آداب و رسوم کشور کوبا

کوبا

آداب و رسوم کشور کوبا شباهت بسیار زیادی را به آداب و رسوم منطقه کارائیب داشته به طوری که گردشگران با سفر به این کشور میتوانند به این شباهت ها پی ببرند. برای آگاهی کافی در مورد آداب و رسوم کشور کوبا می توانید با وب سایت ریسمون همراهی کرده و اطلاعات جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.

زبان و مذهب 

آیا شما نیز به کسب اطلاعات بسیار مهم در مورد آداب و رسوم کشور کوبا هستید؟ آیا می دانید که با آگاهی در زمینه آداب و رسوم کشور کوبا می توانید یک سفر بسیار هیجان انگیز و جالبی را داشته باشید؟ از شما دعوت می کنیم که ما را تا پایان مقاله با ریسمون همراهی کرده و اطلاعات ارزنده ای را در این خصوص به دست بیاورید.

از مهمترین جنبه های آداب و رسوم کشور کوبا می توان به زبان و مذهب مردم این کشور اشاره کرد. مردم کشور کوبایی به زبان اسپانیایی صحبت می کنند که البته در مناطق بسیار مختلف این کشور شاهد لهجه های ریتمیک را نیز می توان مشاهده کرد. بسیاری از مذهب کردم کوبایی را کاتولیک تشکیل داده است که در این میان برخی از مردم نیز دارای مذهب و دین دیگری هستند. اقلیت مذهب مسیحی بوده و نکته ی بسیار جالب این است که مردم کوبایی تمام مناسبت های مذهبی خود را در کلیساها انجام داده و آن را به خیابان های نمی کشند. آزادی دین از سیاست به خوبی در این کشور قابل مشاهده می باشد.مقاله-ریسمون-فرهنگ-کوبا-1.jpg

لباس و پوشش

لباس و پوشش نیز در حوزه آداب و رسوم کشور کوبا قرار گرفته و گردشگران زیادی علاقه مند هستند تا مانند مردم کوبایی در این کشور لباس بر تن داشته باشند. مردم کوبایی مانند مردم کارائیب لباس می پوشند به این گونه که استفاده از شلوار جین در میان مردان کوبایی به همراه پیراهن های گشاد و رنگ روشن بسیار مرسوم می باشد و خانم های کوبایی نیز به شیک پوشی معروف هستند. با توجه به این که کشور کوبا داریا سواحل بسیار متعددی می باشد و شرایط آب و هوایی خاصی بر آن حاکم است، بسیاری از مردم از رنگ های روشن در لباس های خود استفاده می کند. پیراهن های گشاد آقایان کوبایی نیز به گایابرا معروف می باشد که این لباس به همراه کلاه کوبایی در میان بهترین سوغاتی این کشور است.


مقاله-ریسمون-فرهنگ-کوبا-2.jpg

آداب معاشرت

آداب معاشرت از دیگر مهمترین جنبه های آداب و رسوم کشور کوبا می باشد که در این خصوص می توان گفت، مردم کوبایی بسیار دست و دل باز و مهمان نواز هستند و به داشتن این ویژگی های نیز شهرت زیادی را در منطقه کارائیب دارند. توجه داشته باشید که مردم کوبایی مانند آمریکایی ها به دور خانه های خود حصار نمیکشند و دست دادن و احوال پرسی از مهمترین آداب معاشرت بین مردم کوبایی می باشد. اگر قصد بازدید از این کشور را دارید توصیه می شود که به هیچ وجه با آنها بحث نداشته باشید چرا که یک کوبایی تا زمان از حال رفتن خود به بحث کردن ادامه خواهد داد تا حرف خود را به کرسی بنشاند. هر کودک کوبایی در محیط روستایی مانند به دنیا آمده و از همان کودکی مهارت های کشاورزی را یاد می گیرد که در این میان برخی از آنها با انتخاب راه دیگری به تحصیل ادامه داده و آینده خود را تغییر می دهد. مردم کوبایی با هیجان بسیار زیادی با یکدیگر صحبت می کنند که این امر برای برخی از گردشگران بسیار جالب و حتی عجیب می باشد.


مقاله-ریسمون-فرهنگ-کوبا-3.jpg

جشن ها و رویدادها

یکی دیگر از مهمترین جنبه های آداب و رسوم کشور کوبا، جشن ها و رویدادهای آن می باشد که طوری که گردشگران می توانند با شرکت در این مراسم ها از نزدیک با فرهنگ یک ملتی آشنا شده و اطلاعات بسیار ارزشمندی را در این خصوص به دست بیاورند. از مهمترین جشن های کشور کوبا می توان به باتیستا و مونکادا اشاره کرد که در هر کدام از این جشن ها شاهد کارناوال های بسیار باشکوه و شور و هیجان بسیار زیاد در سراسر کشور کوبا هستیم. اگر می خواهید به آداب و رسوم کشور کوبا پی ببرید توصیه می شود که در جشن های مردم محلی این کشور شرکت کنید. جشن پیروزی انقلاب کوبا اهمیت بسیار زیادی را برای مردم کوبایی داشته و به همین جهت سعی کنید هیچ گونه بی احترامی را در خصوص این جشن نداشته باشید. برای آگاهی بیشتر در مورد آداب و رسوم کشور کوبا می توانید با وب سایت ریسمون همراه بوده و جالب ترین نکات را در مورد مردم و فرهنگ کوبایی به دست بیاورید.  

برای همراهی با تور کوبای ریسمون به بخش تورهای خارجی سر بزنید.


0 دیدگاه

14 مهر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما