آشنایی با غذاهای معروف کشور تاجیکستان

غذاهای معروف تاجیکستان

قبل از سفر به تاجیکستان برای تفریح و گردشگری بهتر است، ابتدا همراه ریسمون با غذاها و  خوراکی های معروف این کشور آشنا شوید؛ تا هنگام سفر به این کشور غذایی را امتحان کنید که از غذاهای معروف تاجیکستان است و مطمئن باشید که در سفر خود به این کشور که علاوه بر آشنایی با مراکز تفریحی و تاریخی باغذاهای معروف این کشور نیز آشنا شده اید.

معرفی غذاهای معروف تاجیکستان

اوگرا پلو: یکی از غذاهای معروف تاجیکستان است . این غذا علاوه بر محبوبیت بین مردم کشور خود ، توجه و علاقه بسیاری از گردشگران را نیز به خود جلب کرده است . مواد غذایی به کار رفته در " اوگرا پلو " : برنج ، گوشت ، پیاز ، هویج وادویه جات می باشد . اگر به ظاهر غذا نگاه کنید ، خواهید دید که همانند چلو گوشت ما ایرانی هاست ؛ اما با اندکی تفاوت در نحوه پخت و به کار گیری ادویه جات . حتما هنگام سفر به تاجیکستان در خاطر داشته باشید که از این غذای خوشمزه بی نصیب نمانید ؛ شما می توانید این غذای لذیذ را در رستوران های محلی و سنتی شهر دوشنبه میل کنید و لذت ببرید .

اوشی پلو : یکی دیگر از غذاهای معروف تاجیکستان می باشد ، که از محبوبیت فراوانی در بین مردم این کشور برخوردار است ؛ این غذا از گوشت و ماهیچه گوسفندی، هویج، پیاز، برنج وانواع ادویه جات تهیه می شود. اگر شما جزء افرادی می باشید که مدام در حال سفر و گردش در کشورهای مختلف هستید یا به میل کردن وامتحان غذاهای ملل مختلف علاقه دارید ، در ریسمون به شما پیشنهاد می کنیم که حتما اوشی پلو را امتحان کنید تا با طعمی بی نظیر آشنا شوید .


مقاله-ریسمون-غذاهای تاجیکستان -1.jpg

کورداک: از انواع دیگر غذاهای معروف تاجیکستان، می توان به غذای کورداک اشاره کرد ؛ این غذا با موادی مانند : گوجه فرنگی ، تکه های گوشت گوسفندی، سیب زمینی ، نمک ، پیاز و فلفل زیاد تهیه و طبخ می شود  ؛ اگر در ظاهر این غذا و مواد استفاده شده در آن بنگرید ، خواهید دید تا حدودی شبیه به تاس کباب ما ایرانی ها می باشد. امنحان این غذا را نیز در رستوران های مختلف کشور تاجیکستان فراموش نکنید .


مقاله-ریسمون-غذاهای تاجیکستان -2.jpg

جاواری: نوعی سوپ محلی که در فصل سرما در کافی شاپ ها و رستوران های مخلف تاجیکستان سرو می شود ؛ این سوپ نیز یکی از غذاهای معروف تاجیکستان شناخته شده است و در بین مردم این کشور از محبوبیت زیادی برخوردار است. سوپ جاواری شبیه به سوپ جو ما ، ایرانی هاست و شما می توانید با خیال راحت از این که این غذا با مزاجتان سازگار است آن را میل نمایید ؛ مواد استفاده شده در این سوپ شامل : پیاز ، گوشت ، هویج  و ماش است .

کیچیری: یکی از غذاهایی که در تاجیکستان قدمتی بسیار طولانی و دیرینه دارد و جزء غذاهای معروف تاجیکستان می باشد ، کیچیری است .اگر می خواهید در سفر خود به این کشور این غذا را امتحان کنید ، باید آن را در خانه های محلی و روستایی جستجو کنید . برای پخت و تهیه کیچیری باید به مدت یک ساعت با یک قاشق چوبی ماش و برنج را له کرد ؛ مواد دیگر استفاده شده در این غذا : هویج ، پیاز و روغن می باشد و هم چنین برای تهیه سس رویه آن باید از موادی مانند : ماست ترش ، روغن گوجه فرنگی و پیاز استفاده کرد . اگر جزء افراد گیاه خوار به شمار   می آیید پیشنهاد می کنیم حتما از این غذای خوشمزه تاجیکی که با زحمت فراوان تهیه می شود ، نوش جان بفرمایید .

مزایای تور در رابطه با غذاهای معروف تاجیکستان

پس از شناخت غذاهای معروف تاجیکستان و آشنایی با مزاج افراد این کشور، می توانید به راحتی بار سفر خود را بندید و آماده رفتن شوید؛ برای سفر بهتر است که به وسیله تورهای گردشگری اقدام به این کار بکنید؛  چون تورها از لحاظ اقتصادی برای شما گردشگران عزیز، بسیار به صرفه خواهند بود و در هزینه های خورد و خوراک شما بسیار صرفه جویی خواهد شد  یکی از این تورهای کم هزینه " تور ریسمون " می باشد که حتما در سفر خود با این تور نهایت لذت را از کشور تاجیکستان خواهید برد .


0 دیدگاه

05 اسفند 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما