آشنایی حیات وحش نپال بهشت لمس نشده بر روی زمین

حیات وحش نپال

نپال یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری در دنیا است. بهتر است با تور ریسمون به این کشور سفر کنید و از تماشای حیات وحش نپال که دارای طبیعت بکر و حیوانات درنده است و فضایی متفاوت و هیجان انگیز را به وجود می آورد لذت برید. پس با ما همراه باشید تا هم هیجان هم تفریح و هم زیبایی را در کنار همدیگر داشته باشید.

برای یک سفر هیجان انگیز و دیدنی چه جایی بهتر از نپال؟ نپال به معنای واقعی سفر به صومعه ها، بناهای تاریخی، مردم خونگرم و مهمان نواز، جاذبه های رنگارنگ با بلندترین قله های دنیا است. در این میان حیات وحش نپال برای هر مسافری که به دنبال تجربه متنوع و جذابی است یکی از شگفت انگیز ترین سفرها را رقم خواهد زد. در این مکان دیدنی می توان هم به طبیعت نزدیکتر شد، هم با حیوانات نادر و خطرناک مواجه شد. به جرات می توان گفت تنوع حیوانات فوق العاده این کشور می توانند به راحتی نفس را در سینه حبس کنند. قایقرانی در رودخانه های این منطقه، پیاده روی در طبیعت بکر و مشاهده سفر دسته جمعی پرندگان برخی از جذابیت های اصلی این مکان دیدنی است.

آشنایی با انواع پستانداران حیات وحش نپال

حیات وحش نپال این امکان را به ما می دهد تا درجه بالاتری از ماجراجویی جنگلی را با انواع حیوانات درنده و وحشی، پرندگان عجیب الخلقه، مشاهده تعداد زیادی گل و گیاه و همچنین بازدید از برخی از زیباترین مکان های طبیعت را تجربه کنیم. از مجموعه تعداد گونه های موجود در جهان ۳.۹۶ درصد پستانداران، ۳.۷۲ درصد پروانه ها و ۸.۹ درصد پرندگان در نپال زندگی می کنند.

۱۸۵ گونه از پستانداران موجود در کل جهان در نقطه های مختلف نپال یافت می شوند. در باغ وحش نپال حیوانات عجیب و غریبی مانند فیل آسیایی، اسب راش شاخ‌دار، ببر سلطنتی، بنگال، میمون، لونور، هیون، شغال، گراز وحشی، گربه وحشی، بوفالو وحشی، خرس، گرگ و...وجود دارند.


مقاله-حیات وحش-نپال-2.jpg

باغ وحش نپال

گونه های پستاندار زیادی در حیات وحش نپال از قبیل فیل ها، گوزن کوهی، ببر رویال بنگال را می توان مشاهده کرد. نپال دارای انواع مختلفی از دلفین است. دلفین های رودخانه نارایانی و کارنال به شدت در معرض خطر هستند. در طول فصل سرما، دلفین های مهاجر معمولاً به آب های خنک نپال برای پرورش می روند، با این حال، تعداد زیاد سیلاب ها و سدها در مسیر رودخانه به طور قابل توجهی سفر دلفین ها را متوقف می کند.

سایر جاذبه های حیات وحش نپال

بیش از 850 گونه ثبت شده از پرندگان در حیات وحش نپال وجود دارد. بیشتر از نصف این پرندگان تنها در والی كاتماندو یافت می شوند. دو گونه بومی از تمساح نیز در این حیات وحش وجود دارد که یکی از آنها در معرض انقراض قرار گرفته است، اما در این راستا برنامه های موفقیت آمیز پرورش برای ازدیاد تعداد یکی از بلند ترین تمساح های زنده در جهان در حال انجام است. همچنین باغ وحش نپال دارای مارهایی از قبیل کبرا و پیتون هندی و همچنین گونه های مختلف لاک پشت ها و مارمولک ها است.


مقاله-حیات وحش-نپال-3.jpg

چه کارهایی می توان در حیات وحش نپال انجام داد؟

پارک ملی چیتوان یک منطقه گردشگری طبیعی و زیبا در حیات وحش نپال با حیوانات درنده و وحشی، گونه های متنوع گیاهی، انواع پرندگان می باشد. در این مکان زیبا و هیجان انگیز می توان تفریحات بسیاری انجام داد و از مناظر بکر متعدد که در آن وجود دارند بازدید کرد. یکی از جاذبه های گردشگری در پارک ملی چیتوان دریاچه بیش هزاری است. در زمانی که از این پارک بازدید می کنید می توانید با نشستن در کنار این دریاچه لذت کافی را ببرید.

در این منطقه گونه های مختلف جانوری و همچنین پرندگان زیادی وجود دارد. نکته قابل توجه اینجا است که هیجان انگیز ترین کاری که می توان در این پارک انجام داد جیپ سواری، تور سافاری است. پیاده روی و گشت و گذار در این منطقه یکی از آسان ترین و لذت بخش ترین کارها در سفر است. اگر می خواهید زمان زیادی را به سفر در باغ وحش نپال و به بازدید از تمام مناظر طبیعی و گونه های جانوری و گیاهی سپری کنید بهتر است با انتخاب تور مسافرتی و گردشگری ریسمون به دیدن این منطقه زیبا بروید.


0 دیدگاه

30 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما