آشنایی با شهرهای مهم کشور فیلیپین

فیلیپین کجاست؟

جمهوری فیلیپین مجمع‌الجزایری در جنوب شرقی آسیا در غرب اقیانوس آرام است. این کشور دارای جزیره‌های بسیار زیادی می‌باشد. شهرهای اصلی آن مانیل، سبو، کوئزون، داوائو هست. این کشور در سال 2018 هشتمین کشور پرجمعیت آسیا محسوب می‌شود. وجود جزایر متعدد و سواحل زیبا، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، حیات‌وحش غنی که در آن حیواناتی مانند لاک‌پشت و تمساح مشاهده می‌شود. و همچنین سواحل بکری دارد که محل مناسبی برای استراحت هست مجموع این شرایط فیلیپین را به مقصدی محبوب برای گردشگران مبدل ساخته است. با ریسمون همراه باشید تا با فیلیپین بیشتر آشنا شوید. 


مقاله-ریسمون-فیلیپین-2.jpg

1-معرفی کشور فیلیپن:

فیلیپین ازلحاظ جغرافیایی همسایه‌ی کشورهای تایوان و ویتنام است. از سمت جنوب هم مجاور کشور مالزی می‌باشد. پایتخت این جزیره شهر مانیل است و واحد پول آن نیز پیسو است. زبان رسمی در این کشور انگلیسی است. البته مردم محلی فیلیپینی صحبت می‌کنند. دین غالب در کشور فیلیپین مسیحیت است. درواقع چیزی اینجا را از دیگر مناطق متمایز می‌سازد تلفیق ادیان باورهای عامی مردم محلی می‌باشد.

 

2-ویژگی‌های جغرافیایی و اقلیمی فیلیپین:

نزدیکی کشور فیلیپین به خط استوا موجب شده این منطقه مملو از منابع طبیعی باشد. جنگل‌های بارانی و سواحل گسترده جغرافیای این مجمع‌الجزایر را منحصربه‌فرد کرده است. در این جزایر گونه‌های مختلف پرندگان و حیوانات دریایی مانند لاک‌پشت، تمساح زندگی می‌کنند. تنوع در محیط‌زیست، اینجا را به مقصدی متفاوت برای گردشگران تبدیل کرده است.

در کشور فیلیپین آب‌وهوا استوایی است. اما در بعضی از فصول می‌توان شاهد بارش باران بود. اینجا مقصد بسیاری توریست‌ها در فصل تابستان می‌باشد. در تابستان اکثر گردشگران از سواحل آفتابی و هوای معتدل شهرهایی مانند مانیل، داوئو وسبو استفاده می‌کنند.

 

3-معرفی شهر مانیل:

مجمع‌الجزایر فیلیپین یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای آسیا محسوب می‌شود. این شهر از بالاترین نرخ رشد جمعیت برخوردار است. شهر مانیل، پایتخت فیلیپین و مرکز اقتصادی، اداری و اجتماعی فیلیپین هست شهر مانیل به دلیل قابلیت‌هایش یکی از متراکم‌ترین شهرهای فیلیپین می‌باشد. شهر مانیل بیشترین سهم را در ایجاد درآمد برای کشور فیلیپین به خود اختصاص داده است.


مقاله-ریسمون-فیلیپین-3.jpg

4-شهر سبو کشور فیلیپین:

شهر سبو از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین شهرهای فیلیپین است. این شهر درواقع یک بندر هست. اینجا دومین کلان‌شهر بعد از مانیل در این کشور است. شهر سبو شما می‌توانید جاذبه‌های گردشگری مانند چشمه مینت در شهر سبو دیدن کنید.

لقب شهر سبو ملکه جنوب است می‌باشد. ساختمان‌های قدیمی، سواحل زیبا گردشگران زیادی سالانه به این منطقه می‌کشاند. سبو دارای آب‌وهوایی معتدل است.

فرودگاه و هتل‌های شهر سبو بسیار مقرون‌به‌صرفه و راحت هستند. تور فیلیپین بازدید از شهرهای مهم کشور فیلیپین را در سفر خود به این کشور قرار داده است.

 

5-معرفی شهر داوائو:

 به کشور فیلیپین که وارد می‌شوید، شهر داوائو توجه هر فردی را به سمت خود جلب می‌کند. درواقع اینجا مرکز گردشگری، تجاری و تحصیلی در کل این مجمع‌الجزایر فیلیپین می‌باشد علاوه بر این داوائو مرکز تولید موز، قهوه، نارگیل و آناناس در آسیا است و همین موجب شده بیشتر ساکنان این شهر در بخش کشاورزی مشغول به کار باشند.

 

6-در باب شهر کوئزون:

بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر فیلیپین است کوئزون اقلیمی نیمه گرمسیری و استوایی دارد. این منطقه در ایالت کالابارزون در جزیره لوزن واقع‌شده است. کاوش‌های باستان‌شناسی در شهر کوئزون کشور فیلیپین حاکی از این است که کوئزون شهری با پیشینه تاریخی است. حتماً با برنامه‌های تور ریسمون همراه باشید.

درمجموع، ما با مهم‌ترین شهرهای کشور فیلیپین مانند مانیل، سبو، کوئزون وداوائو آشنا شدیم و پی به این بردیم که حیات‌وحش غنی شامل حیواناتی مانند تمساح و لاک‌پشت جلوه‌ی دیگری به کشور داده است و آن را به مقصد مناسبی برای گردشگری مبدل ساخته است.


0 دیدگاه

29 دی 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما