آشنایی با معروف ترین غذاهای محلی استان گلستان (قسمت 1)

گلستان و خوردنی‌هاش با ریسمون

خیلی اشتباه است اگر تصور کنیم تمام جذابیت سفر به بازدید از جاذبه‌ های مختلف مقصد محدود می‌ شود. در طول سفر باید از جاده لذت برد، از معاشرت با مردم محلی و تماشای فرهنگ و آداب و رسوم آن ها لذت برد،‌ سوغاتی و یادگاری خرید و البته اینکه غذاهای محلی آن ها را امتحان کرد! تجربه‌ی غذاهای مختلف بومی و محلی به قدری جذاب و لذتبخش است که برای برخی از افراد تبدیل به انگیزه‌ی اصلی سفر شده است. به هر حال توصیه می کنیم تا در طول سفر حتماً‌ غذاهای محلی را هم امتحان کنید و خود را از این لذت محروم نسازید.

این مقاله در مورد استان گلستان است. جاذبه های گلستان را احتمالاً بشناسید. برج گنبد قابوس، گورستان خالد نبی، چشمه گل رامیان، جنگل النگدره گرگان، آبشار علی آباد کتول و آبشار شیرآباد و بسیاری از نقاط دیگر جزو مهم ترین جاذبه های گلستان هستند. ولی همانطور که گفتیم،‌ غذاهای محلی را نیز باید یک جاذبه در نظر بگیریم. در این مقاله از ریسمون چند نمونه از لذیذترین و محبوب ترین غذاهای محلی استان گلستان را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چکدرمه

چَکدِرمه یا چگدریمه را شاید بتوان معروف ترین غذاهای استان گلستان دانست. البته این غذا در بین اهالی این استان اهمیت ویژه ای دارد و قطعا جزو محبوب ترین گزینه های غذایی آن ها است. پخت چکدرمه در شهرهای بندرترکمن و اق قلا بسیار مرسوم است و حتی در بسیاری از مراسم رسمی و عروسی ها نیز تهیه می شود. اگر کنجکاو هستید تا در مورد این غذا بیشتر بدانید، باید بگوییم چیزی شبیه به همان پلو استامبولی است. با این تفاوت که ادویه های بیشتری دارد و ترکمن ها آن را در ظروف مخصوص خود پخت می کنند که «قازان» نام دارد. ترکیبات اصلی این غذای ایرانی را گوشت، برنج، پیاز، رب گوجه فرنگی، روغن، نمک و فلفل تشکیل می‌دهد. جالب است بدانید در گذشته بعضی اوقات از گوشت شتر هم برای پخت چکدرمه استفاده می شده است. با این حال، برخی از اهالی گلستان از گوشت سفید (ماهی) برای پخت چکدرمه استفاده می کنند.


مقاله-ریسمون-غذاهای-استان-گلستان-1.jpg

بوروک

اگر اهل گلستان نیستید، بوروک برای شما همان پیراشکی است که آن را عموما به‌ عنوان میان وعده مصرف می کنید. ولی برای اهالی این استان، بوروک یک وعده غذایی است. گلستانی ها عموماً در طول ماه رمضان بوروک میپزند. البته بوروک انواع مختلفی دارد و محتویات داخل آن است که اهمیت زیادی دارد. داخل بوروک ممکن است با سبزیجات و یا گوشت پر شده باشد. بوروک گوشت و اسفناج دو مورد از محبوب ترین ها در این استان هستند.


مقاله-ریسمون-غذاهای-استان-گلستان-2.jpg

ترچین

کمتر ایرانی را می توان پیدا کرد که شیفته ته‌چین نباشد. این غذا گویی در سلیقه و فرهنگ غذایی تمام مناطق ایران نفوذ کرده است. ته‌چین تقریباً در تمام مناطق ایران پخت می شود و برخی از آن ها اسم خاص خودشان را برای این غذا دارند. به عنوان مثال، اهالی اصیل‌تر گلستان آن را «ترچین» می مانند و بسیار هم شیفته‌ی این غذا هستند. گلستانی ها از مواد مختلفی برای ترچین استفاده می کنند. از انواع گوشت گرفته، تا سبزیحات و حتی برخی حبوبات ...


مقاله-ریسمون-غذاهای-استان-گلستان-3.jpg

هلی آش

استان گلستان به واسطه همسایگی با استان مازندران، تشابه فرهنگی و زبانی زیادی با اهالی مازندران دارد. «هَلی» در زبان مازندرانی به «آلو» گفته می شود. حالا شاید نام این غذای محلی گلستان را بهتر درک کنید. برای پخت هلی آش از از نخود و لوبیا، برنج، سبزی، مقداری کدو، هلی (آلوچه – که امروزه به اشتباه به گوجه‌سبز معروف شده)، شکر و  پیاز داغ استفاده می شود.همانطور که از ترکیبات این آش می توان حدس زد، هلی آش نوعی آش ترش و البته بسیار سنگین و مقوی است. با ریسمون و تور استان گلستان از این آش خوشمزه امتحان کنید.


مقاله-ریسمون-غذاهای-استان-گلستان-4.jpg

خورشت ساک

در بین غذاهای سنتی مرکز استان گلستان، یعنی شهر گرگان، می توان به خورشت ساک اشاره کرد. امروزه متاسفانه گسترش شهرنشینی و افزایش مهاجرت بین شهرها و استان ها باعث شده تا رسوم قدیمی و سنتی در شهرهای بزرگ کمی رنگ ببازند. ولی تا چندی پیش، خورشت ساک جزو غذاهای رسمی و اصلی شهر گرگان بود. این خورشت یکی از متداول ترین گزینه ها برای پخت و توزیع انواع غذای نذری در شهر گرگان بوده است و حتی در برخی از عروسی ها نیز با این خورشت از میهمانان پذیرایی میشد. خورشت ساک معمولا همراه با برنج سفید و یا زرشک پلو تهیه می شود و در میان مهم ترین مواد تشکیل دهنده‌ی آن، می توان به نخود، فلفل، گوشت با چربی، آرد، اسفناج، روغن، سیر و پیاز اشاره کرد.


مقاله-ریسمون-غذاهای-استان-گلستان-5.jpg

در ادامه با ریسمون همراه باشید تا با سایر غذاهای جذاب استان گلستان آشنا شوید. 

 


0 دیدگاه

04 آبان 1398

صدرا شریفی

درباره نویسنده
عاشق سفر، بلاگر

دیدگاه شما