آشنایی با آداب ورسوم کشور فیلیپین

آداب ورسوم، فرهنگ، رقص، موسیقی در فیلیپین

بدون شک آشنایی با فرهنگ و آداب‌ورسوم هر کشوری بیانگر آن چیزی است که بر آن سرزمین گذشته است. از طریق فرهنگ و آداب‌ورسوم شما می‌توانید با مناطق جذابی مانند کشور فیلیپین آشنا شوید. در این مقاله ریسمون قصد داریم در مورد آداب‌ورسوم، فرهنگ مردم کشور فیلیپین توضیح دهیم. اطلاع از این موارد شما در داشتن سفری ایمن و خوب کمک می‌کند

 

1-فرهنگ فیلیپین:

 فرهنگ فیلیپین عناصری از آداب‌ورسوم منطقه آسیا و اروپا را در خود جای‌داده است. البته این تضاد بین سنت و مدرنیته به‌مرورزمان در میان مردم این کشور رسوخ کرده است. شهرهای بزرگ این کشور یعنی سبو و مانیل به مدت طولانی مستعمره آمریکا و اسپانیا بوده‌اند. البته این استعمار در کشور فیلیپین مزایایی هم به همراه داشته است. تجارت در شهر مانیل و سبو با دیگر کشورهای دنیا مانند چین گسترش و توسعه فراوان داشته است.

 

2-معماری فیلیپین:

300 سال مستعمره بودن کشور فیلیپین باعث شده تا سبک معماری این کشور سبکی اروپایی داشته باشد. سبک معماری اروپایی و به‌تبع آن فرهنگ این قاره در تمامی سازه‌های شهرهای این منطقه رسوخ کرده است. نمادهای اروپایی به‌راحتی در تمام ابنیه تاریخی و ساختمان‌های اداری شهرهای مانیل و پالاوان به‌وضوح دیده می‌شود. فیلیپین سرزمینی بی‌نظیر در تعدد سازه به‌حساب می‌آید.

3-رقص:

رقص و آواز جزء لاینفک فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم فیلیپین است. در این کشور دو نوع رقص تینکلینگ و کارنیسا بسیار مرسوم می‌باشد. این دو نوع رقص بیانگر داستانی تاریخی است. این داستان مربوط به یک پرنس و یک پرنسس است. رقص ازجمله برنامه‌هایی می‌باشد که در تمامی فستیوال انجام می‌شود.

رقص به جشن‌های ملی و روستایی کشور فیلیپین رنگ و بوی دیگری می‌بخشد. درواقع به جذابیت آن می‌افزاید. سالانه توریست‌های زیادی برای مشاهده رقص‌های مذکور به فیلیپین سفر می‌کنند.


مقاله-ریسمون-فیلیپین-2.jpg

4-موسیقی فیلیپین:

موسیقی در کشور فیلیپین هنری بسیار رایج در میان عامه مردم است. موسیقی این منطقه از آسیای جنوب غربی ترکیبی از نواهای اندونزیایی و اسلامی می‌باشد. این هنر پیش از ورود آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها رشد و پرورش قابل‌توجهی داشت. نوازندگان کشور فیلیپین توانایی نواختن چند ساز را باهم دارند. آن‌ها با ترکیب رقص و موسیقی لحظات شاد و مفرحی را در فستیوال‌ها و جشن‌ها برای شرکت‌کنندگان و گردشگران نظاره‌گر این برنامه‌ها ایجاد می‌کنند.

 

5-اصولی که باید کشور فیلیپین رعایت کنید:

با ورود به هر منطقه و یا کشوری شما به‌عنوان میهمان یا گردشگر موظف به رعایت اصول آن‌ها هستید. در کشور فیلیپین خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است. و افراد همیشه عضوی از خانواده محسوب می‌شوند مردم این منطقه بسیار مذهبی هستند و نشانه‌های مذهبی در خانه‌هایشان دیده می‌شود. مسیحیان فیلیپین هر یک‌شب و گاه حتی تا 3 بار در هفته به کلیسا می‌روند آن‌ها مردمی هستند که برای همه‌چیز به‌خصوص سالمندان احترام قائل هستند. آن‌ها با بالا بردن دست سالمندان تا پیشانی‌شان احترام خود را نشان می‌دهند.

سنت‌ها و آداب‌ورسوم خانوادگی برای آن‌ها بسیار مهم است و همیشه روزهایی را برای دورهم جمع شدن انتخاب می‌کنند و آن را جشن می‌گیرند. جشن گرفتن و دورهم جمع شدن در فرهنگ این مردم بسیار مهم است. آن‌ها طولانی‌ترین جشن کریسمس رادارند که تا اواسط هفته دوم ژانویه به طول می‌انجامد. فرهنگ غذا خوردن و آواز خوردن در فیلیپین بسیار مهم است. آن‌ها همیشه زمانی را برای خواندن آوازهای قدیمی و جدید اختصاص می‌دهند.

 

درمجموع فیلیپین کشوری غنی ازلحاظ فرهنگ می‌باشد. می‌توان نمادهایی از فرهنگ اروپایی را در بناهای شهرهایی مانند مانیل، سبو، پالاوان دید. در اینجا با مسائلی که هر توریستی لازم است قبل از سفر به کشور بداند اطلاعاتی کسب کردیم. به‌طور مثال، مراسم مذهبی برای مردم محلی بسیار حائز اهمیت است و نباید رفتارهای نامناسب در آن مکان صورت گیرد. حتماً سفر به فیلیپین را در لیست برنامه‌های خود قرار دهید.


0 دیدگاه

06 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما