سال پیش افتاده است و خیلی ها بر این باور هستند که جامعه بومیان استرالیا، قدیمی ترین جامعه بشریت هستند. برای اثبات مهاجرت افراد جنوبی آسیا، می توان به شباهت چهره های بومیان این منطقه با افراد آسیای جنوبی اشاره نمود. بومیان این منطقه، چهره ای شبیه به مردمی جنوب قاره آسیا دارند و همین موضوع، باعث می شود تا نظریه مهاجرت 42 هزار سال پیش مردمان جنوب آسیا قوت بگیرد.


مقاله-ریسمون-استرالیا-3.jpg

آشنایی با تاریخچه کشور استرالیا، بعد از پیدایش توسط اروپایی ها

اولین شخصی که موفق شد برای اولین بار پا به سرزمین های استرالیا بگذارد، ویلم جانسون هلندی بود که در سال 1606 موفق به انجام این کشف مهم شد. ابتدا کاشفان هلندی مناطقی در شمال استرالیا را کشف کردند و سپس ، توانستند مناطقی دیگر از غرب، شرق و جنوب استرالیا را نیز ثبت کنند.

در تاریخچه کشور استرالیا، نام های مختلفی دیده می شود که یکی از آنها نیوهلند یا هلند نو می باشد. در واقع آبل تاسمان که از فرماندهان گروه دریانوردی هلندی بود، اسم این منطقه را هلند نو گذاشت. به این علت که هلندی ها علاقه ای برای سکونت در هلند نو نشان ندادند، برای همین این منطقه برای سال ها دست نخورده باقی ماند.

ارتش بریتانیا در اواخر دهه 18 میلادی توانستند مناطقی از غرب استرالیا ( سیدنی کنونی ) را کشف و به استعمار خود درآورند و به عنوان یکی از مستعمره های کشور انگلیس که زندانیان و افراد مجرم را به آن تبعید می کنند، شناخته شد تا دوره ای جدید در تاریخچه کشور استرالیا رقم بزند. البته در سال 1900 ملکه ویکتوریا، استقلال سیاسی خود را از انگلستان اعلام کرد.

اما مهمترین مسئله که در تاریخچه کشور استرالیا پیدا است، تغییر در جهت درست برای افزایش جمعیت و پیشرفت های سیاسی و اقتصادی بود که در دهه 20 میلادی رخ داد. در واقع، شورای ملی ائتلاف استرالیا، تصمیم گرفتند که یک استرالیا مدرن بسازند، به همین دلیل، از اقدامات آنها می توان به حفظ میراث فرهنگی و منابع طبیعی استرالیا اشاره نمود.

در این راستا، معماری های زیادی بر پایه فرهنگ و هنر مردم منطقه شکل گرفت و این امر اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری در استرالیا تبدیل شده است، مثل تالار اپرای سیدنی که در سال 1971 توسط ملکه الیزابت افتتاح شد. تاریخچه کشور استرالیا بعد از این دچار تحول شد و جمعیت زیادی با توجه به هدف گذاری کشور استرالیا به این منطقه مهاجرت کردند.


0 دیدگاه

03 اسفند 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما