آشنایی با سیگار برگ کوبایی

سیگار برگ کوبا

ما در این بخش از مطلب خود قصد داریم همه آنچه که مربوط به سیگار برگ است را در اختیارتان قرار دهیم. کسانی که به سیگار کشیدن عادت دیرینه داشته باشند بدون شک نام سیگار برگ را شنیده اند. تصور بسیاری از آن ها بر این است که مصرف این نوع از سیگار بسیار کم خطرتر از سایر سیگارهای معمولی است. اما متأسفانه واقعیت امر این است که مصرف هر نوع تنباکویی به دلیل داشتن مواد شیمیایی مضر موجبات انواع بیماری ها از جمله سرطان را فراهم می آورد. سیگار برگ نیز از این قاعده مستثنی نیست و آنچه که بیش از هر چیزی موضوع مربوط به این نوع سیگار را دردناک تر می‌کند این است که آن هم همانند سایر دخانیات مصرفی بیشترین آسیب را به افراد بی‌گناهی می رساند که هیچ نقشی در مصرف آن ندارند.

سیگار برگ کوبا

با تمامی این تفاسیر علت پرستیژ بالا و محبوبیتی  که سیگار تنباکویی برگ در میان طرفدارانش در اقصی نقاط دنیا دارد چیست؟ چرا با وجود آنکه تمامی مصرف کنندگانش می دانند که مصرف آن برای سلامتی بسیار مضر است اما باز هم هر وقت سخن از این نوع سیگار به میان می آید عموم مردم دلشان می خواهد اطلاعات جالبی در رابطه آن کسب کنند.

دانستی هایی درباره سیگار برگ

سیگار برگ کوبا همانند ساید دخانیات مصرفی یکی از متداول ترین منبع نیکوتین می باشد که همانند سایر دخانیات مصرفی برای سلامتی فرد مصرف کننده و اطرافیان مضر می باشد. این نوع سیگار همانگونه که از نامش بر می آید یک لوله برگی بزرگ با طول و عرض مشخص است که مقداری قابل ملاحظه از تنباکوی خشک شده را در درون خود جای داده است. بد نیست بدانید که این نوع از سیگار برای اولین بار توسط سرخ پوستان کوبایی در اوایل قرن اول میلادی کشف شد که در آن زمان رایج ترین نوع دخانیات در ایران همان سیگارهای معمولی بود که بسیاری از اشراف زادگان از آن استفاده می کردند. تا اینکه کم کم و پس از گذشت سالیان طولانی به درون مرزهای ایران قدم گذاشت.

چه تفاوتی میان سیگار برگ و سیگار معمولی وجود دارد؟

یکی از عمده ترین سؤالاتی که ممکن است در رابطه با سیگار برگ در ذهن اذعان عمومی علل خصوص مصرف  کنندگان آن نقش بندد این است که آیا تفاوتی میان این نوع دخانیات با سایر سیگارهای تولید شده وجود دارد؟ اگر بخواهیم از لحاظ ظاهری آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم در همان نگاه اول متوجه تفاوت های فاحشی در اندازه و کاغذ بسته بندی بیرونی این دو مدل سیگار می شویم. در واقع سیگار برگ کوبایی در اندازه های بزرگ تر، قطرهای متفاوت تر و با کاغذ بسته بندی منحصر به فردتری ساخته شده است. از طرفی هم محتویات درون آن شامل انواعی از توتون های مختلف است که حجم نیکوتین موجود در آن چیزی حدود 5الی 15گرم است. این در حالی است که داخل سیگارهای معمولی حاوی 1گرم نیکوتین می باشد.

از دیگر تفاوت های مبرهنی که می توان برای این دو مدل سیگار مصرفی برشمرد این است با وجود آنکه چیزی حدود یک ساعت تمام طول می کشد تا فرد یک عدد سیگار برگ را مصرف کند اما دود آن بسیار تحریک کننده است و بخش عمده ای از آن استنشاق نمی شود. در حالی که تمامی افرادی که سیگارهای معمولی را مصرف می کنند بخش عمده ای از دود آن را استنشاق می کنند. نحوه کشیدن سیگار برگ کوبایی


مقاله-ریسمون-سیگار-کوبا-2.jpg

بو و مزه سیگار برگ

کسانی که به صرف استعمال دخانیاتی همچون سیگارهای معمولی عادت داشته باشند می دانند تمامی آن ها دارای بو و مزه یکسانی هستند. این در حالی است که سیگار برگ از طعم های مختلفی همچون آلبالویی، وانیلی، قهوه ساده و... برخوردار است. یکی از عمده ترین دلایلی که سبب شده تا این نوع از سیگار دارای پرستیژ خاصی میان طرفدارانش باشد همین است. هر یک از افرادی که سیگار برگ کوبایی مصرف می کنند یک جور طعم و مزه آن را می پسندند.

آیا سیگار برگ همانند سایر سیگارهای معمولی اعتیاد آور است؟

در پاسخ به این سؤال که آیا سیگار برگ همانند مابقی دخانیات اعتیاد آور است بایستی پاسخ مثبت داد. از آنجایی که این نوع از سیگار هم حاوی مقدار زیادی نیکوتین است و از طرفی هم این ماده موجبات وابسته شدن افراد را فراهم می آورد در نتیجه می توان گفت سرعت اعتیاد آوری این مدل سیگار همانند سایر سیگارهای معمولی بالا است. در نهایت باید گفت می خواهند بیشتر با این مدل سیگار کوبایی و تاریخچه پیدایش آن آشنا شوید پیشنهاد می کنیم بیشتر با تور کوبا ریسمون آشنا شوید.


0 دیدگاه

09 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما