آشنایی با سوغاتی های کشور ازبکستان

کشور ازبکستان

کشوری با پیشینه چند هزار ساله در قاره آسیا که مردمانی خونگرم و مهربان دارد. واژه ازبک به معنای بزرگ و ستان به مفهوم سرزمین است. برای همین این کشور به سرزمین بزرگان تعبیر نام شده است.

در این سرزمین می توانید علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی که هر کشور منحصرا برای خود دارا می باشد از سوغاتی های کشور ازبکستان هم خریداری کرده و با خود به کشورتان ببرید.

 در این مقاله خواهیم دید که چه ره آوردی از این کشور پهناور می توانیم توشه راه خود کنیم.

برای سفر به این کشور و خرید سوغاتی های کشور ازبکستان با تورهای ریسمون همراه شوید.


مقاله-ریسمون-سوغات-ازبکستان-2.jpg

سوغاتی های کشور ازبکستان

در این کشور شما می توانید هنر و نبوغ  مردمان را به عینه مشاهده نمایید. مردمانی که با پوشش های مختص کشور ازبکستان در خیابان ها تردد می کنند و با به نمایش گذاشتن زیور آلات خود هیچ نگرانی از بابت سرقت آنها ندارند. اگر دوست داشته باشید از سوغاتی های کشور ازبکستان با خود به همراه ببرید لباس های محلی ازبک یکی از بهترین سوغاتی های کشور ازبکستان است که با قیمت بسیار مناسب در همه بازارهای این کشور در دسترس گردشگران خارجی است.

اما هنر حکاکی بر روی چوب، نقره و فلز هم سوغاتی است که کمتر کسی بدون توجه از کنار آن گذر می کند و غرق تماشای لذت بخش آن نمی شود. خرید یکی از این وسایل را به عنوان سوغاتی های کشور ازبکستان به شما در سفر به این کشور توصیه می کنیم.

بازارهایی برای خرید سوغاتی های کشور ازبکستان

اگر چه همیشه شنیدن نام تیمور برای ایرانیان یادآور جنگ و خونریزی و قتل و غارت است اما در کشور ازبکستان شنیده شدن نام تیمور برای مردمان آن نشانه ای از احترام و اقتدار است. تصویر این فاتح خونخوار به عنوان بزرگترین نماد مردمان ازبک بر روی پول، لابی های هتل، جعبه های شیرینی و ... خواهید دید.

این سردار بزرگ ازبک از سراسر دنیا هنرمندان بزرگی را به این کشور فرا خواند. هنرمندانی که هر یک در هنر های خود یگانه روزگار خویش بوده اند. برای همین در این کشور شما می توانید انواع هنرهایی مانند: سرامیک های دست ساز، قلاب دوزی های گران بها، پارچه های ابریشمی و نقاشی های مینیاتوری  را در گوشه گوشه بازارهای آن ببینید و در صورت تمایل از آنها به عنوان سوغاتی های کشور ازبکستان همراه خود کنید.

 قیمت این گونه از سوغاتی های کشور ازبکستان در این کشور بسیار مناسب است و شما با پرداخت هزینه کم می توانید انواع این هنرهای زیبا را برای خود و خانواده تهیه کنید.

چورسو بازار بزرگ شهر تاشکند

این بازار یکی از قدیمی ترین بازارهای آسیایی است که برای خرید سوغاتی های کشور ازبکستان محلی کاملا مناسب است. مکان این بازار در کنار جاده ابریشم و ساخت آن هم به همان دوران برمی گردد.

در این بازار انواع شیرینی جات، ادویه جات ، لبنیات و هر نوع مایحتاجی که نیاز داشته باشید را به صورت تازه و با قیمت مناسب می توان تهیه نمود.  

خرید سوغاتی های کشور ازبکستان از این مکان بسیار به صرفه است زیرا بازاری ها هم مانند ایرانی ها اهل چانه زنی هستند.

در صورتی که مایل به سفر به ازبکستان هستید می توانید با تورهای تاجیکستان و ازبکستان ریسمون به این کشور سفر کنید.


مقاله-ریسمون-سوغات-ازبکستان-3.jpg

چند بازار دیگر ازبکستان

از بازار بزرگ شهر تاشکند که بگذریم چند بازار دیگر هم در این کشور وجود دارد که می توان از آنها سوغاتی های کشور ازبکستان را با قیمت مناسب تهیه کرد.

مرکز خرید نکست:اگر به دنبال خرید سوغاتی های کشور ازبکستان هستید آن هم با مارک  های جهانی و استانداردهای اروپایی پیشنهاد ما به شما مرکز خرید نکست در تاشکند است.  در این مرکز حتما یک روز متفاوت را می توانید با خرید سوغاتی تجربه کنید.

مدرسه عبدالعزیز خان بخارا: اگر به خرید دکور و تزئینات با طرح های اژدها های چینی به عنوان سوغاتی های کشور ازبکستان علاقه دارید میتوانید از این مدرسه در شهر بخارا ملزومات خود را تهیه کنید. البته دیدن از این مدرسه برای شما هم فال است و هم تماشا. می توانید با گردش در آن و خرید لذت بازدید از یک مکان تاریخی را هم تجربه نمایید.

تمامی مراکز خرید در کشور ازبکستان دارای کلیه امکانات رفاهی و گردشی برای گردشگران است. هنگام خرید سوغاتی های کشور ازبکستان از امکانات این مراکز مانند ماساژ، تفریح و اینترنتی رایگان هم بهره ببرید.

با توجه به وجود مراکز خرید بسیار زیادی که در این کشور وجود دارد. در صورت علاقمندی می توانید با تورهای ریسمون به این کشور سفر نموده و از سوغاتی های کشور ازبکستان خرید نمایید


0 دیدگاه

07 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما