آداب و رسوم کشور نپال

نپال و رسم و رسوم‌هایش

کشور نپال، کشوری با قومیت های مختلف است، و هریک از این اقوام آداب و رسوم مربوط به خود را دارد. در شهر کاتماندو که پایتخت این کشور است، این موضوع به وضوح  و وفور دیده میشود و در نوع پوشش و زندگی کردن تنوعات زیادی وجود دارد، در بخش هایی که جز مناطق توریستی نیستند این قوم ها مردمان بسیار متعصبی بوده و احترام خاصی به آداب و رسوم  و سنت های خود قائل هستند، در بعضی موارد ممکن است کسانی که به این کشور سفر می کنند رفتارهایی داشته باشند که  باعث ناراحتی آن ها شود و این رفتار را نوعی توهین به مقدسات و آداب و رسوم خود تلقی کنند. مردم کشور نپال بسیار ساده و خلق  و خویی آرام و مهربان دارند و با افراد دیگر دوستانه  رفتار می کنند، این موضوع را می شود وقتی که به کمک آن ها درکارهایی مانند عکاسی و یا پیدا کردن آدرس می توان متوجه این رفتار دوستانه شد. در سفر به نپال بهتر است از کلماتی مانند ناماسکار و ناماسته استفاده کنید، اگر می خواهید آن ها را متوجه این کنید که محترم هستید از کلمه ی ناماسکار استفاده کنید و کلمه  ناماسته هم به معنای این است که به خدای شما احترام می گذارم و به آن سلام و درود می فرستم، این یکی از روش های سلام کردن در کشور نپال به حساب می آید که بسیاررایج است و از رفتارهای زیبای نپالی ها به شمار می آید.

آداب و رسوم مخصوص غذا

اگر به کشور نپال سفر کردید و دوست داشتید در مکان عمومی غذایی بخورید باید نکاتی را رعایت کنید، یکی از آداب و رسوم کشور نپال هنگام غذا خوردن این است که  اگر میخواهید غذا را با دست میل کنید باید از دست راست استفاده کنید، چون آن ها بر این باور هستند که دست چپ نجس است و همین طور نباید با دست چپ به کسی غذا تعارف کرد و یا اینکه دهان خود را با دست چپ تمیز نکنید، به طور خلاصه بهتر است بگوییم برای انجام هر کاری مانند  گرفتن و دادن هر چیزی بهتر است از دست راست استفاده کنید و به هیچ عنوان نباید غذایی که مقداری را ازآن خوردیم به کسی تعارف کنیم هم چنین نباید غذای مانده و دهانی دیگران را بخوریم.

آداب و رسوم کشور نپال

اگر احیانا در نپال به خانه ای دعوت شدید و از شما برای صرف غذا دعوت به عمل آمد بهتر است زمان رفتن به خانه ی میزبان همراه خود شیرینی یا میوه داشته باشید و وقتی که آن را تحویل دادید منتظر تشکر شنیدن نباشید. در هنگام ورود به خانه میزبان حتما کفش خود را در بیاورید. سعی کنید از آداب و رسوم آنها تبعیت کنید تا بیشتر به شما خوش بگذرد.

پوشش مردم نپال

در کشور نپال برای رفتن به مکان های مقدس مانند معبد باید پوشش مربوط به ان مکان را رعایت کرد، مرتب و تمیز بودن در اندازه ی احترامی که به شما  می گذارند تاثیر دارد، اگر ظاهر شلخته و نامرتب داشته باشید به شما احترام کمتری می گذارند. مردان هنگام رفتن به مکان های عمومی مثل صومعه ها و معابد باید پیراهن و شلوار بلند بپوشند و هم چنین زنان هم لباس محلی نپال که شامل ساری و دامن بلند است را می پوشند.

قوانین اعضای بدن

یک از قوانین عجیب در نپال، مقدس بودن پیشانی می باشد. پیشانی مقدس ترین عضو بدن به حساب می آید و درکشور نپال اگر شخصی سر یک بزرگسال را لمس کند بی احترامی به آن شخص محسوب می شود، از دیگر قوانین جالب این کشور درباره ی پا است و معتقد هستند که پا کثیف ترین و آلوده ترین عضو بدن است و نباید در جاهایی مانند  میز و یا صندلی گذاشت. در این کشور رایج و مرسوم نیست که زن وشوهر از دست هم بگیرند این کار برای آن ها ناخوشایند است.

معبدها

معابدی که متعلق به هندوها است اشخاص عادی اجازه ی ورود به این معابد ندارند زیرا معتقد هستند که ممکن است در اجرای مراسم ها بی نظمی و هرج ومرج به جود بیاید، هیچ گاهد نباید از نذری ها چیزی برداریم و همین طور نباید به زیارتگاه هم دست بزنیم، در اطراف بعضی از معابد که تعدادشان کم نیست نباید  وسیله ای از جنس چرم به همراه داشته باشید.

تور ریسمون با بیشتر این آداب و رسوم آشنا شده و تحقیقات کرده است تا بتواند یک سفر شیرین و جذاب برایتان فراهم کند. تور ریسمون در بیشتر کشور های جهان تور مسافرتی برقرار میکند که تور کشور نپال نیز برگذار میشود و شما میتوانید با مراجعه به تور ریسمون به این سفر شگفت انگیز با کشوری زیبا راهی شوید و لذت ببرید. تور ریسمون در تمام سفر همراه شما خواهد بود و این سفر را به بهترین سفر عمرتان تبدیل خواهد کرد.


0 دیدگاه

07 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما