آداب و رسوم مکزیک

مکزیک و فرهنگ این کشور

آداب و رسوم مکزیک از اداب و رسوم معروف در دنیا بوده که دارای تفاوت و تنوع بسیاری نیز می باشد. مکزیک جزو دوازدهمین کشور پر جمعیت جهان محسوب می شود. اگر بخواهیم در مورد فرهنگ این کشور بگوییم باید بدانیم که این کشور دارای فرهنگ گسنرده و پیچیده ای می باشد و فرهنگ این کشور ترکیبی از فرهنگ بومی اسپانیا و دیگر کشور ها می باشد که به این منطقه مهاجرت نموده اند. با اینکه بسیاری از جمعیت این کشور به کشور های دیگر مانند آمریکا و اروپا مهاجرت کرده اند ولی این کشور دارای جمعیت زیادی می باشد که حافظ سنت ها و آداب و رسومات قدیمی این کشور می باشند. ریسمون را همراهی کنید تا بیشتر با آداب و رسوم این کشور آشنا شوید.

زبان و مذهب جزئی از آداب و رسوم مکزیک

ار اداب و رسوم مکزیک می توان به زبان ان ها اشاره نمود. بیشتر مذهب مردم این کشور مسیحی کاتولیک بوده و این از زمانی که این کشور مستعمره ی کشور اسپانیا بوده این مذهب در این کشور رواج پیدا کرده است. کشور مکزیک بعد از کشور برزیل دارای رتبه ی دوم در داشتن افراد با دین مسیحیت کاتولیک می باشد. بیشتر آداب و رسوم کشور مکزیک برگرفته از فرهنگ اسپانیا می باشد. علاوه بر کاتولیک دین های دیگری در این کشور رواج دارد. برای مثال می توان به پروتستان اشاره نمود. زبان مردم این کشور اسپانیایی بوده ولی در کنار این زبان زبان سرخپوستی و انگلیسی نیز رواج دارد. به عنوان مثال کلماتی مانند آووکادو و شکلات از زبان بومی مکزیکی گرفته شده است.

لباس و آداب و رسوم مکزیک

در این کشور مرتب و لباس تمیز بر تن داشتن بسیار حائز اهمیت بوده و بیشتر مرد ها در این کشور کت و کراوات بر تن دارند. به گونه ای که یکی از مهم ترین آداب و رسوم مکزیک طرز لباس پوشیدن آنها به شمار می اید. زنان این کشور نیز کت و شلوار رسمی و زیبا و یا پیراهن های خوش دوخت بر تن می کنند. زنان این کشور علاقه ی زیادی به زیور آلات دارند و زیادبه پوشیدن شلوارک عقیده ندارند و در این کشور مرسوم نمی باشد. این کشور دارای لباس های سنتی زیاد و متنوعی نیز می باشد که کاملا متفاوت از لباس های روزمره ی آن ها می باشد. لباس های محلی کشور مکزیک دارای زرق و برق فراوان و رنگ های متنوع بوده و بر آنها طرح هایی وجود دارد که هر کدام دارای معنی و مفهوم مختص به خود می باشند.

تعطیلات رسمی و جشن از آداب و رسوم مکزیک

در این کشور روز 25 شهریور را به مناسبت استقلالشان و جدا شدن از کشور اسپانیا جشن می گیرند. در این مناسبت مردن آتش بازی راه انداخته و می رقصند.

جشن مردگان از دیگر جشن هایی است که در این کشور رواج دارد. این جشن در دین مسیحیت تعریف شده می باشد که در روز 11 آبان برگزار می شود. در این روز مردم به یاد عزیزان و خانواده هایی که از دستشان داده اند جشن برگزار می کنند و برایشان دعا می کنند. این جشن یکی از آداب و رسوم مکزیک به شمار می آید. با تور کوبا و مکزیکِ آبان ماه ریسمون می‌توانید در این مراسم دیدنی شرکت کنید

آداب معاشرت جزئی از آداب و رسوم مکزیک

یکی از آداب مکزیکی ها این است در موقع صحبت کردن نزدیک به یکدیگر ایستاده ودور بودن از هم را شایسته نمیدانند. همچنین در بسیاری از مناطق این کشور در موقع صحبت کردن به چشمان یکیدیگر زل نمی زنند زیرا این حرکت برای آنها ناشایست محسوب می شود. البته لازم به ذکر می باشد که این ممکن است در شهر حائز اهمیت نباشد. بهتر است در موقع صحبت کردن دستتان را در جیبتان قرار ندهید زیرا این عمل از نظر ان ها محترمانه نمی باشد. در مکزیک نیز مانند ایران کلمه ی آقا و یا خانم در قبل از اسم هایشان بکار می برند مخصوصا زمانی که برای هم غریبه و یا نا آشنا هستند. در کشور مکزیک خانواده جایگاه بسیار ویژه ای دارد و با نهایت ادب و احترام با خانواده هایشان برخورد می کنند.

همچنین در این کشور که جامعه ای مرد سالار می باشد حقوق زنان معمولا کمتر از حقوق مردان این کشور می باشد.

مردمان این کشور بسیار مهمان نواز و خونگرم می باشند و علاقه ی زیادی به یاد دادن زبان اسپانیایی به دیگران و توریست ها و مهمانان را دارند.

مکزیکی ها برای صدا کردن دوستان و آشنایان خود در جمع معمولا سوت می زنند که این امری کاملا طبیعی در میان آن ها به شمار می آید.

آداب و رسوم مکزیک بسیار زیاد و متنوع می باشد که تنها به تعدادی از آنها در این مطلب اشاره شده است.

ازدواج از آداب و رسوم مکزیک

ازدواج در کشور مکزیک نیز دارای سنت ها و رسومات خاص خود می باشد. عروس در روز عروسی همراه پدر و مادر خود به کلیسا رفته و همه ی پسران و مردان دیگر باید مراقب باشند که نگاه انان به عروس نیوفتد.

در روز عروسی عروس و داماد با ربان سفید رنگی که لاسو نام دارد گردن خود را می بندند که این نشان دهنده ی اتحاد ان ها می باشد.

مراسم عروسی در مکزیک

هزینه ی عروسی در مکزیک بسیار بالا بوده زیرا تعداد بسیار زیادی مهمان  را دعوت می کنند. مهمان ها هر کدام دارای نقش های متعددی هستند و برای آوردن حلقه و گل و ... به عروس و داماد کمک می کنند. همچنین این اقوام چیزی شبیه شادباش ایرانی ها دارند که به آن دلار می گویند. و در آخر مجلس نیز عروس و داماد روی دست های مهمانان بلند می شوند و روی دست ان ها چرخانده می شوند.

برای آشنایی بیشتر با اداب و رسوم مکزیک گردشگران می توانند با استفاده از تور گردشگری ریسمون به این کشور زیبا سفر کرده و نهایت لذت را از سفر خود ببرند.


0 دیدگاه

20 آبان 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما